У Рамштайні не було схвалено рішення про постачання Україні танків.
Про це заявив новий міністр оборони ФРН Борис Пісторіус за результатами засідання 8-го засідання Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні, повідомляє Укрінформ.
За словами міністра, є аргументи «за» поставки та аргументи «проти», які висуваються різними країнами.
P.S. Впереліку техніки та озброєння, які Україна отримає в рамках нового пакету військової допомоги від США вартістю 2,5 мільярдів доларів фігурують зокрема 90 колісних бронемашин Stryker із 20 протимінними катками.
Як пояснює портал The Drive, в даному випадку йдеться про те, що із 90 бронемашин Stryker для ЗСУ 20 будуть поставлені у версії інженерної машини (ESV) M1132, призначеної для боротьби з протитанковими та протипіхотними мінами. І такі інженерні машини будуть дуже потрібні для ЗСУ під час наступу, коли буде потрібно пророблювати проходи у мінних полях, які поставили російські окупанти.
В свою чергу інші 70 машин Stryker із цього пакету допомоги, очевидно, будуть класичними бронетранспортерами, які можуть бути озброєні кулеметом калібру 12,7 мм або 40-мм автоматичним гранатометом, і здатні брати на борт до 9 осіб десанту, окрім 2 осіб в складі екіпажу.
В іншій своїй публікації автори The Drive вказують, що бронемашини Stryker найкраще всього підходять для боїв в урбанізованій місцевості. З боку Defense Express зазначимо, що це твердження доволі спірне. Але треба визначти, що Stryker дають своїм екіпажам та десантну значно вищий рівень захисту та значно кращий рівень ситуаційної обізнаності, аніж HUMVEE чи заслужений M113. Тобто за своїми характеристиками та ефективністю Stryker відстає хіба що від танка M1 Abrams та БМП Bradley, якщо розглядати саме американську техніку.
Але так як Stryker не відрізняється особливо потужним озброєнням, таку бронемашину краще всього використовувати як «елемент ширшої операції з наступу», та вести у бій під прикриттям вогнем мінометів та ПТРК Javelin, які знищуватимуть вогневі точки противника.
Також The Drive зазначає, що до цього моменту ЗСУ вже отримували машину, майже ідентичну до Stryker. І тут мова про канадські бронетранспортери Super Bison, які були поставлені Збройним Силам України в другій половині 2022 року. Така обставина має суттєво спростити опанування бронемашин Stryker бійцями Сил оборони України.
defence-ua.com
Навколо угоди про інвестиційний фонд що має розпоряджатися українськими надрами, киплять пристрасті. Найголовніша проблема – видання «Politico» стверджує що українська…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Російські загарбники мають просування на Донеччині. Про це повідомляє моніторинговий проєкт DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся в Новооленівці, Олександрополі та Леонідівці", - йдеться у…
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійшли, зокрема, боєприпаси та ракети до систем ППО. Перелік допомоги оновили 6…
Оператор, увага! Мотор! Знімаю! 1 травня 2025 року в Києві стався замах на блогера, волонтера і колишнього лідера одеського «Правого…
Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…