Скільки коштуватиме новий український безпілотник

25

 До української армії незабаром передадуть нову модифікацію вітчизняних безпілотників А1-СМ, які вже пройшли визначальні випробування в ЗСУ. Про це в ексклюзивному коментарі Інформаційному агентству «Правда» розповів директор компанії-виробника безпілотників А1-СМ «Фурія», які стоять на озброєнні ЗСУ Артем Вьюнник.

«Те, що відбувається на Сході України дуже сильно прискорює розвиток технологій, і відповідно, ми за два роки пройшли той шлях, який мабуть Російська Федерація, пройшла на 10 років. А1С – це комплекс, який був поставлений на підконтрольну ЗСУ, а А1-СМ – це з одного боку його модифікація, він ще не поставлявся, а тільки пройшов випробування. Я так припускаю, що його вартість буде не більше 150 тис. доларів», – сказав він.

Він зазначив, що для Міноборони, Нацгварідїї і СБУ вже було виконано декілька держконтрактів, продовжується робота по виготовленню нової техніки, зараз вийшов ще один новий комплекс для спецслужб.

За словами Вьюнника, навчання складається з трьох етапів: теоретична підготовка, пілотажна і практична підготовка.
«Ми недавно порахували, що за весь період АТО ми поставили більше 40 літальних апаратів в зону АТО. Як правило, комплекс складався із одного літального апарату, наземної станції, антенного комплексу, потім ми перейшли до 2 літальних апаратів, а вже крайні поставки були з комплектацією 3 літальних апарати», – додав директор компанії-виробника.

Він наголосив, що реальних замовлень поки немає, але великий інтерес проявляють деякі африканські країни, і Україна має всі перспективи з ними працювати.

«На жаль, впродовж 2 років ми продовжуємо вкладати свої кошти, тому що ті одиничні замовлення, які ми отримуємо від Міноборони, від СБУ, від Нацгвардії, вони не дозволяють налагодити ритмічне виробництво і почувати себе впевнено у завтрашньому дні», – підкреслив Артем Вьюнник.

Поделиться:
Загрузка...