На який автомобіль пересяде армія США з HMMWV ВИДЕО

39

 Найбільший контракт десятиліття отримала американська Oshkosh. Згідно з планами початку 2015 року, армія США розраховувала придбати 49099 машин JLTV до 2040 року, а Корпус морської піхоти США — 4 483 машини до 2022 року (загальні вимоги морської піхоти — 5500 одиниць). Загальна вартість програми оцінюється більш ніж в 30 млрд дол.

До теперішнього часу в збройних силах США використовується близько 140 000 автомобілів HMMWV. Таким чином, машини JLTV за планами закупівель не зможуть замінити весь парк HMMWV, і значна частина останніх залишиться на службі ще надовго.

Так, зокрема, представник корпусу морської піхоти США заявив, що навіть після закупівлі всіх очікуваних 5500 машин JLTV, корпус має намір зберегти в експлуатації ще понад 13000 машин HMMWV. Спочатку морська піхота мала намір придбати 17 860 машин JLTV до 2035 року, але зараз ці плани фактично анульовані, зважаючи на фінансові обмеження і невдоволення морської піхоти надмірними ваго-габаритними характеристиками машини.

Машина Oshkosh L-ATV, відповідно із вимогами 2011 року за програмою JLTV, буде вироблятися в чотирьох варіантах — двомісному вантажному Utility (JLTV-UTL), чотиримісному загального призначення General Purpose (JLTV-GP) і носія озброєння Close Combat Weapons Carrier (JLTV-CCWC ), а також тягача (JLTV-T).

Машина Oshkosh L-ATV (брошура виробника) у чотиримісному варіанті має повну бойову вагу 6400 кг, оснащена 6,6-літровим дизельним двигуном GM Duramaxl V8 невідомої потужності (оціночно близько 300 к.с., але застосування ГБО з http://gbo-kharkov.com/costs/ на дизелі неможливе), автоматичною трансмісією Allisson і незалежною підвіскою Oshkosh TAK-4i. Корисне навантаження в чотиримісному варіанті — до 1600 кг, у двомісному — до 2300 кг. Захищеність машини засекречена, базове бронювання («А») може бути в польових умовах посилено комплектом додаткового захисту («В»). Максимальна швидкість по шосе 70 миль/год. Компанія заявляє, що по ґрунтовим дорогам і поза дорогами рухливість L-ATV вища, ніж у броньованих варіантів автомобіля HMMWV.

25 серпня 2015 року армія США в особі командування управління життєвим циклом (Life Cycle Management Command — LCMC) командування армії США по автобронетанковій техніці та озброєнню (US Army Tank-automotive and Armaments Command — TACOM) видало корпорації Oshkosh контракт вартістю 6,75 млрд дол (з урахуванням опціонів) на організацію «малосерійного» виробництва (Low-rate initial production) легкої броньованої машини L-ATV з колісною формулою 4х4 в рамках програми міністерства оборони США Joint Light Tactical Vehicle (JLTV), з початком надалі повносерійного виробництва.

Тим самим Oshkosh з машиною L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle) визнана переможцем у конкурсі, який тривав достатньо довго, за програмою JLTV, що передбачає створення легкої броньованої машини з посиленим балістичним і протимінним захистом для заміни в збройних силах США основних масових легких автомобілів HMMWV виробництва AM General.

Поделиться:
Загрузка...