РФ согласилась выплатить $3 млрд долга «Нафтогазу», — Ермак

215

На переговорах о транзите газа, которые прошли в Минске, российская сторона согласилась выплатить Украине 3 миллиарда долларов долга по решению Стокгольмского арбитража.

Об этом сообщил помощник президента Украины Андрей Ермак, передает hromadske.

«Мы возвращаемся домой с очень хорошими новостями, и будем иметь транзитный контракт на выгодных для Украины условиях. Благодаря этим договоренностям Украина получит 3 миллиарда долларов согласно решению Стокгольмского арбитража», — сообщил Ермак.

Он добавил, что выплата долга «Газпрома» состоится деньгами.

Отметим, что ранее обсуждались варианты погашения долга газом, а также активами «Газпрома», которые арестовали по требованию «Нафтогаза» в Европе.

Ранее сообщалось, что на переговорах в Минске

Украина и Россия договорились о продолжении транзита газа. Российская и украинская стороны подписали протокол договоренностей о продолжении транзита газа через территорию Украины и урегулированию взаимных требований.

Подробности должны рассказать в субботу, 21 декабря, министр энергетики и защиты окружающей среды Алексей Оржель и исполнительный директор «Нафтогаза» Юрий Витренко.

P.S. Новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України укладуть терміном на 5 років.

Про це російським ЗМІ повідомив заступник міністр енергетики Росії Дмитро Козак за підсумками переговорів, що відбулися 20 грудня у Мінську.

Він додав, що підписання угоди має відбутися до кінця 2019 року.

«Обсяги — необхідні, достатні для задоволення потреб європейських споживачів», повідомив Козак.

Він також додав, що між Україною та Росією «більше не буде судових суперечок», а чинні суперечки сторони врегулювали.

Зазначимо, що мова йде про 3 мільярди доларів, які Газпром вже винен Нафтогазу (їх, за словами заступника Міненерго Росії, сторони врегулювали), а також про нові позивні вимоги Нафтогазу до Газпрому на 12,25 мільярда доларів.

20 грудня 2019 року у Мінську відбулося продовження тристоронніх переговорів про транзит російського газу через газотранспортну систему України за участю представників Росії та України. Єврокомісія на переговорах братиме участь онлайн.

Розпочали переговори 19 грудня, вони відбулися у Берліні за участю представників України, Росії та Єврокомісії. За їхніми підсумками міністри енергетики Росії та України, а також представник Єврокомісії Марош Шефчович заявили, що сторони досягли «принципової домовленості» щодо продовження транзиту російського газу через Україну. Водночас у Нафтогазі повідомили, що Росія та Україна не домовилися про основні параметри нової угоди про транзит газу.

За даними джерел, на переговорах не обговорювалося питання відновлення прямого постачання газу з Росії до України

Зазначимо, що підписання протоколу не означає підписання угоди про транзит газу. Протокол лише засвідчує домовленість сторін щодо цього.

За підсумками переговорів у Мінську Україна та Росія підписали протокол. Наразі його деталей не повідомляється. Протокол підписали за підсумками дводенних переговорів, які тривали у Берліні та Мінську за участю міністрів енергетики України та Росії, а також керівництва Газпрому, Нафтогазу та Оператора ГТС України.

Раніше представники Нафтогазу повідомляли, що 20 грудня Росія та Україна дійшли компромісу у переговорах про транзит. Протокол формалізував умови цього компромісу які, у тому числі, стосуються претензій Нафтогазу до Газпрому на 3 мільярди доларів та умов виплати цього боргу.

Поделиться:
Загрузка...