• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО
  • СБС уразили ЗРК «Тор» та «Бук-М3»
  • Ураження мосту і майже 50 російських вантажівок в Армянську
  • Синдром стерв’ятника: Чому всі сусіди одночасно вп’ялися в Україну??
  • Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 10.06.2026​
  • 40млрд таки забрали з бюджету Збройних сил
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 11.06.26
  • Ракета «Фламінго» уразила виробника антен «Комета» — підприємство «ВНИИР-Прогресс» у Чебоксарах
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      20.05.20260

      Прощавай євроінтеграція… Кредит, до речі, також бай-бай…

      Recent
      11.06.2026

      40млрд таки забрали з бюджету Збройних сил

      06.06.2026

      ХЕРСОН БУВ ПРИРЕЧЕНИЙ

      05.06.2026

      Про зустріч Зеленського і Порошенка

    1. Украина
        Featured
        08.05.20260

        Як Цукерман та Міндіч встигли втекти з України?: опубліковано третю серію «плівок Міндіча»

        Recent
        11.06.2026

        Ураження мосту і майже 50 російських вантажівок в Армянську

        09.06.2026

        Сили безпілотних систем уразили 36 об’єктів РФ в ніч на 9 червня

        07.06.2026

        Три роки після підриву Каховської ГЕС

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          10.06.2026

          Ракета «Фламінго» уразила виробника антен «Комета» — підприємство «ВНИИР-Прогресс» у Чебоксарах

          10.06.2026

          У Самарі горить Куйбишевський НПЗ

          09.06.2026

          Американський військовий вертоліт в районі Ормузької протоки був збитий іранським «Шахедом», — CNN

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            11.06.2026

            СБС уразили ЗРК «Тор» та «Бук-М3»

            11.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 11.06.26

            10.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 10.06.26

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              26.05.2026

              Як знищують український ВПК перед лицем геноциду

              20.05.2026

              Дивовижна історія сталася з компанією Fire Point

              19.05.2026

              Українські фахівці створили першу вітчизняну керовану авіабомбу

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Политика»2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів

            0
            By Юрий on 13.02.2022 Политика

            11 лютого 2020 президент Володимир Зеленський звільнив першого голову свого Офісу Андрія Богдана і призначив на цю посаду Андрія Єрмака.

            На той момент багато хто закидав, що голова Офісу президента створив культ власної особи, за що і був звільнений. Втім, Андрій ІІ за своїм впливом перевершив попередника. Як і за скандалами навколо своєї персони.

            Від серіалів до імпічменту Трампа

            Юрист Андрій Єрмак познайомився з Володимиром Зеленським у 2010 році, коли той був генпродюсером телеканалу Інтер. Відтоді й почалася їхня дружба. У президентський офіс Зеленський взяв Єрмака помічником. Він отримав повноваження налагоджувати міжнародні зв’язки. Зокрема, зі США.

            У той час, коли Олександр Данилюк і Андрій Богдан блокували зустріч Зеленського з Руді Джуліані, Андрій Єрмак навпаки шукав усі можливі контакти з оточенням Дональда Трампа. Зокрема, через Курта Волкера

            В обмін Трамп хотів справу по «Бурісмі» проти сина свого конкурента Джо Байдена. Таємні перемовини виявились настільки нетаємними, що ледь не стали причиною імпічменту американського президента.

            Контакти Єрмака з Москвою були успішнішими – він брав участь у проведенні двох обмінів полоненими і навіть їздив на газові переговори.

            Власне саме ці досягнення дозволили йому збити конкурента в особі Андрія Богдана, який на той момент позбирав на себе, як реп’ях, купу невирішених конфліктів.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 01

            Єдіновластіє та мононавушник

            З моменту, коли Зеленський звільнив Богдана і призначив на його місце Єрмака, той всіляко намагався запровадити своє «єдиноначаліє».

            Спершу в нового голови ОП навіть була думка звільнити усіх заступників голови ОП і призначити голів департаментів, які б підпорядковувались лише йому. Потім, коли йому пояснили обсяг обігу документів, який пройде в такому разі через його руки, Єрмак передумав.

