У 2020 році в ЗСУ створять бригадну бойову тактичну групу

255

В Сухопутних Військах Збройних Сил України у 2020 році планують на базі однієї з бригад створити бригадну бойову тактичну групу.

Про це розповів командувач Сухопутних Військ України генерал-лейтенант Олександр Станіславович Сирський.

«В наступному році ми плануємо провести на базі однієї з бригад експеримент – створити бригадну бойову тактичну групу, яка буде включати бригаду з засобами посилення від інших родів військ і служб, будуть посилені і засоби протиповітряної оборони, засоби розвідки, радіоелектронної боротьби, артилерія…», — повідомив командувач СВ ЗСУ.

За словами командувача Сухопутних Військ, зазначена експериментальна бригада буде готуватися за стандартами НАТО та мати дворічний цикл підготовки, що дозволить застосувати її відповідно до стандартних процедур, які прийняті в країнах членах-НАТО, як на території нашої держави, так і у в разі необхідності проведення якихось спільних дій.

Олександр Сирський повідомив, що цей захід буде проведено в рамках переходу Сухопутних Військ ЗСУ на нову перспективну організаційно-штатну J (G) – структуру, яка виключить функції дублювання на всіх рівнях, забезпечить чітку вертикаль та взаємосумісність з державами – членами НАТО.

«Перехід на G-структуру, дозволить більш якісно та ефективно організовувати та проводити заходи військового співробітництва, як у форматі співробітництва з міжнародними безпековими організаціями (насамперед з НАТО та ЄС), так і у форматі двостороннього співробітництва. Це наряду з суттєвим підвищенням боєздатності війська має забезпечити оперативне реагування Сухопутних Військ та Збройних Сил України в цілому на зміни безпекової обстановки та ефективну оборону нашої країни», — наголосив командувач Сухопутних Військ України.

defence-ua.com

P.S.

У 2020 році на базі гірсько-штурмової бригади створять бригадну бойову тактичну групу. Про це на брифінгу в інформаційному агентстві АрміяInform розповів начальник відділу бойової підготовки Сухопутних військ підполковник Владислав Пономарьов.

«Наразі всі військові частини ЗСУ здійснюють як індивідуальну, так і колективну підготовку згідно зі стандартами НАТО. Відмінність лише в тім, що ми готуємося відповідно до нашої організаційно-штатної структури. Експериментальну бригаду переведуть на штат, який застосовується в арміях Альянсу, – зазначив офіцер.

Тобто загальновійськовий натовський командир розуміє, що його бригада здатна здійснювати оборону на лінії фронту до 20 км. З тактико-технічними характеристиками наших підрозділів він не знайомий. Тож, щоб успішно застосовувати у спільних операціях українську бригаду, вона має відповідати оргштатній структурі військових частин НАТО.

Вектор підготовки експериментальної бригади буде направлено на нарощування бойових спроможностей щодо оперативної сумісності з військовими частинами держав – членів Альянсу. А сам експеримент розпочнеться у липні 2020-го й триватиме два роки.

Упродовж усього циклу підготовки бригада не братимуть участі в проведенні операції Об’єднаних сил. Натомість, її постійно залучатимуть до різного роду міжнародних навчань та заходів.

Як підсумок, сплановано мати боєздатну та взаємосумісну бригадну тактичну групу, яка відповідатиме натовським стандартам і буде спроможна вести бойові дії в усіх основних видах бою, як на території нашої держави, так і за її межами.

Поделиться:
Загрузка...