Чому Захід має поставити Україні зброю

31

 Видання World Affairs Journal пише, що відмова Заходу надати зброю України може спровокувати партизанську війну в Україні, оскільки в разі повномасштабного вторгнення з боку Росії і неспроможності української армії захистити свою країну, матиме місце «народна війна», наслідком якої будуть надзвичайно великі жертви та мільйони біженців.

worldaffairsjournal.org

Українці – як і інші народи-сусіди Росії – знають, що Володимир Путін є загрозою самому їх виживанню як народів. І вони знають, пише видання, що у них немає іншого вибору, аніж відповісти на російську агресію, що триває, народним повстанням. І така партизанська війна за активної участі населення буде дуже коштовною. Але якщо Захід надасть військову допомогу, тоді можна відвернути катастрофу.

Існує шість аргументів проти надання Україні зброї Заходом і жоден з них не є переконливим, зазначає видання:

* Озброєння України спровокує Росію до ескалації. Росія постійно вдається до ескалації з березня, незважаючи на не поставки зброї Заходом Україні.

* Поставки зброї Україні призведуть до війни. Росія розпочала війну в кінці серпня (якщо не раніше – незважаючи на не неотримання зброї Україною).

* Поставки зброї Україні призведуть до гонки озброєнь з Росією, яку Захід програє. Захід може не втратити інтересу до України та її оснащення, якщо буде вважати це європейською справою. Росія ж може підірвати себе економічно, можуть бути протести в Росії через погіршення ситуації або Путін може відійти.

* Оснащення України погіршать стан її справ. Справи в України не найкращі, не дивлячись на відсутність поставок західних озброєнь. Але ситуація покращиться, коли посилиться здатність України захистити себе.

* Озброєння України втягне Захід у війну з Росією. Це може справдитись, якщо Захід втратить відчуття реальності і буде постачати Україні стільки ж зброї, скільки має Росія, а також надішле свої війська до України. Але Захід навряд чи чинитеме так ірраціонально.

* Постачання зброї Україні створить враження, що російсько-український конфлікт можна вирішити воєнним шляхом. Це твердження мало би сенс, на думку видання, якби Захід хотів оснастити Україну величезною кількістю зброї, щоб українська потуга була нарівні з Росією. Поставки ж мінімально достатньої кількості зброї для стримання створить враження, що конфлікт все ж не може бути вирішений у військовий спосіб.

Поделиться:
Загрузка...