            Втім у решті питань він вирішив бути в курсі всього. Так, ухвалення кадрових рішень сконцентрувалось в рамках трійки Володимир Зеленський, Андрій Єрмак, Сергій Шефір. Саме через них вирішували питання, як олігархи, так і ті, хто хочуть протягнути своїх людей.

            Наприклад на стадії формування уряду Шмигаля (через місяць після призначення Єрмака) ключові депутати «Слуг народу» вже не знали про кандидатів на міністрів, бо тепер співбесіди йшли у Шефіра та Єрмака.

            Ні фракція «Слуг», ні її очільники не були залучені до формування складу уряду, попри те, що Україна все ж парламентсько-президентська республіка.

            Навіть лідер фракції Давид Арахамія, який до того по кілька разів на день ходив на Банкову, виявився значно обмеженим у спілкуванні з президентом. Сам же Єрмак завжди намагався бути поряд з президентом, навіть якщо при цьому просто читав новини в телефоні.

            За місяць втратили посади прем’єр Гончарук та генпрокурор Руслан Рябошапка, які асоціювались із Богданом.

            За два роки Єрмак зміг не лише монополізувати вплив на вуха президента, посунувши навіть Шефіра, але ліквідувати будь-які альтернативні Банковій центри влади, що відбулось зі звільненням голови ВР Дмитра Разумкова та очільника МВС Арсена Авакова.

            «Єрмак ніколи не говорить президенту «ні» — і це головний секрет успіху. І сам Зеленський уже стає Єрмаком, бо, по-перше, той вкладає йому своє бачення у вуха, а потім, сказане президентом, використовує у своїх інтересах», — розповідає співрозмовник у владі.

            На сьогодні, за словами джерел видання, Єрмак контролює на Банковій всю кадрову політику. «Зараз він контролює все і всіх на Банковій, крім хіба що Смірнова. Він відтіснив на задворки Шефіра і під’їдає Тимошенка», — каже можновладець.

            За його словами, тихий конфлікт з Тимошенком іде як через те, що Єрмак також втручається в регіональну кадрову політику, так і через відкати на дорогах. Як зазначають «Наші гроші», вперше за останні роки лідером дорожніх підрядів Укравтодору стала не «Автомагістраль-Південь», а «Автострада» (асоційована з Єрмаком).

            Суб’єктність ватажків ОРДЛО і безсуб’єктність депутатів

            11 березня контактна група у Мінську, до якої входив і Єрмак, домовилася про створення органу, яким була зафіксована суб’єктність у переговорах самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Текст документу через кілька днів опублікував сайт ZN.UA.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 02

            «Вибачте, що це за підпис під документами «Согласен, Ермак»? Я розумію, нехай делегація, у неї там хоч якісь повноваження є. А які повноваження в Єрмака, хочеться спитати? А що, документи вже не треба ратифікувати? І як можна писати на документі мовою іншої країни, мовою ворога «согласєн». Де ви таке бачили?», — відреагував тоді на підписане колишній представник в ТКГ Роман Безсмертний.

            Підпис Єрмака під цим документом призвів до першої масштабної кризи всередині фракції «Слуги народу». 56 депутатів підписали тоді заяву з вимогою до учасників ТКГ повернути процес у законне русло. Цей бунт дуже образив тоді Єрмака і він навіть спробував запровадити відповідальність за «нєпослушаніє».

            «Довелося йому пояснити, що це депутати, а не кріпосні, і що це в Офісі президента можна звільнити клерка і він піде, а з депутатом все складніше, особливо, якщо це мажоритарник», — розповів тоді автору один з депутатів.

            Втім, вже у після голосування за призначення уряду Шмигаля фотографи в залі помітили, як народні депутати пишуть пояснювальні записки, чому вони відмовились голосувати. І хоча «пояснювальні» були написані на ім’я Арахамії, депутати тоді не виключили, що це «ідея Єрмака», бо раніше такого не було.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 03

            І саме з того часу формується принцип – «або голосуєш те, що треба, або живеш на одну депутатську зарплату».

            «Схема конвертів була систематизована десь через місяць після призначення Єрмака», — кажуть співрозмовники видання.

