Категории: Мир

Торгова війна: США підняли мита на китайські товари до 104%

Вашингтон різко посилив тиск на Пекін, оголосивши третю хвилю мит на імпорт із Китаю. Загальна ставка зборів тепер досягає 104%, що фактично подвоює вартість китайських товарів для американських імпортерів.

Про це повідомляє Fox News.

Зазначається, що такий крок, за словами прессекретарки Білого дому Керолайн Левітт, є відповіддю на дзеркальні обмеження з боку КНР і підтвердженням жорсткої торгівельної політики адміністрації Трампа.

Після введення раніше оголошених мит у 20% та 34%, нові 50% тарифів стали кульмінацією американського курсу на “захист внутрішнього ринку”.

Тепер за кожні умовні 100 доларів вартості товарів з Китаю імпортери сплачуватимуть 204 долари.

Найбільше подорожчають електроніка, побутова техніка, гаджети та інші споживчі товари. Бізнес у США вже шукає шляхи диверсифікації поставок, зокрема — переорієнтацію на країни Південно-Східної Азії, Індію чи Мексику.

Пекін, своєю чергою, назвав дії США “економічним шантажем” і пригрозив тривалим протистоянням. Китайські офіційні особи заявили про готовність “боротися до кінця” та не поступатися тиску, що лише посилює ризик нової ескалації у глобальній економіці.

Напередодні президент США Дональд Трамп пригрозив Китаю значним збільшенням мита, якщо до 8 квітня там не скасують свої тарифи у розмірі 34%.

Раніше повідомлялося, що починаючи з 10 квітня Китай запровадить 34% мито на весь імпорт із США у відповідь на мита Трампа.

—————————
Трамп намагається продати, як свою перемогу, що деякі уряди йдуть до нього на уклін, щоб переглянути драконівські тарифи.
Але насправді адресат цієї тарифної війни один – це Китай. Саме Китай має стати на коліна і погодитися знизити мита, щоб змінити зовнішньоторговий баланс на користь США. Бо саме Китай є найбільшим торговим партнером США і його внесок в дефіцит торгівельного балансу США найбільший.
Китай не прогнувся і ввів дзеркальні мита – ті самі 34%, на які підвищив мита Трамп.
Трамп пообіцяв ввести додаткове мито в 50% починаючи з завтрашнього дня, якщо китайці не відкличуть своє 34% мито. І, я думаю, ви легко можете уявити, що буде далі. Правильно, китайці не поступляться. Вони вже заявили, що будть іти до кінця і на нові тарифи Трампа буде відповідь.
Якщо торгівельна війна між найбільшими економіками світу продовжиться, тарифи складуть більше 100% вартості товарів, якими країни торгують і зроблять торгівлю між Китаєм та США невигідною. І в Китаю з’явиться купа незадіяного виробництва, яке потребуватиме нових ринків за будь-яку ціну.
І тут найцікавіше! Трамп зараз прогинається перед путіним, бо має бажання відірвати росію від Китаю і разом дерибанити світ. Але через свою тупість просто тут і зараз кидає росію в обійми Китаю, бо, розірвавши торгівельні зв’язки з США Китай кинеться компенсувати їх … в росію! Велика країна, великі ресурси, Велике будівництво – чому ні?
Просто геніальний план Трампушкі – власними руками штовхнути Китай до ще більшої економічної і політичної інтеграції з росією, а потім воювати зразу проти двох цих кончених країн.
І тут варто розуміти, що ринки відновляться. пройде кілька днів і біржові індекси відіграють падіння. Коливання біржі не страшне, бо тимчасове. А ось переорієнтація в торгівлі на інші ринки – процес болючий і відіграти його назад буде набагато складніше.
Зараз Трамп сам, своїми руками будує фундамент для зміцнення союзу росії з Китаєм. І цей ідіотизм буде мати наслідки.
Білий дім: Це було помилкою Китая помститися. Коли Америку б’ють, Трамп б’є сильніше
Якщо Китай звернеться, щоб укласти угоду, Трамп буде неймовірно милостивий.
Дубльовано
Маск звернувся до Трампа з прямим закликом скасувати нові мита, але йому не вдалося досягти результату
Вчора Маск опублікував відео на X, у якому економіст-консерватор Мілтон Фрідман рекламував переваги міжнародної торговельної співпраці.

Последние новости

Бій з російськими окупантами на південному напрямку. ВIДЕО

Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…

3 часа назад

Німеччина передала артилерію та зенітні установки Україні

Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як  півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…

3 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 17.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

15 часов назад

Росіянам вдалось просунутись біля Котлярівки та Запоріжжя на Донеччині, — DeepState

Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…

15 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…

1 день назад