Шмигаль набрався від Зеленського фразочок і тепер у нас в країні «фінансова стійкість», «фінансові перемоги», «стійка енергетика» та «енергетична стійкість». Якщо послухати прем’єра, то у нас взагалі все чудово…
Виявляється, ми успішно закрили 2024 рік, профінансували ВСІ видатки і мають чітке розуміння, як пройти наступний рік Але кожен громадянин України розуміє, що це не співвідновиться з правдою, бо всі ми бачимо, як дорожчає життя, як люди з кожним днем бідніють, як армії не вистачає техніки.
Прем’єр сказав, що наступного року «в пріоритеті буде реформа митниці»… Згадую, що Зеленський ще доручив своєму Уряду завершити реформу митної служби до кінця 2019 року, вже маємо 2025…
Добре, що прем’єр окремо зупинився на питаннях фінансування обороноздатності:
-видатки на озброєння і військову техніку зростуть до 739 млрд грн
-на розвиток спроможностей нашої оборони Уряд спрямує 55 млрд грн
-Нарощування виробничих спроможностей ВПК до 30 млрд $
-запустити довготривалі контракти на 3-5 років
-розширити фінансування програм далекобійності
-залучати міжнародні концерни
-підтримувати приватних виробників.
Ключові задачі на цей рік — відновлення і захист енергооб’єктів.
Нижче подаю питання, які звучали від моїх колег та відповіді.
Чи Україна планує припиняти транзит московської нафти?
Прем’єр-міністр Шмигаль пояснив, що це фактично неможливо через міжнародні зобов’язання.
Але забув сказати, що опинилися ми в такій точці через відсутність з 2019 року стратегії тиску на московську федерацію в енергетичній сфері. За три роки війни команда влади не використала можливостей для переговорів з ЄС про перегляд санкцій або зміну умов транзиту російських енергоносіїв. Крім того, у 2019 році було підписано новий контракт з «Газпромом», що скасувало попередні позови та арешти активів, послабивши позиції України в енергетичній боротьбі.
Коли буде внесено законопроєкт про демобілізацію, про чіткі терміни служби? Бо до 18 грудня пообіцяли це зробити. (Його викликали по конкретній темі, а він ні слова не сказав)
Відповвдь Шмигаля: Політику формує Міноборони..
Відповідь заступника Міноборони почалась з одного, а завершилась іншим. Цитую «Закон відпрацьований, вже фактично готовий до передачі у Верховну раду через Кабмін. А для того, щоб цей закон був переданий — нами сьогодні відпрацьовується ряд механізмів для того, щоби зрозуміти, яким чином ми можемо замінити тих людей, які будуть підлягати демобілізації. Якщо так чесно говорити, то нам для цього потрібно ще хотя би три місяці для опрацювання».
Так ви мали на це рік! Ви минулого року сказали, що не може бути чітких термінів служби тому що треба мобілізувати нових людей. В результаі за цей ви провалили мобілізаційну кампанію, і знову говорите, що треба вивчити питання ?
Чи будуть заброньовані газовики?
Газовики заброньовані, сьогодні Уряд окремо понад норму бронює бригади облгазів. Європейська солідарність дотиснула це питання
Чи були видані накази, які дозволяли збільшувати вартість укриттів у три рази та засекретити цю інформацію навіть від Державної аудиторської служби? Чи вжиті заходи щодо скасування цих наказів та притягнення винних до відповідальності?
Відповідь: Рішенням уряду затверджено три рівні укриттів для енергетичних об’єктів, і їх будівництво триває. Зміни вартості пов’язані з особливостями проєктування та будівництва. Деякі матеріали мають статус грифованих (засекречених) і опрацьовуються відповідно до законодавства. Державна аудиторська служба та правоохоронні органи здійснюють контроль. Уряд тримає питання вартості та спорудження укриттів під контролем. Тобто фактично зізнались..
п.с. Телеграм-канал Верховної ради про Годину запитань до Уряду тільки написав тезово Шмигаля, що все «харашо», а про запитання депутатів взагалі ні слова.
п.п.с. Послухати, що казав Прем’єр можна на трансляції Олексій Гончаренко