Категории: Экономика

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 25-26.05.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 26.05.2024
1. російським банкам закрили більш ніж половину рахунків у доларах та євро по всьому світу.
— російська економіка продовжує втрачати фінансові зв’язки зі світом та можливості проводити операції в основних глобальних валютах. З початку 2022 року кількість грошових кореспондентських рахунків банків росії в доларах США і євро скоротилося на 55%.
— Процес, який почався з першою хвилею західних санкцій, що відрізала від системи SWIFT найбільші російські держбанки, не вщухає: за період з жовтня 2023 по квітень 2024-го кредитним організаціям росії закрили ще 17% коррахунків.
2. G7 продовжить запроваджувати санкції на доходи росії від енергоресурсів.
— Країни «Великої сімки» продовжать чинити тиск на росію через санкції, в тому числі на доходи від продажу енергоресурсів, повідомляється в комюніке групи.
— Крім того, країни G7 пообіцяли запроваджувати санкції проти фізичних осіб та організацій, які допомагають рф закуповувати обладнання для російського військово-промислового комплексу.
— Глави Мінфінів та ЦБ країн «Великої сімки» також зібралися спрямувати зусилля на протидію обходу антиросійських санкцій, зокрема щодо «тіньового флоту».
3. Європейські банки сильно ризикують, співпрацюючи з рф.
— США розглядають варіант введення санкцій щодо них, — міністерка фінансів США Джанет Єллен.
— Про можливість посилення вторинних санкцій проти банків, які, як було встановлено, сприяють транзакціям для військових зусиль росії, Єллен повідомила за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн G7.
— Водночас, вона відмовилась надати конкретну інформацію і не назвала жодного банку, проти якого можуть бути спрямовані обмеження.
— Виступаючи в кулуарах зустрічі фінансових лідерів G7 на півночі Італії, Єллен сказала, що санкції, пов’язані з діяльністю банків в рф, будуть введені тільки «якщо для цього будуть підстави, але робота в росії створює для цього дуже великі ризики».
— Водночас, голова Європейського центрального банку Фабіо Панетта дав чіткі вказівки італійським банкам «забиратися геть» з росії, оскільки перебування в країні-агресорці створює «репутаційні проблеми».
— Вторинні санкції вже охолодили співпрацю іноземних банків з росією, але Єллен висловила занепокоєння тим, що Москві вдається знаходити шляхи для придбання товарів, необхідних для нарощування військового виробництва, посередництвом транзакцій через Китай, Об’єднані Арабські Емірати і Туреччину.
4. У березні країни Європейського союзу наростили постачання вина в росію до 26,6 тисячі тонн, що стало рекордним значенням з 2022 року.
Про це свідчать дані європейської статистики.
— За березень 2024 року поставки збільшилися на чверть у місячному вираженні.
— Раніше значення були вищими лише в грудні 2022 року, коли вони досягали 30 тисяч тонн.
— Найбільшими постачальниками вина з країн ЄС стали Італія та Литва, а третє місце замість Польщі тепер посіла Іспанія.
5. Будапешт минулого року отримав понад 5,5 млрд куб м російського газу.
— Угорщина отримала від росії 5,6 млрд куб м газу минулого року, що становить понад половину річного її споживання.
— У поточному році вже надійшло понад 2,5 млрд. куб. м, і очікується, що до кінця року цей обсяг подвоїться.
— «Турецький потік» є вкрай важливим джерелом газу для країни, оскільки через нього надходить основна частина газу з росії.
— Минулорічні постачання склали майже дві третини від усього споживання газу угорців.
— У 2021 році Угорщина та «Газпром» уклали контракт на постачання 4,5 млрд куб м газу на рік протягом 15 років, а в 2022 році було укладено контракт на додаткові 6 млн куб м газу на добу з рф.
6. Якщо росія досягне стратегічного прориву на сході України, країни Балтії з Польщею введуть війська на українську територію.
— Таке попередження зробили Балтійські депутати представникам німецької влади.
— На думку політиків, Захід повільно допомагає Києву, через що ситуація може різко погіршитися.
7. Президент Зеленський запровадив санкції проти близько 70 російських юридичних осіб, понад 20 засобів масової інформації, таких як НТВ, «Первый канал», газети «Известия» та «Московский комсомолец», а також деяких українських компаній у відповідь на дії росії.
— У переліку майже 70 юридичних осіб і понад 20 медіа-компаній. Зокрема, ці юрособи пов’язані з військово-промисловим комплексом рф.
— Серед підсанкційних медіа-компаній «НТВ Плюс», «Перший канал. Всесвітня мережа», «Звезда», «ТНТ Телесеть», «Рен ТВ», ТРК «Крим», газети «Известия», «Московский комсомолец» та інші.
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 25.05.2024
1. У росії значно збільшилась кількість інвалідів.
— На обліку Фонду соціального та пенсійного страхування станом на грудень 2023 року стояло понад 466 тисяч росіян з інвалідністю, яким необхідне забезпечення кріслами-візочками, кріслами-стільцями з санітарним обладнанням та протезами нижніх кінцівок.
— Цей показник став рекордним за весь час ведення статистики з 2012 року.