            «Арахамія не довго був у Єрмака в немилості. Після того, як він відійшов від Богдана і присягнув на вірність, його відвідини Банкової поновилися. Саме через нього і Корнієнка Єрмак комунікує з фракцією. Щодо прем’єр-міністра, то він взагалі ручний — скажуть мити підлогу, він піде. Віце-прем’єрки Стефанішина і Свириденко – це креатури Єрмака», — розповідає Цензор.НЕТ один з депутатів.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 04

            Веде Єрмак комунікацію і з іншими фракціями. Так свого часу була сфотографована його переписка з Юлією Тимошенко. «З лідерами інших фракцій спілкується Єрмак, іноді Кирило Тимошенко. В надскладних випадках дзвонить сам президент», — каже співрозмовник.

            Так свого часу з Коломойським за відставку Разумкова розмовляв Арахамія, потім олігарх попросив, щоб його набрав президент, а далі він вже передав команду фракції «За майбутнє».

            Про лояльність частини депутатів «Голосу» також домовлялись із Єрмаком. Представників на той час опозиційної групи розколотої фракції до голови ОП завів, як кажуть, Олександр Трухін.

            Плівки Лероса і київські смотрящі

            Спокійним і успішним життя Єрмака на новій посаді було недовгим. Вже 29 березня 2020 року нардеп від «Слуг» Гео Лерос звинуватив брата Єрмака в тому, що він торгує державними посадами і виклав у вільний доступ відео переговорів.

            Єрмак звернувся в ДБР та СБУ щодо розслідування плівок. «Слугам» пояснив, що брат трохи загрався, але його ніхто на таке не вповноважував.

            На Банковій запідозрили, що викриття Лероса не обійшлося без Андрія Богдана та лояльних до нього співробітників київської СБУ.

            Наступна порція компромату прилетіла досить швидко.

            26 червня журналісти Bihus.Info з посиланням на документи, надані Леросом, видали розслідування про те, що компанії, пов’язані з Денисом Комарницьким, в останні роки регулярно отримували в Києві великі підряди на будівництво від комунальних підприємств, а сам Комарницький був залучений у київську виборчу кампанію «Слуги народу».

            Серед документів були «понятійні угоди», де фігурували як Денис Комарницький, так і нардеп від ОПЗЖ Вадим Столар, а також син ексмера Степан Черновецький.

            Восени перед місцевими виборами 2020-го Лерос завдав ще одного удару по Єрмаку, виклавши розмови депутата і кума Єрмака Миколи Тищенка з Комарницьким. У розмовах згадується про те, як Єрмак втручався у вирішення київських проблем. Зокрема, перевірку розтрати коштів під час  будівництва Подільсько-Воскресенського мосту.

            «Днями чесний офіцер СБУ передав мені майже 6 годин записів розмови пана Комарницького, «смотрящого» за Києвом, де також фігурують розмови пана Миколи Тищенка. У цій розмові вони відверто розповідають про те, як Зеленський їх кришує, як кум Єрмака допомагає йому, а також вони обговорювали, як здійснити напад на мене і ще одного народного депутата. Я прошу Національну поліцію України сприймати мій виступ як офіційну заяву на злочин пана Комарницького, пана Миколи Тищенка і його кума Андрія Єрмака», — заявив Лерос із трибуни Верховної Ради.

            На цьому плівки Лероса скінчились, що не можна сказати про справи проти опального народного депутата.

            Леросу вдалось підсвітити тему заходу Єрмака та його друзів у найбільш корупційні теми Києва. Які тільки посилились після місцевих виборів, Попри те, що «Слуги» програли вибори в Києві і мають в Київраді одну з найменших фракцій, завдяки закулісним домовленостям Єрмака зі столичною владою «Слуги» отримали посади двох заступників Кличка, так само як і партія «Європейська солідарність» — переможниця виборів.

            Люди Єрмака отримали під свій контроль київський благоустрій, а один з очільників цього напрямку депутат Владислав Трубіцин ( голова постійної комісії КМР з питань підприємництва та промисловості) був затриманий днями НАБУ на хабарі.

            Ці посади Єрмак отримав в обмін на примирення Віталія Кличка та Володимира Зеленського після того, як зусиллями Андрія Богдана мера Києва хотіли позбавити посади голови КМДА. Втім це порозуміння тривало лише півтора року, після чого стосунки знову перейшли у фазу гострого протистояння.

