Категории: Мнение

Примиренню між Україною та «руським міром» не бути ніколи

Вчора був черговий день війни і черговий бій. Він трапився одразу після Мюнхенської конференції і напередодні того заходу, яку недолугий комік Сівохо назвав «платформою примирення».

Цей бій дуже красномовно показав, як насправді виглядає ця «платформа примирення» і чому примиренню між Україною та «руським міром» не бути ніколи.

ХТО ВОЛОДІЄ УКРАЇНОЮ, ТОЙ ВОЛОДІЄ ЄВРОПОЮ
Невеличкий екскурс в історію.
Одразу у двох істориків — британця Домініка Лівена та американця Наума Сташевського знайшов цікаву сентенцію: «Перша світова війна почалася у тому числі з причин сутички за долю України».

Зокрема, напередодні початку цієї війни українське питання сприймалось російської правлячою елітою в якості однієї з головних загроз статусу країни як великої держави. Хоча б тому, що у 1914 році вісім українських провінцій виробляли одну третину всієї пшениці імперії, більшу частину її експортованого зерна та 80% її цукру.

Ще більш важливою була роль України у сфері важкої промисловості і видобутку корисних копалин: 70% всього вугілля імперії, 68% її чавуну, 58% стали добувалось та вироблялось саме в цьому регіоні. Якщо контроль над усіма цими ресурсами перейшов би від Росії, скажімо, до Німеччини, Берлін отримав би шанс поборотися за своє абсолютне домінування в Європі.

Навесні 1918 року так майже і сталося. Визнана за підсумками Брестського миру незалежна Україна на практиці тяжіла до Німеччини. Але Берлін тоді не зміг утримати в своїх руках головний приз тому, що був виснажений чотирма роками війни і не мав сил боротися далі із Совєтами. Не змогла зберегти свою незалежність і сама Україна — чи не більше з причин внутрішніх чвар, аніж експорту більшовизма з території червоного терору.

Проте, протистояння українського дежавницького націоналізму і шаленне бажання імперії володіти найбільш ласим шматком своєї імперії не вщухало жодної миті. Єдине, чого боялись у тодішній Росії — єднання українського народу.

Наведу приклад. Був у імперії такий собі міністр внутрішніх справ на прізвище Дурново. У лютому 1914 року, вже у відставці, він подав царю Миколі II аналітичну записку, в якій наполягав, що ймовірна поразка Росії призведе до революції, а тому війна з Німеччиною та її союзником Австро-Угорщиною Росії не потрібна.

Один з аргументів Дурново на користь відмови від ворожих відносин з Віднем і Берліном звучав так: в разі переможного для нас результату, приєднання до Росії населеної українцями австрійської провінції Галичини не посилить державу, а навпаки — значно її послабить. Ось як цю тезу сформулював екс-міністр: «Нам абсолютно невигідно приєднувати до нашого «отєчєства» область, яка втратила з ним будь-який зв’язок. Не слід давати розростатись українському (мазепинському) руху, збільшуючи число неспокійних українських елементів, так як у цьому русі безсумнівний зародок вкрай небезпечного малоросійського сепаратизму при сприятливих умовах може сягнути абсолютно несподіваних розмірів».

Нагадаю, що на початку 20-го сторіччя три чверті українців жили на територіях, підконтрольних Російської імперії. А чверть перебувала під владою імператора Австро-Угорщини Франца-Йосипа, який вважав Росію головною загрозою своєї держави. Відень заохочувала розвиток української національної ідентичності як противагу польському впливу всередині своєї країни і спробам Росії стати лідером слов’янського світу. Галичина перетворилась у притулок для українських емігрантів з Росії. За їх допомоги тут шліфувались літературна українська мова і уявлення про національну історію, які не мали жодного зв’язку з російською літературою і повністю суперечили ключовим аспектам російського розуміння історії України. Тож не дивно, що ще тоді чотири мільйона українців Галичини перетворились на свого роду «антиросійський авангард».

І росіяни, які тверезо дивились на життя, це розуміли. Розуміли і панічно боялись українців. Але й чудово усвідомлювали, що без України імперія — НІЩО!

Пророцтво Петра Дурново виповнилося. Період російського управління Галичиною під час Першої світової війни був занадто швидкоплинним, щоб на щось серйозно вплинути.

Але в 1939 році, після краху Польщі, більша частина Галичини була приєднана до сересеру вже на постійній основі.

Перетворення її у 1939 році в Львівську, Івано-Франківську і Тернопільську області абсолютно не змінило загального антиросійського настрою населення. Мало того: за весь час перебування Західної України в складі СРСР радянський репресивний апарат ні ГУЛАГом, ні розстрілами, ні засланнями так і не зміг викорчувати ідеї прагнень до незалежності — більшість мріяла про день, коли всі українці будуть об’єднані в єдину державу поза складом імперії.

Проте, у Совєтов були свої «козирі» — Сибір, голодомор та заселення Донбасу маргинально-кримінальним елементом з центральних та зауральських регіонів Росії. Мета очевидна — знищити чи асімілювати не тільки українців, але й їх мову, культуру та прагення до свободи. А тепер до наших днів.

