Проти флоту РФ: американські ВМС отримають удосконалені ракети Tomahawk

251

Наступного тижня військово-морські сили США отримають від компанії Raytheon першу замовлену крилату ракету Tomahawk Block V, пише портал Defence News.

Такі ракети в першу чергу отримуватимуть ті кораблі американського флоту, що вирушають на патрулювання в акваторію Чорного моря для стримування Чорноморського флоту РФ. І також – ті кораблі, що вирушають в Тихоокеанський регіон для стримування військово-морських сил КНР.

Так виглядали перші випробувальні пуски ракети Tomahawk Block V в грудні 2020 року

Допускається опція, що новітня версія «Томагавка» також увійде в номенклатуру озброєння американських багатоцільових атомних субмарин.

Особливість крилатих ракет Tomahawk Block V – вони можуть уражати кораблі противника, та мають збільшену дальність польоту – до 1600 кілометрів, проти максимум 1200 кілометрів у попередніх модифікаціях.

Cвої ракети DF-26 Китай націлює в першу чергу проти авіаносних ударних груп флоту США

Такий показник, як дальність польоту, у випадку з Tomahawk Block V особливо важливий для американських ВМС для операцій в Тихому океані – КНР уже має ракети DF-26, максимальна дальність польоту яких складає дещо менше 5000 кілометрів, та DF-21 із дальністю польоту більше 2500 кілометрів.

Свої ракети DF-21 Китай планує використовувати проти військово-морських баз США в Тихому океані

Зазначимо — що ж відносно акваторії Чорного моря, то із крилатими ракетами Tomahawk Block V американські ВМС матимуть рішучу перевагу проти Чорноморського флоту РФ:

  • дальність стрільби ракети протикорабельної ракети Х-35У складає лише 260 кілометрів,
  • дальність протикорабельної ракети П-800 «Оникс» із складу комплексу «Бастион» — лише 600 кілометрів,
  • максимальна дальність польоту П-700 – «головного калібру» ракетного крейсера «Москва» — 625 кілометрів,
  • заявлена дальність стрільби комплексу «Калибр» по надводним цілям – до 375 кілометрів.
Як заявило Міноборони РФ, у 2020 році Чорноморський флот в окупованому Криму в рамках бойової підготовки провів 30 пусків ракет, зокрема — «Калибр»

Зазначається, що строк служби модернізованих ракет Tomahawk Block V складе 15 років. І таким чином, «Томагавки» залишатимуться в строю, поки американські ВМС не отримають власну гіперзвукову зброю.

Весною 2020 року Raytheon отримала від Пентагону контракт на 641,3 млн дол. на виробництво та модернізацію ракет Tomahawk.

З цих коштів 493,44 має піти на повторну сертифікацію та модернізацію багатоцільових ракет Tomahawk Block IV, а ще 147,9 млн дол. – на виробництво нових ракет.

defence-ua

Поделиться:
Загрузка...