— Якщо з 2013 по 2022 рік кількість людей, яким потрібне забезпечення засобами реабілітації, щорічно зростала не більше ніж на 7% і перебувала в діапазоні від 307 до 331 тисяч, то в 2023 вона збільшилася майже на 42% (більш ніж на 137 тисяч осіб ).
— Кількість росіян з інвалідністю, яким потрібні крісла-коляски, зросла на 81 тис. — до 292,4 тис. осіб, майже вдвічі зросла кількість тих, хто потребує крісла-стільця з санітарним оснащенням, — з 66,5 тис. до 101,6 тис. осіб. осіб, протези знадобляться 72,3 тис. росіян.
2. росіянам, які отримали електронні повістки, перестануть видавати закордонні паспорти за кордоном.
— МЗС рф планує заборонити консульським установам видавати закордонні паспорти громадянам, які отримали електронні повістки.
— Згідно з проектом наказу, підставою для відмови у видачі паспорта є «розміщення щодо громадянина, який підлягає призову на військову службу, повістки військового комісаріату в реєстрі спрямованих (вручених) повісток та встановлення заборони на виїзд з рсійської федерації — до виконання обов’язку з’явитися за повісткою до військового комісаріат».
— Аналогічна основа відноситься і до призовників термінової служби.
— Такі ж обмеження будуть накладені на фігурантів кримінальних справ, працівників, які мають допуск до держтаємниці, працівників держслужби, звільнених із військової служби раніше п’яти років тому, та банкрутів.
3. Найбільший китайський виробник камер відеоспостереження таємно втік із росії.
— Найбільший китайський виробник камер відеоспостереження, який забезпечував до половини постачання пристроїв до рф, таємно залишив російський ринок.
— Компанія Hikvision раптово припинила роботу, не попередивши про свої плани ні клієнтів, ні партнерів.
— Офіційний російський сайт Hikvision перестав відкриватися, її офіційну групу в соцмережі «Вконтакте» було видалено, а телефони перестали відповідати у всіх містах присутності.
— «Hikvision несподівано для всіх практично повністю перестав відвантажувати свою продукцію і приймати замовлення на проектне та канальне обладнання», — зауважили представники ринку.
4. Уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників росії .
— Угода, укладена між послами урядів ЄС у Брюсселі під назвою COREPER, буде оприлюднена Високим представником Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем після схвалення міністрами закордонних справ ЄС у понеділок 27 травня.
5. Бразилія та Китай закликають до проведення міжнародної мирної конференції, визнаної як росією, так і Україною, для обговорення пропозицій щодо припинення війни.
— Після зустрічі напередодні глави МЗС Китаю Ван І з Селсо Аморімом, головним радником президента Бразилії Луїса Інасіо Лули да Сілви, обидві країни випустили заяву, в якій виклали «спільне розуміння» щодо шляхів врегулювання російсько-української кризи.
— Це перший випадок, коли Китай підписує спільну заяву з іншою країною щодо війни.
— Китай і Бразилія, які разом з росією входять до групи БРІКС, загалом відмовилися виступати на чиємусь боці у війні, хоча Пекін, зокрема, надав важливий економічний і політичний рятівний круг для Москви, яка постраждала від санкцій.
6. Угорщина блокує схвалення Євросоюзом вилучення прибутку із заблокованих російських активів на військові потреби України.
— Країни ЄС кілька місяців обговорювали ініціативу задіяти для купівлі зброї Україні доходи від приблизно €190 млрд російських активів, що зберігаються на заблокованих рахунках у бельгійському депозитарії Euroclear, було досягнуто згоди надсилати приблизно €2 млрд на рік.
— Однак, як дізналася газета, угорський посол на зборах у середу проголосував проти, тоді як рішення має бути ухвалене одноголосно.
— «Зараз вони блокують усе, що пов’язано з військовою підтримкою України», — розповіло одне із джерел видання.

Последние новости

На війні з російськими окупантами загинув пластун та волонтер з Луцька Ігор Приступа

У війні з російським агресором загинув учасник АТО, відомий волонтер та пластун з Луцька Волинської області Ігор Приступа. Про це…

4 часа назад

Neue Zürcher Zeitung: «Зустріч на найвищому рівні у Бюргенштоку не сприяла зміцненню миру»

Neue Zürcher Zeitung: «Зустріч на найвищому рівні у Бюргенштоку не сприяла зміцненню миру. Організатори та учасники намагаються приховати це, але…

4 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 17.06.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.06.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

4 часа назад

Типовий український канал

На заувагу про засилля побитих шашеллю беззубих пʼяниць із РФ в ефірах українських медіа — одна мила жінка написала: «Ну,…

16 часов назад

Юрій Бутусов: Факти та висновки з розслідування Бігус.інфо

Факти та висновки з розслідування Бігус.інфо щодо витоків по справі кураторів "Великого будівництва" Юрія Голика, Георгія Біркадзе, а також співробітників…

16 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 15-16.06.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 16.06.2024 1. Санкції США зупинили торгівлю валютою та призвели до паралічу…

17 часов назад