            Підсвічені Леросом стосунки Єрмака зі Столаром час від часу спрацьовують в Раді, коли депутати з ОПЗЖ, які належать до групи забудовника, іноді підголосовують більшості. Стається це не так часто, але так було під час призначення Германа Галущенка міністром енергетики та під час голосування  будівельних законопроєктів.

            Російські зв’язки та Вагнергейт

            Все, що було оприлюднено Леросом, видавалось квіточками, порівняно з тим, у чому Єрмака звинуватили влітку 2020. Керівника Офісу назвали причетним до зриву спецоперації українських спецслужб щодо затримання 30 бійців загону Вагнера, які воювали в тому числі і на території ОРДЛО. Розробляти спецоперацію розпочали ще в часи президентства Петра Порошенка, кілька разів вона була під загрозою зриву, а у найвирішальніший момент, як уже відомо зараз, найвище керівництво держави відмовилось від її проведення. На останній пресконференції Володимир Зеленський пояснив це тим, що він не довіряв Василю Бурбі та боявся неприємностей з Ердоганом, бо летіти вагнерівці мали до Стамбула.

            Втім, майже рік і Зеленський, і Єрмак заперечували, що така спецоперація планувалась.

            І визнали це лише після розслідування групи Хрісто Грозєва. Але навіть це розслідування не дало чіткої відповіді, хто ж повідомив владу білорусів про спецоперацію. Чи був це Зеленський, чи Єрмак, чи хтось інший.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 05

            Ще в статусі радника журналісти звернули увагу, що Єрмак має контакти в Москві.

            В недавньому інтерв’ю Юрій Луценко розповів, як до його рук потрапила так звана Т-шка – аналітична записка зовнішньої розвідки по Єрмаку, яку поклали на стіл президенту Зеленському, а на другий день за це розвідників звільнили.

            «Тривалий час був помічником на громадських засадах Ельбруса Тедеєва, його фоточка. На 2017 володів такими-то підприємствами. Його співвласником був такий собі на 90: Емануїлов Рахамім Яшаєвич; далі про цього Емануїлова, а потім цікавий абзац: «В якості радника президента України Андрій Єрмак відповідає за зовнішньо-політичний напрямок, в тому числі займається питанням українсько-російських відносин. Був ключовою фігурою в Офісі президента, яка супроводжувала обмін між Україною та Російською Федерацією утримуваними особами у вересні 2019 року. Отримані дані свідчать про наявність у нього контактів з ФСБ РФ. Так, у червні 2019 року у бесіді з одним з представників від України у тристоронній контактній групі Єрмак пропонував організувати контакти з офіцерами ФСБ для обговорення питань обміну полоненими. Інформація про проведення такої зустрічі відсутня», — зачитав Луценко з теки.

            Він же пригадав, як під час однієї з суперечок із Зеленським про видачу Цемаха присутній Єрмак раптом видав фразу: «Юрій Віталійович, та навіщо нам ця Європа, нам треба з росіянами домовлятись».

            Востаннє Єрмака впіймали на брехні на користь Росії цього тижня. «Здав» керівника Офісу президент Франції Макрон, який подякував Зеленському за відкликання законопроєкту «Про засади державної політики перехідного періоду», що було наслідком домовленостей на рівні радників учасників нормандського формату. Тоді як Єрмак це раніше заперечував і казав, що це не пов’язано з «нормандським» форматом.

            Втім, слід визнати, що вчора на переговорах у Берліні Єрмак не став все ж грати під московську дудку і відмовився обговорювати політичні моменти мінських угод, чим обурив Козака. 9 годин переговорів завершились нічим, що для України навіть добре.

            Вірні кадри доби Януковича

            «Це його (Єрмака, – ред.) особиста відповідальність переді мною щодо результату», — так нещодавно відповів президент Зеленський на питання журналіста Радіо Свобода, чому країні обіцяли нові обличчя, а набрали в ОП перевірені кадри Януковича.

            Після того, як Єрмак отримав у своє керівництво Офіс президента, він не тільки привів консультантом політтехнолога Михайла Подоляка, який свого часу бігав по пеньках з Януковичем, а тепер забезпечує позитивну блогосферу для Зеленського, а й колишнього працівника МВС доби Віталія Захарченка Олега Татарова.

