Верховна Рада адекватно зреагує на провокативні заклики в Криму — Валерій Чалий

14

 Парламент України відповідно зреагує на ініціативу керівників Верховної Ради АР Крим щодо внесення змін до Конституції автономії.

Валерій Чалий, vinnitsaok.com.ua

На цьому наголосив заступник генерального директора з міжнародних питань Центру Разумкова Валерій Чалий.
"Я залишаю за рамками заклики, щоби Крим захистила Росія. Це знаходиться в іншій площині Кримінального кодексу України. А от стосовно зміни статусу Криму, то такі спроби відбувалися раніше. Результатом серйозного протистояння стало знаходження рішення, закріпленого Конституцією України в 1996 році, — як компромісу, який надавав Криму автономію в обмін на те, що були зроблені суттєві зміни в інших статтях Конституції України. Зокрема, щодо використання поряд з державною мовою і російської мови. Я дуже добре пам’ятаю ту конституційну ніч, коли в останній момент було досягнуто певного компромісу і балансу", — сказав Чалий.

На його переконання, будь-які спроби сьогодні розхитати цей баланс призведуть до дуже серйозних наслідків. Тож парламент держави вживатиме відповідних дій. "Очевидно, що в рамках Конституції центральні органи влади мають право відповідного реагування в разі спроб змінити юридичний і конституційний статус Криму. І вже зараз у Верховній Раді України розпочато симетричну роботу у відповідь на досить провокативні заклики в Криму", — підкреслив заступник гендиректора Центру Разумкова.

Водночас він наголосив, що у будь-якому разі це все "абсолютно за рамками інтересів простих громадян; починаються ігри, які розхитують ситуацію, а не стабілізують її".

4 лютого на засіданні президії кримського парламенту регіонал Володимир Кличніков запропонував обговорити на пленарному засіданні сесії Верховної Ради АРК 19 лютого питання про створення робочої групи, яка б підготувала зміни і доповнення в Конституції АРК і України, про проведення загальнокримського опитування громадської думки стосовно статусу Криму, про ухвалення звернення до президента та законодавчого зібрання РФ виступити гарантом непорушності статусу автономії Криму.

Спікер кримського парламенту Володимир Константинов дав процедурне доручення опрацювати ці питання юристам. Він також дав протокольне доручення секретаріату ВР АРК підготувати на прохання депутата Сергія Цекова звернення до Російської Федерації про допомогу та захист.

Валентина Пащенко

Поделиться:
Загрузка...