Генерал армії США Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, заявив, що Сполучені Штати та їх союзники поставили Україні 60 000 протитанкових систем.
Про це повідомляє Reuters.
Україна також отримала близько 25 000 систем зенітної зброї від Сполучених Штатів та їхніх союзників, що допомогло Києву не допустити встановлення переваги Росії в повітрі, яка б сприяла наземному вторгненню.
«Українці… надзвичайно вдячні за це», – сказав Міллі комітету Сенату з питань збройних сил.
«Ми розглядаємо разом з іншими країнами НАТО, як допомогти їм у нарощуванні броні та артилерії. Бій на південному сході відрізняється від півночі, він набагато більш відкритий і підходить для бронетанкових, механізованих операцій, наступальних дій з обох сторін» — цитує Міллі видання Defence News.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини Олаф Шольц незважаючи на тиск з боку кількох інших високопосадовців відкладає остаточне рішення щодо того, чи надавати Україні високоякісні танки для війни проти Росії.
P.S.
Для розуміння масштабів переданого озброєння, то загальна кількість танків у строю всієї армії РФ, у всіх підрозділах та родах військ, від Калінінграда до Владивостока — близько 3300 одиниць, відповідно до Military Balance 2021. Від цієї цифри станом на 8 березня необхідно відняти 700 одиниць, які були знищені або захопленні ЗСУ з 24 лютого.

.
Водночас до 60 тисяч одиниць протитанкової зброї необхідно додати ті запаси, які мала Україна до 24 лютого, включно із ПТРК власного виробництва — «Стугна» та «Корсар». Також слід зазначити, що під протитанковою зброєю, яку згадав Марк Міллі скоріш за все мається на увазі як протитанкові керовані ракетні комплекси типу Javelin та NLAW, так і протитанкові гранатомети типу Panzerfaust 3 чи AT4.

.
Також, для об’єктивності оцінки, необхідно уточнити, що окрім танків для цих систем справедливою ціллю є й інша бронетехніка, така як бойові машини піхоти та десанту, а також бронетранспортери. Їхня загальна кількість у строю всієї армії РФ: близько 16 тисяч всіх видів БМП, БТР, БМД та розвідувальних машин, відповідно до Military Balance 2021. Від цієї кількості — «мінус» 1890 одиниць знищених після 24 лютого.

.
У будь-якому разі, якщо брати кількість всіх броньованих цілей у строю армії РФ на початок повномасштабного вторгнення та лише передані союзниками протитанкові засоби, то співвідношення виглядає, як 1 ціль на 3,27 одиниці протитанкових засобів. В реальності співвідношення більше і можливо складає десь у районі 4-5 одиниці виключно піхотних протитанкових засобів на одну ціль. І це без урахування всієї іншої техніки та озброєння, яке здатне знищувати бронетехніку противника.
Щодо 25 000 протиповітряних систем, то в цьому випадку мова скоріш за все йде про переносні зенітні ракетні комплекси такі як Stinger, польській Piorun, а також додаткові ракети до них та ПЗРК та ракети до радянських систем, які знаходились на складах країн колишнього Варшавського договору.

.
Враховуючи ці цифри в українському війську зараз одна з найбільших концентрацій піхотних протитанкових та протиповітряних систем на бійця серед усіх армій світу.
defence-ua.com