            Нехитрими зусиллями Татарова (який звинувачувався НАБУ в корупційних схемах) Офісу президента вдалось вивести більш ніж на рік з роботи спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, де ніяк не можуть провести конкурс, отримати під свій повний контроль ДБР, а також новостворене Бюро економічної безпеки.

            Керувати останнім поставили Вадима Мельника, злет кар’єри якого почався в податковій службі в часи Януковича та керівника Мінздоху Олександра Клименка. При цьому у Державній фіскальній службі Мельник оточував себе людьми, які також працювали за Януковича, і не бачив підстав відмовлятись від їхніх послуг у БЕБ, навіть якщо вони ходили під кримінальною справою.

            Якби ж конкурс на САП відбувся за планом Банкової, нею би керував друг Єрмака та керівник комітету з правоохоронної діяльності Андрій Костін.

            Чарівник на блакитному вертольоті

            Навіть після всіх скандалів Володимир Зеленський навіть і не думає звільняти Єрмака.

            2 роки Єрмака: як права рука Зеленського керує країною, не вилізаючи зі скандалів 06

            «Я вважаю, що це недоцільно – втрачати потужну людину, тому що пану Петру він не подобається», — заявив він на останній пресконференції журналістам.

            В Україні були різні голови адмінстраціїй президента, різної міри одізності, включаючи Дмитра Табачника, Віктора Медведчука, Віктора Балогу, Сергія Льовочкіна. Але жоден з них не був настільки дорогий для президентів і жоден не ставав в один ряд із президентом. І заради них не ганяли вертольоти ДСНС у Гуту.

            Тетяна Ніколаєнко 

            АндрійЄрмак
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              40млрд таки забрали з бюджету Збройних сил

              ХЕРСОН БУВ ПРИРЕЧЕНИЙ

              Про зустріч Зеленського і Порошенка

              Comments are closed.

              Последние новости
              • 11.06.2026
                23:42
                Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО
              • 11.06.2026
                23:17
                СБС уразили ЗРК «Тор» та «Бук-М3»
              • 11.06.2026
                23:11
                Ураження мосту і майже 50 російських вантажівок в Армянську
              • 11.06.2026
                12:27
                Синдром стерв’ятника: Чому всі сусіди одночасно вп’ялися в Україну??
              • 11.06.2026
                12:23
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 10.06.2026​
              • 11.06.2026
                12:08
                40млрд таки забрали з бюджету Збройних сил
              • 11.06.2026
                11:41
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 11.06.26
              • 10.06.2026
                16:23
                Ракета «Фламінго» уразила виробника антен «Комета» — підприємство «ВНИИР-Прогресс» у Чебоксарах
              • 10.06.2026
                10:59
                У Самарі горить Куйбишевський НПЗ
              • 10.06.2026
                10:55
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 08-09.06.2026​
              • 10.06.2026
                10:45
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 10.06.26
              • 09.06.2026
                23:41
                Том Купер: звіт про війну в Україні за 8 червня 2026 року
              • 09.06.2026
                23:31
                Американський військовий вертоліт в районі Ормузької протоки був збитий іранським «Шахедом», — CNN
              • 09.06.2026
                23:18
                Палає магістральний газопровід у Дагестані
              • 09.06.2026
                23:08
                Сили безпілотних систем уразили 36 об’єктів РФ в ніч на 9 червня
              • 09.06.2026
                22:57
                9 червня американська валюта в Україні досягла рекордної позначки – 45,00 грн
              • 09.06.2026
                22:53
                Підрив авто у Підмосков’ї: імовірно, ліквідований начальник ГРАУ Міноборони РФ
              • 09.06.2026
                10:35
                Від пацифікації до «Вісли»: як польська держава ламала український світ на Закерзонні
              • 09.06.2026
                10:18
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 09.06.26
              • 08.06.2026
                22:15
                У Краснодарському краї рф уражено перевальну нафтобазу «Грушовая»
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              22.03.2026

              Двоє російських окупантів самоліквідувалися пострілами в голову ВІДЕО

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.