Категории: Экономика

Угода про корисні копалини між Україною та США: повний текст

Як зазначив глава уряду, Україна не розглядатиме підписання будь-яких угод, якщо там немає гарантій безпеки

Кабінет міністрів сьогодні, 26 лютого, розгляне текст угоди про рідкоземи зі Сполученими Штатами Америки. Її офіційна назва «Про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в ефірі телемарафону.

Попередній договір передбачає юридичну дію і майбутнє створення інвестиційного фонду відбудови України, де обидві країни будуть на рівних управляти і наповнювати його.

Також Шмигаль наголосив, що Україна не розглядає підписання будь-яких угод, якщо там немає гарантій безпеки.

Згодом «Європейська правда» опублікувала текст угоди про рідкоземи. Зазначається, що основні положення документа вже узгоджені, однак ще можливі деякі зміни.

«Главком» наводить нижче повний текст варіанту потенційної угоди між Україною та США.

«Двостороння угода про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови»

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту повномасштабного вторгнення Росії  в Україну в лютому 2022 року;

БЕРУЧИ ДО уваги, що американський народ бажає інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну та безпечну Україну;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна прагнуть тривалого миру в Україні та тривалого партнерства між їх двома народами та урядами;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна визнають внесок, який зробила Україна у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна бажають забезпечити, щоб ті держави та інші особи, які діяли вороже проти України в конфлікті, не отримали вигоди від відбудови України після приходу тривалого миру;

ВІДТАК, ТЕПЕР Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України (кожен з яких – «Учасник») укладають цю Двосторонню угоду про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови з метою поглиблення партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною, як викладено в цьому документі.

  1. Уряди України та Сполучених Штатів Америки з метою досягнення тривалого миру в Україні мають намір створити Інвестиційний фонд відбудови (Фонд), створивши партнерство у Фонді через спільну власність, яка буде далі визначена Угодою про Фонд. Спільна власність враховуватиме фактичні внески Учасників, як визначено в розділах 3 та 4.  Управління Фондом здійснюватиметься спільно представниками Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Більш детальні умови стосовно управління та діяльності Фонду будуть викладені в подальшій угоді (Угода про Фонд), яку буде узгоджено в переговорах відразу після укладення цієї Двосторонньої угоди. Максимальний відсоток володіння власним капіталом та фінансовими інтересами Фонду, який належатиме Урядові Сполучених Штатів Америки, а також повноваження представників Уряду Сполучених Штатів Америки щодо прийняття рішень, будуть у межах, дозволених чинним законодавством Сполучених Штатів. Жоден з Учасників не буде продавати, передавати або іншим чином прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у Фонді без попередньої письмової згоди іншого Учасника.
  2. Фонд збиратиме та реінвестуватиме доходи, що вносяться до Фонду, за вирахуванням витрат, понесених Фондом, та зароблятиме дохід від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), як визначено у розділі 3.
  3. Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), визначених як родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів та інша інфраструктура, відповідні до природно-ресурсних активів (таких, як термінали скрапленого природного газу та портова інфраструктура) за згодою обох Учасників, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Щоб уникнути сумнівів, такі майбутні джерела надходжень не включають теперішні джерела надходжень, які вже входять до складу загальних доходів бюджету України. Часові рамки, обсяг та стабільність внесків будуть визначені далі в Угоді про Фонд. На свій власний розсуд Фонд може зараховувати або повертати Уряду України фактичні витрати, понесені за новоствореними проєктами, від яких Фонд отримує доходи. Внески, зроблені у Фонд, будуть реінвестуватися принаймні раз на рік в Україні з метою сприяння безпеці, захисту та процвітанню України, що буде додатково визначено в Угоді про Фонд. Угода про Фонд також матиме положення щодо майбутніх дивідендів.
  4. Відповідно до чинного законодавства Сполучених Штатів Америки, Уряд Сполучених Штатів Америки буде підтримувати довгострокові фінансові зобов’язання для розвитку стабільної та економічно процвітаючої України. Подальші внески можуть складатися з коштів, фінансових інструментів та інших матеріальних і нематеріальних активів, критично важливих для відбудови України.
  5. Інвестиційний процес Фонду буде розроблений таким чином, щоб інвестувати в проєкти в Україні та залучати інвестиції для збільшення розвитку, обробки і монетизації всіх державних і приватних активів, включаючи наступне, і не тільки це: родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів, інфраструктуру, порти та державні підприємства, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України мають намір, щоб інвестиційний процес призводив до створення можливостей для розподілу додаткових коштів та більшого реінвестування для забезпечення достатнього надходження капіталу для відбудови України, як буде визначено в Угоді про Фонд. Учасники залишають за собою право робити необхідні дії для захисту та максимізації цінності  своїх економічних інтересів  у Фонді.
  6. Угода про Фонд включатиме належні заяви та гарантії, у тому числі необхідні для забезпечення того, щоб будь-які зобов’язання, які Уряд України може мати перед третіми сторонами, або такі зобов’язання, які він може взяти на себе в майбутньому, не спричиняли продаж, переміщення, передачу, заставу чи інші обтяження внесків Уряду України у Фонд, або активів, від яких походять такі внески, або розпорядження коштами з боку Фонду. При розробці Угоди про Фонд Учасники прагнутимуть уникати конфліктів із зобов’язаннями України в рамках її вступу до Європейського Союзу або її зобов’язаннями за домовленостями з міжнародними фінансовими організаціями та іншими офіційними кредиторами.
  7. Угода про Фонд передбачатиме, серед іншого, визнання того, що як сама Угода про Фонд, так і діяльність, передбачена в ній, мають комерційний характер. Угода про Фонд підлягатиме ратифікації Парламентом України відповідно до Закону України «Про міжнародні договори України».
  8. В Угоді про Фонд буде приділено особливу увагу механізмам контролю, які унеможливлять послаблення, порушення або обхід санкцій та інших обмежувальних заходів.
  9. Текст Угоди про Фонд буде невідкладно розроблений робочими групами під головуванням уповноважених представників Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Контактними особами, відповідальними за підготовку Угоди про Фонд на основі цієї Двосторонньої угоди, є: від Уряду Сполучених Штатів Америки: Міністерство фінансів; від Уряду України: Міністерство фінансів та Міністерство економіки.
  10. Ця Двостороння угода та Угода про Фонд становитимуть невід’ємні елементи архітектури двосторонніх та багатосторонніх угод, а також конкретні кроки для встановлення тривалого миру, зміцнення економічно-безпекової стійкості та відображення цілей, визначених у преамбулі цієї Двосторонньої угоди. Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в Угоді про Фонд.
  11. Ця Двостороння угода є обов’язковою для виконання і буде виконуватися кожним Учасником відповідно до їхніх внутрішніх процедур. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України зобов’язуються негайно приступити до проведення переговорів щодо Угоди про Фонд.

