1. «За» резолюцію, внесену Україною за підтримки країн ЄС, проголосувало більше держав, ніж «проти» і «утримались» разом.
2. США опинилися в одній компанії з Росією, Білоруссю, Ізраїлем, Угорщиною, Нігером, Гаїті та ще кількома взірцями світової демократії. Цікаво, що навіть Словаччина проголосувала «за» резолюцію. Китай, Індія, Бразилія, Аргентина обачно утрималися.
Олексій Панич
Список абізян, які відмовилися підтримати резолюцію до 3-ї річниці широкомасштабного нападу, що називає РФ агресором.
Проти окрім гавна типу Рашки, Еритреї, Білорусі, Бурунді і Угорщини — США з ї*банутим рижим дідом і «наш друх» Ізраїль, за який всі так дерли жьоппу.
Навіть, Китай і Іран, що утрималися, виглядають більш достойно за це гавно. Лол

Джон Сміт
Генасамблея ООН прийняла дві резолюції щодо війни РФ проти України — колективну за участі понад 50 країн та американську.
За українську резолюцію проголосували 93 країни, проти — США та РФ, Білорусь. Китай утримався. Американську резолюцію також підримало 93 країни. Україна утрималася, адже там не згадується РФ як країна — агресор.
Резолюція США називається «Шлях до миру».
Поправку про «першопричини конфлікту» не врахували, тому РФ проголосувала проти, хоча російський представник назвав резолюцію «кроком у правильну сторону».
США розіслали країнам-членам ООН лист із проханням проголосувати за американський варіант резолюції щодо війни РФ в Україні і проголосувати проти «будь-якого іншого варіанту чи поправок».
Представник Росії в ООН Василь Небензя закликав проголосувати проти української резолюції. Також він запропонував поправку з закликом «негайно припинити український конфлікт, у тому числі шляхом усунення його першопричин» до резолюції від США.
Представниця США закликала інші країни на Генасамблеї не голосувати за правки РФ до своєї резолюції.
У колективній резолюції Росію називають країною-агресоркою та вимагають вивести збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. У американському варіанті Росія не визнається країною-агресоркою. Угорщина стала співавторкою цієї резолюції.
Раніше адміністрація президента Трампа попросила Україну відкликати резолюцію ООН до третьої річниці повномасштабного вторгнення, що засуджує війну, яку розв’язала Росія.
Iryna Gerashchenko
Чим ця позиція США відрізняється від позиції РФ та Китаю? Нічим. Тобто, США є союзником РФ та Китаю.
Сполучені Штати в Генеральній асамблеї ООН публічно виступили проти ухвалення резолюції авторства України та ЄС, яка засуджує повномасштабне вторгнення Росії та закликає її вивести війська з окупованих територій.
Про це йшлось у виступі заступниці постпреда США при ООН Дороті Ші на Генасамблеї 24 лютого, передає «Європейська правда».
За словами американської дипломатки, попередні резолюції ООН, які містили засудження дій Росії та вказували на порушення нею міжнародного права, «не змогли зупинити війну».
Вона наголосила, що нинішня війна завдала надмірних страждань «людям в Україні, Росії та за їхніми межами» та призвела до «непотрібних смертей поколінь українців і росіян».
«Настав час державам-членам повернутись до цілей і принципів Статуту, а саме – підтримання міжнародного миру та безпеки, зокрема шляхом мирного врегулювання спорів», – додала представниця США, заявивши, що саме це і має на меті внесений США проєкт резолюції ООН.
Дипломатка також закликала Україну та Росію підтримати саме американську резолюцію.
«Саме тому США проти винесення на голосування іншої резолюції і саме тому ми не можемо підтримати резолюцію України та закликаємо до її відкликання на користь потужної заяви, яка зобовʼязує нас покласти край війні та працювати задля тривалого миру», – підсумувала представниця США.
У проєкті резолюції від Євросоюзу та України ідеться про «повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну» міститься вимога до Росії «негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Натомість у короткому проєкті резолюції США висловлюється скорбота у зв’язку з «трагічною загибеллю людей під час російсько-українського конфлікту», а також «міститься заклик до швидкого припинення конфлікту і подальший заклик до встановлення міцного миру між Україною і Росією».
Співавтори американської резолюції в ООН щодо України, яка не включає територіальну цілісність
і не визначає Росію агресором:

Ізраїль
Грузія
Угорщина
Північна Македонія.
І коли США підтримує РФ як «союзна республіка Білорусь», то це і є те саме «зробити Америку маленькою знову».
Ольга Лень
ГА ООН підтримала українську та європейську резолюцію в якій, Росія названа агресором і є вимоги до Росії припинити війну.
Більшість тих, хто не голосував за, зокрема африканські та азійські країни — утримались.
Проти проголосували бананові диктатури, сама росія, Угорщина, США та Ізраїль.
Яка ганьба.
І не треба розказувати що «це нічого не значить». Бо якщо це нічого не значить, то тоді країни не голосують. А коли голосують проти — то це значить.
Mason Lemberg
Це голосування в ООН — історичне. Не в сенсі меншої важливості попередніх (там, до речі було більше країн в підтримку і більша єдність). В тому сенсі, що на визначальному історичному етапі Україна при підтримці партнерів відстояла базові наративи стосовно російської агресії та якось «походу» ще й врятувала обличчя американських партнерів (ну це вже так склалося. Всі люблять перемоги, але інколи в дипломатії важливо промовчати про очевидне, щоб забезпечити майбутні стратегічні досягнення).
Не зважаючи на те, що резолюція, яку внесли США також набрала 93 «За» (з кількома ключовими партнерськими, не російськими! поправками) точно вам можу сказати — це дійсно велике досягнення української дипломатії в складних умовах!
Результат — не зіштовхне Україну зі США, але показує підтримку України, яку США не зможе ігнорувати.
Натомість росіяне, які пообіцяли американцям голосувати «За»їх проєкт, врешті-решт проголосували «Проти»!!! Отримали по носу, сіли в калюжу та «кинули» американців. Як завжди!
Я писав, що на жаль зараз немає представника України в ООН та Міністра закордонних справ України там, але виступ заступниці Міністра закордонних справ України пані Марьяни Беци (попри перенасиченість, як на мене, аргументами) дійшов до багатьох мізків і сердець. Пані Марьяна зробила це блискуче.
Величезна вдячність тим, хто підтримав резолюцію та спільні дипломатичні зусилля. Особливо хотів би відзначити яскраві виступи представників Іспанії, Канади та професійну роботу представника Франції!
Не можу зрозуміти позицію деяких країн, насамперед, Північної Македонії, Вірменії, Кенії, які утрималися (вже краще би не були присутні під час голосування).
Українські дипломати, з врахуванням реальних складних обставин, спрацювали достойно! Молодці!