В Україні створюється замкнений цикл виробництва вертольотів

41

 АТ «Мотор СІЧ» реалізує амбіційні плани по створенню в Україні замкненого циклу виробництва вертольотів.Наприкінці травня ц.р. Департамент міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України (ДМОС) організував візит делегації Київської асоціації військових аташе (КАВА) до Запоріжжя, де воєнні дипломати-представники більше ніж 20 країн ознайомились зі станом та планами розвитку АТ «Мотор Січ».

В рамках програми візиту делегації КАВА на АТ «Мотор Січ», метою якого було знайомство з виробництвом і основними напрямками діяльності запорізького авіадвигунобудівельного підприємства, для військових аташе було показано презентацію в якій було висвітлено основні напрями діяльності компанії.

Під час презентації військових дипломатів ознайомили з новим напрацюваннями запоріжців в галузі двигунобудування, однак основна частина програми візиту булла присвячена ознайомленню з досягнутими АТ «Мотор Січ» рубежами в галузі вертольотобудування. Окрім презентації вертолітної програми, гостям було показано вертолітний тренажерний центр по підготовці льотного складу, вертолітне редукторне виробництво, знову створений випробувальний стенд вертолітних редукторів і, нарешті, безпосередньо вертолітне виробництво.

Основна частина програми візиту делегації Київської асоціації військових аташе до Запоріжжя була присвячена ознайомленню з досягнутими АТ «Мотор Січ» рубежами в галузі вертолітобудування.

Запорізькі моторобудівники представили результати проведеної протягом останніх років роботи, що спрямована на те, щоб в один день зробити Україну незалежною вертольотобудівною державою, та грандіозні плани, що мають прискорити настання цього дня.

Як відзначив у своєму вітальному слові до гостей заступник голови ради директорів АТ «Мотор Січ», директор з маркетингу Володимир Тимофійович Ширков, «ми робимо все для того, щоб сертифікувати виробництво і щоб Україна стала країною, яка не тільки виробляє найкращі у світі двигуни, а й виробляє вертолітну техніку». І після візиту у членів делегації дійсно склалось враження, що таке амбітне завдання під силу запоріжським двигунобудівельникам.

Володимир Ширков, заступник голови ради директорів АТ «Мотор Січ», директор з маркетингу : «Ми робимо все для того, щоб сертифікувати виробництво і щоб Україна стала країною, яка не тільки виробляє найкращі у світі двигуни, а й виробляє вертолітну техніку».

Це не перша і не остання поїздка військових аташе з числа тих що організовуються ДМОС на оборонні підприємства, до спеціалізованих навчальних закладів, різноманітних державних установ. Однак, вона мала доволі велике значення, як для військових аташе так і для країни, і принесла знання, що можна висловити однією важливою для обох сторін фразою – в Україні вертолітне виробництво відбулось. Це ще не замкнений цикл виробництва, однак до часу його остаточного освоєння, завдяки зусиллям колективу АТ «Мотор Січ» залишилось не так багато часу. І це дуже важливо знати і країні з її населенням, що не дуже балуване справжніми приводами для щирої радості за успіхи країни, і іноземним країнам – потенційним партнерам по військово-технічному співробітництву і споживачам високотехнологічної продукції.

Саме цей візит військових дипломатів на АТ «Мотор Січ», що було організовано завдяки цілеспрямованій роботі фахівців ДМОС МО України та їх тісній взаємодії з керівництвом АТ «Мотор Січ», може дати свої плоди у вигляді нових коопераційних зв’язків, контрактів на закупівлю та обслуговування і модернізацію вертолітної техніки в майбутньому та відобразиться в підвищенні добробуту українців, нових робочих місцях та покращенні іміджу країни, як країни, що одна з небагатьох володіє найсучаснішими технологіями та здатна виготовляти унікальні високотехнологічні речі — в тому числі і вертолітну техніку.

Останнє станеться набагато раніше ,якщо до вирішенняя проблеми створення замкненого циклу виробництва вертольотів підключиться і Держава, зробивши цей напрямок одним зі своїх приоритетів.

А поки тут діє лише "Мотор Січ" — потужно, але майже на одинці б’ється з усим комплексом організаційних, технологічних, фінансових та інших проблем… Дякуючи Богові, цілеспрямованій роботі усього колектива АТ "Мотор Січ" та впертості у досягнені поставлених цілей, що притаманні запорожцям, — успішно!

Валерій РЯБИХ

Технологічний шлях "Мотор Січі" — від мирного трактора і до двигуна до радянської крилатої ракети, що наводила жах на противників СРСР

Директор по виробництву вертолітної техніки Зіновєв Володимир Валерійович: почали з капітальних ремонтів вертольотів. Тепер ми вміємо МИ-8 отримувати, розбирати, капітально ремонтувати, модернізувати, збирати та здійснювати їх обльот. На «Мотор Сич» ми маємо замкнену технологію виробництва та замкнений цикл підготовки фахівців. Це принцип роботи фірми і ми його зберігаємо протягом всього існування компанії.»

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...