Спеціальна представниця президента США з питань української відбудови Пенні Пріцкер під час візиту до України закликала думати, як Україні економічно встояти без допомоги США.
Про це повідомляє УП із посиланням на співрозмовника, знайомого з ходом переговорів, співрозмовника в команді Зеленського та президента Американської торговельної палати в Україні Андрія Гундера.
Так, Пріцкер зустрілася із президентом Зеленським, прем’єром Шмигалем, урядовцями, спікером ВР Стефанчуком та американським бізнесом. Також разом із главою ОП Єрмаком вона була на конгресі регіональних влад.
Джерело видання розповіло, що Пріцкер намагалася «підвести до думки», як саме Україні економічно встояти без допомоги США.
«На зустрічах Пенні намагалась підводити до думки, типу, от уявімо, що американської допомоги немає: що треба за наступний рік зробити, аби ваша економіка вистояла навіть у такій ситуації? І це так всіх нормально напружило», — зазначило джерело.
Водночас президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер заявив виданню, що головним питанням Пріцкер під час візиту було «Що заважає успіху і хто заважає?».
Більшість людей, які перетиналися із представницею Байдена, пише видання, насторожував заклик Пріцкер не чекати допомоги Заходу, а шукати точки росту в умовах, ніби допомоги не буде. Цю тезу «з тривогою передавали в кулуарах українські політики» після від’їзду Пріцкер із Києва.
Співрозмовник УП в Офісі Президент закликав не драматизувати цю історію та пояснив: «Не варто казати, що у неї були якісь там меседжі, що підтримки не буде. Вона має дуже чіткий бізнесовий підхід і хоче навпаки нам допомогти: уявімо, що підтримки Заходу немає, що нам і вам треба зробити зараз, щоб ви залишались стійкими й могли функціонувати за будь-яких умов. Давайте шукати такі рішення, які дозволять вам залишатись успішними».
Уявляєте як «новим ліцам» було почути від спецпредставника Пріцкер, що їм доведеться думати як жити на власні кошти?
.
Без фінансової підтримки від західних партнерів Україні доведеться обирати між соціальним забезпеченням та витратами на армію.
Про це президент Володимир Зеленський сказав під час спілкування з представниками африканських ЗМІ.
«Важливе питання — фінансова підтримка щодо соціальних виплат. Я вам скажу відверто — без підтримки буде дуже складно. Бо всі гроші, які Україна заробляє, все ми віддаємо нашим військовим», — сказав Зеленський.
Він пояснив, що без допомоги від союзників Україні доведеться обирати між соціальним забезпеченням та витратами на армію, і це може спричинити в суспільстві кризу.
«Треба буде або зменшувати підтримку військовим, виплати їм, або не давати соціальну допомогу. Тобто, це у будь-якому випадку буде криза. Чи буде вона впливати на хід війни? Так. Чи вона зупинить нашу боротьбу? Ні», — наголосив Зеленський.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 21.04.2025 1. росія готується до падіння нафтових доходів: Мінекономрозвитку знизило прогноз…
У 2024 році Україна знищила 23-, 67- та 107-й арсенали ГРАУ, не рахуючи інші російські великі склади з боєприпасами, а…
51-й арсенал ГРАУ мав проєктну ємність у 264 тисяч тонн різноманітних боєприпасів та знаходився під прикриттям найконцентрованішої системи ППО РФ…
У мережі опублікований відеозапис, на якому зафільмований фрагмент рукопашного бою українського воїна з окупантом. На записі видно, як боєць завдає…
В 2019 переміг саме "медведчук", навіть гірше. Бо що було б, якби на президентських виборах переміг Віктор Медведчук? Медведчук тут…