Підписано англійською та українською мовами, обидва тексти є рівно автентичними.    

Від Уряду Сполучених Штатів Америки:

Скотт К. Г. Бессент

Міністр фінансів

Від Уряду України:

Юлія Свириденко

Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що президент України прибуде до США у п’ятницю, 28 лютого, щоб підписати угоду щодо корисних копалин. Відповідна угода між США та Україною практично узгоджена сторонами.

========

Володимир Олександрович зробив в своєму стилі — придумав щось непотрібне, але потужне, далі отримали проблеми, героїчно з них виходимо, далі незламно переклав це все на Кабмін та Раду

Олексій Гончаренко
Вже перенавантажили наші мізки мінливою інформацією щодо українсько-американської угоди «про корисні копалини…»
В очікуванні підписання та, зрештою, тексту самої угоди пропоную свіжу креативну ідею.
1. Передати частку майбутньої власності України на Марсі США.
2. Створити фонд освоєння нової планети.
3. Майнові права України зарахувати як один до двох поточного внеску США.
4. Запропонувати й іншим країнам інвестувати в аналогічні проєкти — «не освоєних» планет ще вистачить.
5. Поставити інертні гази з українських підприємств для ракетного палива експедицій на Марс.
6. Отриману оплату внести як частку інвестицій у спільне українсько-американське підприємство з розробки та виробництва ракет на базі КБ «Південне» та «Південмашу».
7. Ракети виробляти і для польоту на Марс і для… ну ви самі знаєте для чого.
8. Першу вироблену ракету назвати іменем Ілона Маска (він же матиме право в ній і відлетіти з першим екіпажем).
9. Міжнародний центр управління польотами побудувати в Україні, на Кримському півострові. Безпеку Центру забезпечуватимуть спеціальні сили у складі: есмінців та підводних човнів військово-морського флоту Сполученого Королівства, авіації США й литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.
10. Запропонувати, що території Марсу, на які виставляла претензії РФ і що таки відійшли Україні, носитимуть імʼя…
Ну ви знаєте кого…
Це, звісно — жарт. Але, як кажуть: в кожному жарті є лише доля жарту.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06-07.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 07.04.2025 1. Ціни на нафту Brent продовжують падати, і нинішній рівень…

10 часов назад

Новости из США. 6 апреля 2025

Новости из США. Главное к концу недели. Воскресенье, 6 апреля 2025. Сегодня в выпуске: • Торговая война со всем миром:…

10 часов назад

Зеленський підписав скандальний закон, який обмежує можливість повертати вкрадену землю державі

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача". Відповідний законопроєкт…

12 часов назад

Смертельний вальс російського окупанта та FPV

Смертельний вальс окупанта та FPV WORMBUSTERS Робота дронами F7 Полювання з неба: як окупанти горять, вмирають і розлітаються на шматки…

20 часов назад

Німецький виробник люксових автомобілів Porsche може почати випускати танки

Німецька автобудівна компанія Porsche розглядає можливість відновлення розробки оборонної продукції та повернення на світовий ринок озброєння Про це пише німецьке видання…

20 часов назад

Том Купер: чому ІІ-дрони не захопили поле бою… (принаймні, поки що)

При всіх особистих справах, які заважали мені писати та публікувати цього тижня, мушу визнати, що було свого роду «полегшенням» спостерігати,…

20 часов назад