Святослав Вакарчук: ніхто не заборонить мій прапор

23

 Майдан показав, що люди вільні у виборі та гідні поваги.

Політикам не вистачає мудрості наступити на власні амбіції

Кожен день через незручності і біль українці мають прагнути до змін, і починати треба з себе.
Після того, як ми змінимо свідомість, реформи підуть самі собою.

Про це розповів співак, лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

Прокоментуйте випадок, що стався на концерті у Мінську, коли український прапор просто вирвали у дівчини з рук.

— Я сподіваюсь, що таких випадків більше не буде, це не порозуміння, яке буде виправлено.
В Мінську в нас був дуже хороший концерт, нас дуже гаряче підтримала публіка. Це мабуть був найкращий концерт останнього часу.
З приводу українського прапора можу сказати, що він побував не тільки в залі, але й на сцені в моїх руках. Не думаю, що хто-небудь коли-небудь заборонить мені будь-де український прапор, мій рідний прапор, тримати в руках і підіймати високо над головою. Для мене це гордість і честь.

Як вам цей рік? Багато людей, що сьогодні були на майдані сказали що він втрачений, загублений.

— Нам потрібно позбавлятися нарешті від комплексу патерналізму, від того, що хтось прийде і зробить щось за нас.
Для того, що б це робити, треба мати глибоку віру в зміни, які мають статися. А глибока віра має будуватись на чомусь. Це як в релігії. Вона має будуватись на цінностях. Ми маємо зрозуміти, ради чого і що ми готові робити. Для мене ці цінності є — це цінність свободи вибору та цінність поваги гідності людини.

Ми про них говорили на майдані. За них люди віддали найдорожче, що в них є — своє життя.
Сьогодні жоден з нас, ні я, ні ви, ні громадяни України, не мають морального права просто чекати на чудо зверху. Безумовно, влада, яку ми вибрали, має бути жорстко контрольована, і повинна пам’ятати, що вона не вічно у своїх кріслах. Найголовніше, ми повинні починати з себе.

Це як починалось християнство: були апостоли і були перші християни, які свято вірили в ті цінності, які вони несуть світу. Їм було все одно, наскільки складним буде їх шлях, вони готові були жертвувати.

Я вважаю, що українцям зараз потрібно побільше цих місіонерів, які будуть нести ці цінності свободи і зміни в життя інших. Це повинно бути не завжди через якісь красиві речі, це деколи повинно відбуватись через незручності і біль.

Будь-які зміни йдуть через незручності. Замість того, що б чекати і дивитись за телевізором, чекати, от коли політики дадуть нам манну небесну, почніть з себе.

Підіть відремонтуйте самі свій під’їзд. Навіть, якщо інші це не роблять, навіть якщо ви один. Ви це зробите один раз, ви будете один, другий раз — один, третій раз — один, на четвертий раз стане пів під’їзду, на п’ятий раз — весь будинок. Так має будуватись держава.

Все, що залежить від мене, я зроблю. Якщо потрібна допомога, можете на мене розраховувати.

Щодо людей з Донбасу, перше, що я зроблю, я звернусь до Андрія Пишного, голови Ощадбанку, щоб він зосередився на роботі відділень, я впевнений, що вони допоможуть. Друге, щодо матеріальної допомоги — я не працюю в уряді, але я зроблю все що у моїх силах.

Ви були народним депутатом після помаранчевої революції і склали мандат. Чи не станеться так що нові люди, які прийшли після нового майдану будуть змушені покинути той майдан, так як ви зробили?

— Моє бажання покласти мандат на стіл було викликано тим, що я знав, що моя робота поза Майданом на той момент буде ефективнішою. Я хотів продовжувати робити щось для країни і зовсім не розчарувався.

Я вважаю, що українським політикам поки що не вистачає об’єднання заради великої світлої мети. Не вистачає сили духу і, можливо, мудрості наступити на власні амбіції.

Я до останнього сподівався, що всі демократичні сили об’єднаються в одному блоку. Цього не сталося. Я вважаю, що це велика помилка. Сподіваюсь, що ця помилка їх сьогодні навчить, і вони більше не будуть їх робити. Я думаю, ми би швидше сформували уряд і коаліцію, якби вони всі були в одній команді, але не помиляється той, хто нічого не робить.

Наша задача — контролювати політиків, не давати їм робити стратегічних помилок, а тактичні помилки вони нехай роблять, тому що не помиляється той, хто нічого не робить.

Ми вже сформували такий громадський рух, що називається "Люди майбутнього". Я думаю, найближчим часом ми спробуємо організувати великий волонтерський рух.

Але питання не в організації, і не в назвах, а в тому, що ти робиш кожен день. Я намагаюсь кожного дня маленькими, але скромними справами, наближати наше світле спільне майбутнє.

З приводу поїздок на схід — їздили, їздимо і будемо їздити. Я вважаю, що такий кредит довіри, що є до мене зокрема, я готовий буду виправдовувати і сподіваюсь що всі разом, зрозумійте, що це шанс, для громадянського суспільства, змінити наші голови.

Найбільша наша біда — це цінності. Нам потрібно змінювати свідомість. Після того, як ми змінимо свідомість, реформи підуть самі собою.

Без змінення свідомості вони будуть сізіфовою працею. Це не означає, що треба зараз не робити реформи, але це мають бути паралельні речі. Зміна свідомості людей і паралельно реформи уряду і влади.

Как сообщалось ранее, на концерте Океана Эльзы в Минске ОМОН отбирал у фанзоны украинские флаги.
МИД Украины обратился к коллегам из Беларуси с просьбой разъяснить ситуацию на концерте "Океан Эльзы" в Минске. МИД Беларуси в свою очередь ответил, что конфискация украинских флагов была вызвана заботой о зрителях.

Поделиться:
Загрузка...