Як і тоді, наразі імперія панічно боїться українців і, водночас, прагне поглинути всю Україну. Їм не важливо, хто у нас президент — Порошенко чи Зеленський, вони виконують своє стратегічне завдання.

Але це важливо нам. Бо перший це розуміє, а другий прикидається дурником. Вже не знаю, скільки разів повторював Порошенко: Путіну не потрібен Донбасс, йому потрібна ВСЯ Україна — саме з тієї причини, що без неї імперія приречена на загибель. Але наш міні-Рейган, попри історію країни, попри попередження П`ятого президента, попри дані розвідки, белькоче, що побачив в очах Путіні «прагнення до миру»…

Не реагуючи на всі ці аспекти, зелена влада намагається заробити «славу миротворців», не розуміючи, що штовхає Україну у безодню та відкриває двері для ще потужнішої російської агресії, від якої загинуть ще тисячі українців. Ця агресія не забариться, якщо міжнародна підтримка для України стане слабшою і санкції будуть зняті. А вона слабішає сами з тієї причини, що світ бачить: українська влада ментально готова до капітуляції.

ТАК ХТО ВОЛОДІЄ УКРАЇНОЮ?
Більшість людей, які голосували за Зеленського, наївно хотіли двох речей: зниження тарифів та миру. Ні того, ні іншого не передбачається.

Можна створити тисячі «платформ примирення», але вони викличуть тільки посмішку у Путіна. Як викликають посмішку обіцянка влади невігласів провести вибори в ОРДЛО вже у жовтні ц.р. Які до чорта вибори на території, де жодного кроку ніхто не ступить без відома Москви? Щоб потім отримати легальних Пушиліна та Пасєчника в українській владі та тисячі завербованих за ці роки агентів ФСБ, які розповзуться по всій України?

Вихід один: політична демонстрація прихильності до Мінських угод із максимальним затягуванням часу і накопиченням звинувачень на адресу Москви у небажанні виконувати перший і головний пункт цих угод — припинення військових дій. Це допоможе зберегти санкції і виграти час для подальшої розбудови армії. Щодо повернення Донбасу, то коли це станеться — мораторій на будь-які вибори на термін, що дорівнюватиме терміну його окупації і, відповідно, тотальному промиванню мізків російською пропагандою. Інакше ніяк.

НОТКА ОПТИМІЗМУ.
Путін та Зеленський не вічні — переживемо їх також. Гарячій позиційній війні ж бути ще 6-8 років, не менше. Думаю, цей той термін, коли у Кремлі зрозуміють, що план не вдався і вкладати в нього гроші більше безперспективно. Москва зосередиться, в основному, на підтримці промосковских маргиналів на кшталт партії Медведчука і ніколи не полишать наміру створити хаос в Україні — хто б не був її президентом.

Ще я хочу відповісти тим, хто боїться приходу до влади цих самих медведчуків-рабіновичей-бужанських після недолугого президенства Зеленського і започаткування ними прокремлівського курсу.

Чому ви думаєте, що українська нація, яка пережила ГУЛАГ, голодомор, московське іго та вікові гоніння, так просто підніме руки?

У багатьох виборців в голові каша, але останні дорслідження показують: майже 70% українців за Євросоюз, а 52% — за НАТО. Не думаю, що в їх головах когнитивний диссосанс настільки сильний, що вони проголосують за промосковських посіпак.

До того ж, історія циклічна, а тому сподіваюсь на наступний прихід до влади якщо не самого Порошенка (особисто для мене це був би найкращий варіант), то людини ментально та ідеологічно близької до них — тільки тоді у Москві остаточно зрозуміють: час включати задню.

Стосовно самого Зеленського та його «миротворчих» дій… Чи то дитяча найвність, чи то природна тупість, чи то свідома робота на ворога — ми обов`язково дізнаємось. І в залежності від цього вирішуватимо подальшу долю цього «слуги». Слуги, який служить точно не українському народові.

Слава Україні!

Helgi Sharp

Последние новости

Валерій Чалий: «Найгірше ще попереду, ми в смузі воєн»

Ідея так званого перемир'я – це прояв слабкості ЄС та США, завдяки якій Путін повірив у свою можливість погрожувати далі,…

14 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 23.04.2025 1. росія розпродає свій газ Китаю зі знижкою майже 40%…

18 часов назад

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну

Світлана Москвич: Ненавиджу цю війну. Ненавиджу цей тиловий цирк. Ненавиджу це все є*буче «патріотичне шоу» на крові пацанів. Пацани гинуть.…

18 часов назад

Найпростішою поступкою для Зеленського має бути Крим, — радник Трампа Сакс

Радник президента США Дональда Трампа з питань штучного інтелекту та криптовалют Девід Сакс вважає, якщо президент України Володимир Зеленський не…

19 часов назад

Новости из США. 22 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 22 апреля 2025. • Рубио не едет в Лондон и что стоит за американскими предложениями •…

19 часов назад