Бельгія анонсувала виділення нового пакета військової допомоги для України, вартість якого оцінюється у 1 мільярд євро.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра Бельгії Барта Де Вевера.
За словами Де Вевера, кожного року Бельгія надаватиме Україні по 1 мільярду євро на потреби в оборонному секторі.
Коментуючи підписання контрактів між виробниками, глава уряду зазначив, що Брюссель має намір розпочати виробництво на території України.
Окрім того, Бельгія планує сприяти розбудові спроможностей України для самозахисту та підготовки Європи до можливих агресивних дій з боку Російської Федерації.
«Ми маємо співпрацювати, щоб приватний сектор побачив цікаві можливості для інвестицій, для розбудови більше спроможностей для нашого ВПК. Тож 1 млрд євро у вигляді пакета допомоги і також співпраця по лінії ВПК, які готові інвестувати в вашу країну», – додав бельгійський прем’єр.
Що містить новий пакет військової допомоги від Бельгії, поки не уточнено, однак можна припустити, що в ньому будуть повторені минулорічні поставки.
Зокрема, це можуть бути боєприпаси, бронетехніка, стрілецьке озброєння та самохідні артилерійські установки.
Окрім того, частина виділених коштів, ймовірно, буде спрямована на модернізацію та обслуговування трьох тральщиків-шукачів мін класу Alkmaar, які Бельгія планує передати Військово-морським силам України.
Також у рамках пакета може бути закладена передача та забезпечення експлуатації винищувачів F-16. Нагадаємо, що раніше стало відомо про наміри Бельгії передати Україні два винищувачі F-16 вже цього року, а ще два — наступного. Бельгія приєдналася до авіаційної коаліції на підтримку України ще торік разом із Нідерландами, Данією та Норвегією і уряд Бельгії ухвалив рішення передати й бойові літаки F-16 — у загальній кількості до 30 одиниць.
Винищувач F-16AM зі складу 1-ї ескадрильї Повітряного компонента Бельгії.
Раніше, 14-го березня, повідомлялося, що бельгійські компанії оборонно-промислового комплексу ведуть переговори про створення спільного виробництва в Україні.
За словами Люка Якобса, посла Бельгії в Україні, країна має потужну оборонну промисловість, і представники провідних бельгійських компаній активно налагоджують контакти з українськими колегами.
Щобільше, деякі з цих компаній вже перебувають на досить просунутій стадії підготовки угод про спільне виробництво.
Йдеться навіть про створення спільних підприємств, які мають бути орієнтовані на довгострокову перспективу, а не лише на період війни. Тому в цій сфері спостерігається жвава динаміка.
militarnyi.com
Запропоновані урядом зміни до системи професійної освіти містять дуже шкідливі норми, які штовхатимуть студентів після навчання виїжджати за кордон, а…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росія отримала 4-6 млн північнокорейських артилерійських снарядів упродовж останніх 20 місяців, налагодивши морське сполучення із КНДР. Відповідне розслідування оприлюднило видання Reuters у…
Командири "Азову" та "Хартії" очолили два новостворені корпуси Національної гвардії України. Про це повідомляє департамент комунікацій МВС. Як зазначається, йдеться про…
Станом на початок 2025 року США виділили Україні близько $185 мільярдів загальної допомоги, включаючи військову допомогу, економічну стабілізацію, гуманітарну підтримку та…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв, який командує тактичною групою на одному з напрямків на Донбасі, повідомив, що Збройні сили України повернули під…