У 2024 році з Ізраїлю в Росію було поставлено металообробних інструментів на суму понад 10 мільйонів доларів – ними активно користувалися компанії російського ОПК.
Про це йдеться у розслідуванні The Insider.
Серед імпортованої до Росії продукції є фрези, свердла, різці, державки, зокрема з надтвердих сплавів і металокераміки, а також інструменти для шліфування, точіння канавок та інші види високоточного оснащення.
Найбільшим постачальником продукції залишається компанія ISCAR — ізраїльський виробник, що входить до складу транснаціональної корпорації IMC (International Metalworking Companies) з головним офісом у США. Компанія має три дочірні структури у РФ – ТОВ «Искар», ТОВ «Теготек Рус» та ТОВ «Тунгалой Рус».
Попри те, що компанії, окрім «Тунгалой Рус», де-юре не працюють, ISCAR у 2024 році поставив інструментів на суму понад $4 млн.
До запровадження режиму фактичного «засекречування» даних щодо держзакупівель продукція ISCAR поставлялася, зокрема, НВО «Базальт», Таганрозькому авіаційному науково-технічному комплексу ім. Г.М. Берієва, а також авіазаводу «Сокол» у Нижньому Новгороді.
У 2024 році постачання продукції ISCAR до Росії, за даними російської митниці, здійснювалося переважно через маловідомі китайські компанії, а також одну фірму з Узбекистану.
Ще одна ізраїльська торгова марка — Vargus. У 2024 році до Росії було імпортовано продукцію цієї компанії на суму близько $3 млн. Vargus входить до складу німецької промислової групи NEUMO Ehrenberg Group.
Продукція компанії постачалася до ПАТ ОДК «Кузнецов», АТ УАП «Гидравлика», АТ «Протон-ПМ», ПАТ НВО «Искра», АТ «Сухой» та завод «70-ти летия победы» зі складу концерну «Алмаз-Антей». Кількість укладених держконтрактів вимірювалася сотнями.
Завод «70-ти летия победы» — це побудоване з нуля в середині 2010-х підприємство, на якому здійснюється фінальне складання та приймання зенітно-ракетних комплексів С-400 і С-500, а також радіолокаційних станцій.
У 2024 році до Росії було імпортовано ріжучі інструменти марки Carmex на суму близько $2 млн. Основним покупцем виступило ТОВ «Стандарт Тулс», яке у 2023 році різко збільшило виручку — з 600 млн рублів до майже 2 млрд.
Серед клієнтів Carmex у попередні роки (зокрема у 2022-му) були такі підприємства, як ОКБ «Факел», РКС «Енергия» та НІКІ «Атомбуд».
Згідно з російськими митними даними, у 2024 році зафіксовано прямі поставки ізраїльською компанією Carmex Precision Tools Ltd до Росії на загальну суму $1 843 367,69.
У 2024 році в Росію було ввезено різальних інструментів ізраїльської марки EROJET на суму близько $0,5 млн.
Раніше основним споживачем цієї продукції в Росії було Ступинське машинобудівне виробниче підприємство, що входить до структури АТ «Вертолёты Росси».
Ключовий імпортер EROJET – ТОВ «Алькрона» – зафіксував стрімке зростання прибутку: у 2022 році чистий прибуток потроївся порівняно з попереднім роком, а у 2023 році зріс ще в шість разів.
militarnyi.com
Росія отримала 4-6 млн північнокорейських артилерійських снарядів упродовж останніх 20 місяців, налагодивши морське сполучення із КНДР. Відповідне розслідування оприлюднило видання Reuters у…
Командири "Азову" та "Хартії" очолили два новостворені корпуси Національної гвардії України. Про це повідомляє департамент комунікацій МВС. Як зазначається, йдеться про…
Станом на початок 2025 року США виділили Україні близько $185 мільярдів загальної допомоги, включаючи військову допомогу, економічну стабілізацію, гуманітарну підтримку та…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв, який командує тактичною групою на одному з напрямків на Донбасі, повідомив, що Збройні сили України повернули під…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 14.04.2025 1. Бюджетна прірва: дохідна частина бюджету росії в першому кварталі…
Пілот батальйону безпілотних систем 110-ої окремої механізованої бригади завдав точного удару по вантажівці з відкритим кузовом, у якій пересувалося відділення…