На 268-й день оборони Бахмута ЗСУ тримають кругову оборону та втримують п’яту частину міста, а логістика міста-фортеці знекровлена
БАХМУТ
Сили Оборони міцно засіли в найбільш західних і густо забудованих кварталах Бахмута, площею понад 6 кв.км. Артилерії росіян не так просто вибити українських військових зі щільної забудови багатоповерхівок, тому вони використовують авіацію та баражуючі бомби, щоб знищувати будинки повністю.
Упродовж тижня ворог найбільше атакував з північної сторони та повністю захопив Алею троянд і ще кілька кварталів, а новою лінією боїв стала вулиця Крайня. Зі сходу рашисти намагаються продавити нашу оборону та відтиснути її від залізниці. Однак тут ЗСУ вдається стримувати ворога та проводити постійні зустрічні атаки. Вулиця Пушкіна стала великим кладовищем для багатьох хвиль атакувального московитського м’яса. З південного боку бої без будь-якого просування й далі тривають у межах двох магістралей: Чайковського і Корсунського. Таким чином південні ворота через село Іванівське залишаються відкритими і для постачання боєприпасів, і для проведення ротації.
Натомість північний шлях у Бахмут через Хромове наприкінці минулого тижня якщо не повністю закрився, то став украй небезпечним, адже рашисти захопили одну з посадок і наблизилися в одній ділянці дороги на відстань стрілкового пострілу. Низка контратак наших оборонців хоч і зупинили просування ворога й не допустили повного перерізання дороги життя, але також і не зуміли відкинути окупантів на відстань, безпечнішу для гарантування логістики Бахмута. На сьогодні тут тривають запеклі бої.
Ще однією небезпечною ділянкою на фронті стали східні околиці Костянтинівки. Так, у районі села Біла Гора, що за 10 км від Костянтинівки, окупанти здійснювали активні штурмові дії з метою прориву фронту. Наразі немає точної інформації про ситуацію на цьому напрямку, однак сам намір рашистів вбити клин між Костянтинівкою і Торецьком є доволі загрозливим для низки наших ключових оборонних центрів.
Ніхто не знає, коли розпочнеться контрнаступ, однак усі розуміють чого його час невпинно наближається. Президент Зеленський днями наголосив, що Україна не може здати Бахмут, і тим самим висловив упевненість у тому, що місто-фортеця дочекається контрнаступу і втримається.
Водночас представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що як тільки земля підсохне, росіяни також підуть у наступ на кількох ділянках. Тож невдовзі ми можемо стати свідками зустрічних локальних наступів.
Південний фронт
Попри наші очікування, а також низку заяв про те, що на різних ділянках Херсонщини та Запоріжжя розпочався контрнаступ, у реальності ця інформація дещо перебільшена. Справді, наша артилерія була дуже активна в районі Токмака й у самому місті, а також околиці Бердянська.
На лінії фронту між Гуляйполем і Пологами відбулися низка зустрічних боїв, але без зміщення лінії фронту.
Однак найбільш жваво ситуація розвивалася в Дніпровських плавнях, у трикутнику Херсон – Олешки – Гола Пристань. Активність наших Сил спеціальних операцій і низки інших підрозділів на островах і в заплавах у гирлі Дніпра, зокрема на Дачах, спричинили певне пожвавлення в рядах окупантів. Раніше цю територію здебільшого контролював ворог, що давало йому певну тактичну перевагу. Тепер у цій зоні посилився наш контроль, однак це ще не контрнаступ.
Через зменшення чисельності військ рашистам доводиться концентруватися у більш стратегічних місцях, зокрема в Каховці та Новій Каховці. І це не дивно, адже саме міст через дамбу в Новій Каховці – єдине вціліле місце, через яке теоретично ЗСУ можуть переправити велику кількість військової техніки.
Водночас це не означає, що на згаданій ділянці фронту не готується контрнаступ. Адже ми бачимо перші ознаки підготовки до нього, зокрема проведення артилерійської підготовки. Днями, за свідченням самих окупантів, ЗСУ вдарили по 6-х локаціях: Олешках, Голій Пристані, Кардашинці, Старій Збур’ївці, Підлісному та Піщанівці. Якщо обстріл продовжиться з такою ж інтенсивністю, то це і буде головною ознакою безпосередньої підготовки до контрнаступу.
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.
espreso.tv