Міноборони обрало “Oncilla” замість “Дозорів”

90

В оприлюдненому у сюжеті Де нова українська техніка для армії?, проекту Донбасс Реалии Радіо Свобода, на запит журналістів була оприлюднена інформація про закупівлю Міністерством оборони польських бронетранспортерів “Oncilla”.

Про це повідомляє Український мілітарний портал, з посиланням на оригінальний сюжет.


В документі йдеться про закупівлю впродовж 2018 та 2019-х років в рамках державного оборонного замовлення.

Скріншот документу з оригінального відео:

Цитата з відповіді Міністерства оборони щодо польських бронетранспортерів:

“Міністерством оборони України відповідно до державного оборонного замовлення на 2018 та 2019 роки здійснюється закупівля Польських бронетранспортерів 4×4 “ONCILLA” (аналог ТБКМ “Дозор-Б”)” – йдеться у документі

Про дати поставок, а також їх кількість у документі не розголошується.

Українізація “Oncilla”

У 2016-у році з’явилась інформація від Сергія Згурця, що польський варіант проходить випробування в Україні. В сюжеті Донбасс Реалии він також назвав і недоліки вітчизняного “Дозор-Б” за якими у Міністерстві оборони звернули увагу на польський аналог, що їх позбувся.

“Загалом їх близько семи, вони стосувалися температури у відділені десанту, яка була вище ніж потрібно. Вони стосувалися шумів, які перевищували допустимий рівень. Вони стосувалися певним чином перевищення маси, яка була визначена за технічним завданням”, – розказав директор інформаційної консалтингової компанії Defence Express

Наприкінці травня ми повідомляли, що у соціальній мережі Facebook Андрій Кульчицький опублікував знімок бойової машини з колісною формулою 4х4 під час випробувань, який за рядом ознак схожий на польський бронетранспортер “ONCILLA”:

В свій час ми вже розбирали по відмінностях цих бойових машин коли під  час святкування Сенегалом Дня Незалежності на військовому параді була помічена бойова машина “Oncilla” та зробили візуалізацію по різниці з “Дозор-Б”.

Зокрема це кількість бійниць:

Та для порівняння кількість бійниць на “Дозор-Б”:

Кількість бійниць на БТР "Дозор-Б"

Також на Oncilla стоїть високообертовий дизельний двигун IVECO потужністю 210 кінських сил, для порівняння на “Дозорі” DEUTZ потужністю 190 к.с.. Це додає машині кращих динамічних показників. Окрім цього була повністю замінена трансмісія бойової машини.

Тоді в обговоренні автор вказав, що вона має відношення до Науково-виробничої компанії «ВК Система», яка займається модернізацією багатоцільових тягачів МТ-ЛБ у санітарний варіант МТ-ЛБ-С та постачає їх до Збройних Сил України.

Чим саме є цей продемонстрований варіант – подальшим розвитком “Дозор-Б” чи локалізованим виробництвом “Oncilla” наразі не відомо.

Поделиться:
Загрузка...