Домовленість Штатів та Німеччини щодо «СП-2» дозволяє уникнути найгіршого сценарію, заявив речник Держдепу під час брифінгу для преси.

«Цей пакет запобігає найгіршому сценарію …, коли «Північний потік-2» запрацював би, але не було захисту від негативних наслідків для України, інших країн на передовій НАТО та ЄС, для європейської безпеки загалом», — сказав Нед Прайс.

Він зауважив, що домовленість не означає, що США відмовляються від політики санкцій, закріпленої в американському законодавстві. «Ми віддані тому, щоб виконувати закон. Ніщо з того, що було оголошено вчора жодним чином це не змінює».

Нед Прайс підтвердив, що адміністрація США продовжує виступати проти «СП-2» та відзначив, що з часу приходу Байдена на посаду президента, на 19 осіб та об‘єктів пов‘язаних з цим газогоном було накладено санкції, в той час, як до 20 січня — лише двоє осіб перебували під санкціями через їхню участь в проекті. Однак, на час приходу Байдена, будівництво газопроводу було майже завершено і наступні санкції могли значно зашкодити відносинам з Німеччиною.

Прайс додав: «Як любить говорити президент: «Не порівнюйте мене із Всемогутнім, порівнюйте з альтернативою»… Чи хотіли б ми отримати іншу ситуацію на початку? Звичайно. Чи хотіли б мати можливість зупинити побудову трубопроводу? Звичайно. Але цей варіант не був реалістичним. Ми переконані, що наші заходи принесуть найкращий результат у обставинах, які ми отримали».
* * *

Начебто все логічно, але не вистачає одного — КОНКРЕТИКИ! Хоча є час на її відпрацювання, і результат такого відпрацювання у великій мірі залежить від керівництва України.
Я реаліст, але трохи помрію… Чи не можна було б хоча б на три місяці передати керівництво державою Порошенку?
Чому хоча б на три? Просто у ці три місяці повинна відбутись низка знакових подій:
* у США (до 1 вересня Байден доручив надати пропозиції щодо «вирішального пакету допомоги Україні»);
* у Німеччині (відбудуться вибори та зміна керівництва держави);
* на Росії («вибори» до Думи);
* в НАТО (попередньо буде визначено наступника Столтенбергу).

Доля України залежить від самої України, але всі процеси у сучасному світі взаємопов`язані — тому зовнішньополітичний вектор Києва повинен бути потужним як ніколи в силу того, що ці три місяці закладають фундамент взаємодії України з основними світовими гравцями на найближчі роки.

Але яка потужність з агентом «Козирь» та гяуляйтером Коломойським? З цими можна лише плисти за течією, та й вибір течій невеликий — Волга чи Хуанхе.

Все…, на СП-2 тимчасово ставлю крапку — до 1 вересня по цій темі карколомних подій не очікується, а там будемо розбиратись по мірі надходження проблем.
Гарної п`ятниці, шановне панство! Випливемо. Мабуть…)