Опалювальний сезон: яка температура в будинках українців, американців і європейців

199

Українці звикли до того, що взимку батареї в квартирі або будинку повинні бути гарячими. Що б нам не розповідали про економних європейців, ми продовжуємо бурчати, що при наших зимах особливо не зекономиш.

Проте, після різкого підвищення тарифів, чимало людей стало встановлювати в квартирах індивідуальні лічильники теплоенергії та регулятори на батареї.

Найвищий середній температурний режим +20 і вище дотримується в Україні, США, Румунії та Росії. З одного боку, це можна пояснити дійсно суворим кліматом, а з іншого — найнижчими цінами на газ в перерахованих країнах. Причому, саме централізоване чи індивідуальне газове опалення використовують в Україні, РФ і Румунії. У США в основному використовуються будинкові газові котли.

Цікаво, що в Україні найнижчі ціни на газ і світло серед європейських країн (РФ не рахуємо): за газ ми платимо 0,24 дол за 1 куб м, а за світло — 0,05 дол за 1 кВТ. У сусідній Польщі ціна на газ значно вище 0,51 дол за куб м, а світло полякам обходиться в 0,37 дол за 1 кВт. Цілком зрозуміло, що найдешевший газ в РФ, де населення платить 0,10 дол за 1 куб м, а ось світло у країни-окупанта дорожче — по 0,07 дол за кВТ.

Незважаючи на те, що в Іспанії найдорожчий газ серед європейських країн (майже 1 дол за 1 куб. М), гарячі іспанці воліють, щоб взимку у них в будинках було не менше +18. У країні переважно використовується електричне індивідуальне опалення. Таку ж температуру встановлюють у себе в будинках поляки, словенці, австрійці, чехи і данці.

Найбільш винахідливими в плані економії тепла і світла можна назвати Францію, Німеччину, Італію і Хорватію, де радіатори налаштовують на +17, але частіше за інших країн використовують поновлювані джерела енергії — тирса, палети, сонячні батареї і, як це не дивно, — котів, яких рекомендують заводити в квартирах, бо вони не тільки красиві, але і теплі.

А найбільш «морозостійкими» виявилися жителі Великобританії, де середня температура в будинках узимку тримається на позначці +15. У нас за такої температури споживач має право написати скаргу в енергопостачальну компанію і вимагати перерахунок неякісної послуги. Британці свідомо економлять, опалюючи переважно індивідуальними газовими котлами. Звичайно, ціни на газ на туманному Альбіоні кусаються, але істотно нижчі, ніж в Данії або Нідерландах.

Аналітики помітили цікавий взаємозв’язок: що багатша країна, то нижча температура радіаторів у помешканнях її жителів. Але є такі винятки, як США, де найвищий ВВП на душу населення, однак країні вистачає власного газу, щоб жити на широку ногу.

slovoidilo.ua

Поделиться:
Загрузка...