СБУ, ЗСУ та Нацгвардія розпочинають навчання поблизу кордонів у Херсонській та Харківській областях

65

Служба безпеки, Збройні Сили, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, поліція та інші силові структури України розпочали серію масштабних антитерористичних навчань.

Зокрема мова йде про оголошені СБУ навчання у двох областях: Харківській та Херсонскій. Під особливою увагою — прикордонні районі, морська прибережна зона, а також адмінмежа з тимчасово окупованою територією АР Крим.

СБУ
Увагу буде приділено до кордону 

Зазначається, що «навчання проходитимуть в умовах максимально наближених до реальних, у тому числі з використанням бойової вогнепальної зброї, військової техніки і радіотехнічних засобів».

Також у ході тренувальних заходів під посиленим контролем і охороною перебуватимуть стратегічно важливі об’єкти критичної інфраструктури.

СБУ
Силовики візьмуть під захист стратегічні об’єкти 

Зазначимо, що такі антитерористичні навчання відбуваються в умовах значного посилення армії РФ на кордоні з Україною, якраз у суміжних з Харківщиною областях Росії та окупованому Криму.

У ході навчань передбачено введення певних «обмежувальних заходів на окремих територіях». Під час навчань можлива перевірка документів громадян та автотранспорту. Тому «СБУ просить громадян мати при собі документи, що посвідчують особу».

СБУ
Дії СБУ проти порушників 

СБУ просить вибачення за тимчасові незручності і просить «із розумінням поставитися до необхідності проведення антитерористичних тренувань», — йдеться у повідомленні силовиків.

Також правоохоронці закликають громадян бути пильними та повідомляти про осіб, які проявляють необґрунтований інтерес до важливих стратегічних об’єктів.

defence-ua.com

СБУАнтитерористичні навчання у Херсонській області Фото: СБУ

СБУ проводить у Херсонській області антитерористичні навчання Фото: СБУ

Також зараз на території області розгорнуто 124-ту бригаду територіальної оборони, резервісти якої практично відпрацьовують покладені на частину завдання.

Розгортання тероборони відбувається і в інших областях країни, зокрема і в областях, що межують з окупованим Кримом. Основними цілями зборів є – удосконалення рівня умінь і практичних навичок командирів та штабів щодо управління підрозділами, підвищення індивідуальних навичок військовослужбовців щодо виконання визначених завдань на реальних об’єктах:

  • по охороні та захисту адміністративного кордону з АР Крим, прикриття десантно-доступних ділянок узбережжя;
  • виконанні завдань з контролю населених пунктів, по охороні органів державної влади, посиленню охорони критичних об’єктів, мостів, несення служби на блокпостах, контроль населених пунктів з виконанням завдань комендантської години;
  • боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними незаконно утвореними озброєними формуваннями.

Бійці-резервісти запорізької тероборони Фото: Запорізький обласний ТЦК та СП

Штатна структура окремих бригад територіальної оборони базується на штатах радянських мотопіхотних бригад на автомобілях, які також були кадровані та мали розгортатися на воєнний час. Бригади складаються з шести батальйонів та окремих підрозділів:

 • управління (штаб, служби);
 • 6 окремих батальйонів (по 4 роти);
 • рота вогневої підтримки (кулеметний, протитанковий і зенітно-ракетний взводи);
 • рота контрдиверсійної боротьби (3 взводи, снайперське і кулеметне відділення);
 • мінометна батарея (2 взводи);
 • інженерно-саперна рота;
 • польовий вузол зв’язку;
 • рота матеріального забезпечення (МТЗ);
 • комендантська рота;
 • медичний пункт;
 • клуб.

Батальйони окрім чотирьох рот, включають взводи: розвідувальний, протитанковий, кулеметний, інженерно-саперний, зв’язку, МТЗ, а також медичний пункт.

Поделиться:
Загрузка...