На початку серпня на гончарівському військовому полігоні розпочнуться 45-денні навчальні збори 3-ої окремої танкової бригади Корпусу резерву Збройних Сил України, на які буде залучено близько трьох тисяч резервістів та військовозобов’язаних.
Бригада постійно утримується у скороченому складі (бригада кадру), військовослужбовцями за контрактом укомплектовані лише органи управління та ключові посади частини. Основу бригади складають 9-й, 10-й та 11-й окремі танкові батальйони, що формуються у Гончарівському, Білій Церкві та Новоград-Волинському.
На збори залучать резервістів та військовозобов’язаних, які входять до оперативного резерву другої черги – це ті, які проходили службу до 2014 року, або не проходили взагалі.
Як вже повідомлялось, протягом серпня — жовтня, також проходитимуть навчальні збори новосформованих бригад територіальної оборони, зокрема Сумської, Харківської та Херсонської, до яких залучать резервістів оперативного резерву 2-ї черги та військовозобов’язаних мобілізаційного резерву.
Нагадаємо, що військовий резерв людських ресурсів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 року № 607 поділяється на:
- оперативний резерв
- резерв першої черги
- резерв другої черги
- мобілізаційний людський резерв
- громадський резерв
Оперативний резерв першої черги (ОР-1) призначений для укомплектування бойових частин ЗСУ, включає резервістів та військовозобов’язаних переважно з досвідом участі в антитерористичній операції.
Резерв другої черги призначений для комплектування частин стратегічних резервів ЗСУ, нових формувань інших військових формувань, командних та ключових посад (що визначають боєздатність) частин територіальної оборони.
Мобілізаційний резерв призначений для комплектування частин територіальної оборони (решти посад), а також навчальних центрів з метою поповнення некомплекту частин, після відповідної підготовки (отримання відповідної військово-облікової спеціальності).
P.S. Перелік танкових бригад у складі Збройних сил України.
(3-тя окрема танкова бригада (3 ОТБр, в/ч А2573 — з’єднання танкових військ сухопутних військ ЗС України в складі 4-го армійського корпусу резерву.
14-та окрема танкова бригада (14 ОТБр) — з’єднання танкових військ сухопутних військ ЗС України в складі 4-го армійського корпусу резерву.)
P.P.S. Цього року в ЗСУ сформують більше двадцяти бригад територіальної оборони
Генеральний штаб Збройних Сил України планує протягом 2018 року перевести війська територіальної оборони (ТрО) на бригадну структуру.
За планом, загони оборони, які є у кожному районі (місті) будуть переформовані у батальйони та зведені у бригади, що повинно покращити керованість і боєздатність військових частин територіальної оборони.
Таких бригад буде не менше однієї на область, а на загрозливих напрямках, зокрема у прикордонних областях і більше. Управління бригадами будуть здійснювати відповідні оперативні командування Сухопутних військ ЗС України.
При цьому в областях також залишаться окремі стрілецькі батальйони, що формуються обласними військовими комісаріатами та роти охорони військових комісаріатів, згідно структури військ територіальної оборони, яка була запроваджена наприкінці 2014 року.
До складу бригади територіальної оборони входитиме від чотирьох до восьми батальйонів ТрО, рота вогневої підтримки, рота протидиверсійної боротьби, мінометна батарея, підрозділи бойового і тилового забезпечення.
Протягом 2018-2020 років планується озброєння бригад протитанковим озброєнням і 60-мм мінометами вітчизняного виробництва — по мірі їх виготовлення військовою промисловістю.
Бригади територіальної оборони будуть комплектуватися як військовослужбовцями кадру так і резервістами, які складатимуть основну чисельність і призиватимуться на службу у разі необхідності. Резервісти регулярно проходитимуть підготовку на навчальних зборах, а решту часу будуть вести звичайне цивільне життя.
Фіналом підготовки стане бойове злагодження та проведення бригадних навчань.
На частини та підрозділи територіальної оборони покладені завдання:
охорона органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об’єктів та комунікацій;
розгортання та несення служби на блокпостах;
боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами;
підтримання безпеки та правопорядку на відповідній території (районі, місті);
організація руху опору та (або) партизанських загонів – у разі захоплення противником території відповідальності;
ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру в мирний час.
mil.gov.ua