Колишній очільник СБУ Іван Баканов фігурує у кримінальному провадженні ДБР про незаконну окупацію Росією частини території України.
Про це повідомляє NV, цитуючи слова топчиновника з офісу президента.
У ЗМІ зазначають, що Баканов, якого звільнили ще в липні 2022-го, зараз перебуває під слідством. Він звинувачується у провальній роботі СБУ у передвоєнний період та на початку повномасштабної агресії РФ проти нашої країни. Зазначається, що насамперед йдеться про призначення в Службу російського агента Олега Кулініча, який обіймав посаду ексначальника одного з управлінь.
«Війна оголила все, що відбувається в СБУ. І в ОП були з жахом від того, як керував Баканов. За багатьма напрямами — повний провал», — пояснило ЗМІ джерело на Банковій.
Нагадаємо, 16 липня Служба безпеки України разом з Держбюро розслідувань затримали екскерівника управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча. Експертиза підтвердила факт співпраці затриманого з російськими спецслужбами — він передавав окупантам розвіддані проти України, в тому числі й ті, які становлять державну таємницю. Згодом Кулініча відправили під арешт без права внесення застави.
Офіцер розвалив роботу главку управління СБУ у Криму. Почав реорганізацію і не завершив, через що важливу структуру довгий час було фактично паралізовано, розповіли джерела ZN.UA. Однак тодішній голова Служби Іван Баканов дослухався до його порад, Кулініч був офіцером за особливими дорученнями.
2 березня президент Володимир Зеленський звільнив Кулініча з посади. А наступного дня після його затримання 16 липня усунув Івана Баканова від керівництва Службою безпеки.
zn.ua
Кримін Кодекс України Стаття 367. Службова недбалість 1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, — карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, — карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого. {Стаття 367 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1508-VI від , № 2808-VI від ; в редакції Закону № 3207-VI від ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2617-VIII від } Для військовослужбовців покарання значно посилили нардепи ВРУ, а про таких, як Баканов та інших керівників ЦОВВ та ОДА, так і «забули», не на часі!! Тому і покарання, як у дитячому садочку, у куток!!!