ЗРК “Бук-М1”, які застосовує українська протиповітряна оборона, переобладнали під використання американських ракет.
Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСК Юрій Ігнат в інтерв’ю Radio NV.
За його словами, такі модифіковані комплекси ППО з американськими ракетами вже пройшли випробування на полігоні в США.
“Є оголошення від наших західних партнерів (ми його вже підтвердили), що в нас є гарні результати бойового застосування на полігоні у Сполучених Штатах зенітних ракетних комплексів Бук-М1, які переобладнані, адаптовані під американські ракети, які можуть посилити нашу протиповітряну оборону”, – заявив Ігнат.
За словами речника ПС ЗСУ, на пускові установки українських ЗРК “Бук-М1” радянського виробництва, були адаптовані ракети RIM-7 Sea Sparrow.
“Вони [захищають], нехай і на невеликому радіусі. Ракети Sea Sparrow зможуть допомогти захистити об’єкти критичної інфраструктури передусім”, – сказав Юрій Ігнат.
Він зазначив, що виробництво зенітних ракет для комплексів ППО Бук-М1 та С-300 є лише в Росії, тому Україна має шукати способи “схрещення радянського з американським”.
Полковник також сказав, що Україні потрібна велика кількість, як “Буків”, переобладнаних під американські ракети, так і ЗРК HAWK, які хоч і є морально застарілими, але вже показують результати в Україні.
Раніше, американські ЗМІ повідомляли, що у співпраці американських та українських інженерів народилось технічне рішення, яке дозволить ЗРК “Бук” застосовувати ракети RIM-7. Також, для інших ЗРК були адаптовані авіаційні ракети AIM-9M Sidewinder. Таке рішення у медіа отримало назву – FrankenSAM.
При створенні такої модифікації використали радари (РЛС) та інші компоненти, які надали союзники США та України.
Ракети RIM-7 Sea Sparrow вже були включені в попередні пакети військової допомоги від США та, зокрема, Бельгії.
Американці розраховують, що модифіковані ЗРК дозволять суттєво посилити можливості української системи ППО у період, коли очікується нова хвиля російських ракетних обстрілів української інфраструктури, а також масова застосування ударних безпілотників.
AIM-7 Sparrow
американська керована ракета класу «повітря-повітря» середньої дальності
Загальна інформація
Тактико-технічні характеристики
P.S. Сполучені Штати викупили в Йорданії 60 самохідних зенітних установок Gepard для України.
Про це повідомляє видання De Telegraaf.
Ці системи ППО передадуть Збройним Силам України в межах американської військової допомоги.
Уряд США заплатив за ці зенітні установки 118 мільйонів доларів. Кошти виділені в рамках програми «Ініціатива сприяння безпеці в Україні» (USAI).
Департамент оборони США уклав контракт з компанією Global Military Products, наприкінці травня 2023 року.
Про купівлю Gepard для України офіційно було повідомлено на сайті Пентагону. Однак, тоді точна кількість замовлених зенітних установок не розкривалася.
За контрактом, роботи по підготовці систем ППО до відправлення замовнику виконуватимуть на території Йорданії.
Українські військові, за нинішніми планами, мають отримати ці установки до кінця травня 2024 року.
Варто зауважити, що раніше ці Gepard належали Нідерландам і у 2013 році були продані Йорданії. У Нідерландах їм надали позначення Cheetah PRTL (Pantser Rups Tegen Luchtdoelen).
Головною відмінністю нідерландського варіанту Gepard від базового – інша РЛС виробництва підприємства Hollandse Signaalaparaten, HSA (на той час – підрозділу концерну Philips)
Установки Cheetah PRTL до Йорданії надійшли протягом 2014–2016 років. Сукупна вартість угоди склала майже 28 млн доларів.
Українські військові вже використовують зенітні установки Gepard, які передала Німеччина. Вони уражають російські ударні дрони та крилаті ракети, якими окупанти атакують важливі військові та інфраструктурні об’єкти.
Нам тут грандіозний комплімент зробили. Детектор медіа повідомив, що за весь 2024 рік, з п'яти каналів, що залишилися в мономарафоні,…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 24.04.2025 1. російська економіка підходить до межі — навіть Фонд національного…
Пані Олена Зеленська! Я хотів би сказати, що ви робите значні успіхи в соціальних мережах і ведете їх набагато краще,…
До складу 8 корпусу Десантно-штурмових військ ЗСУ увійшли шість бойових бригад, що воювали ще під час АТО/ООС, так і сформовані…
Серед загиблих внаслідок удару Росії по житловому будинку у Святошинському районі Києва 24 квітня – 17-річний Данило Худя та його…
У російському Брянську вибухнув автомобіль провідного російського конструктора, що здійснював розробку та модернізацію засобів радіоелектронної боротьби. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням…