Канада має намір передати Україні два десятки бойових літаків

40

 Канадський уряд пропонує передати українським військовим біля двох десятків бойових літаків CF-18A.

CF-18A

Про це повідомляють у соціальних мережах канадські урядовці і навіть російський англомовний телевізійний канал Russia Today.

Відзначається, що ці 20 літаків можуть бути передані українській стороні безоплатно, так як вони є списаними з військово-повітряних сил Канади у зв’язку із закупівлею нових літаків нового покоління.

В додачу Канада пропонує надіслати десяток фахівців в Україну для навчання українських пілотів та обслуговування літаків.

Довідка:
McDonnell Douglas CF-18 Hornet — багатоцільовий винищувач Канадських королівських військово-повітряних сил, розроблений на базі американського винищувача-бомбардувальника F/A-18 Hornet. Вироблявся компанією McDonnell Douglas в 1982-88 роках, всього випущено 138 літаків. Під час експлуатації неодноразово брав участь у бойових операціях: війна в Перській затоці, бомбардування Югославії та міжнародна військова операція в Лівії.

Всього під час експлуатації канадські військово-повітряні сили втратили 18 CF-18 Hornet. Хоча ці літаки тричі брали участь у військових діях, вони не понесли жодної бойової втрати.

Поделиться:
Загрузка...