Категории: Мнение

Комфорт для російських полонених: за чий рахунок?

Утримання російських військовополонених в Україні кращий, ніж у деяких українських військових в казармах. Вони живуть у комфортних кімнатах на 10-15 чоловік, мають триразове харчування за нормами офіцерів ЗСУ та можуть заробляти гроші на виробництвах в межах своїх таборів.  На утримання одного російського окупанта в полоні держава витрачає близько 10 тис грн на місяць. Сюди входять не лише харчування й проживання, а й медичне обслуговування, зарплата охоронцям тощо.

👉🏻Нагадаємо – за Женевською конвенцією, військовополонені мають утримуватися не в СІЗО, а у спеціальних таборах. До того ж, комфортні умови, розпіарені в соцмережах, мають заохочувати окупантів здаватися в полон, а не продовжувати вбивати українців. Скільки росіян зараз перебуває таборах для військовополонених – таємниця, однак відомо, що лише проєкт «Хочу жить» станом на травень отримав 16 тис дзвінків з територій росії й Білорусі від охочих здатися.

🛒Однак цікаво не це. Ми проаналізували закупівлі лише одного такого табору на Львівщині – Миколаївської виправної колонії №1. Днями там закупили різноманітної кави на 45,3 тис грн , цукерок на 44,5 тис грн, сала на 5 тис грн , сім сортів м’яса й ковбаси на 13,6 тис грн.  Складається враження, що це не табір для військовополонених, а санаторій, де для окупантів усе «до кольору-до вибору». Тим більше, що ці щедрі закупи відбуваються щотижня – попередня партія цукерок датована 20.09 і коштувала 12,4 тис грн, кава – обійшлася у 18,7 тис. грн .

🍖Соцмережі вибухнули обуренням – мовляв, Женевська конвенція це одне, а сало для окупантів за ціною печеної на дровах ковбаси (270грн/кг) – це інше. У розмову втрутився міністр юстиції Малюська і заявив – усе законно, мовляв, табір закуповує продукти, щоб потім продавати у місцевій крамниці, а гроші з неї – ідуть у спецфонд закладу. За словами міністра, це нібито полегшує тиск видатків на табір. І – знов-таки, жодних відрахунків до держбюджету, який виділяє по 10 тис на кожного полоненого. Щомісяця.

🔴 І ось тут якось арифметика не складається. Допомога на дитину щомісяця в Україні складає 860 грн. Трохи більше, ніж нічого. Мінімальна пенсія – 3000 тис грн. Держава витрачає вдесятеро більше на ворога, ніж на своє немовля. І більш ніж утричі менше – на тих, хто все життя платив податки цій державі. Виникає запитання: невже не можна було якось організувати взаємні відрахунки у держбюджет – щоб ці шалені видатки бодай якось компенсувалися? Особливо на тлі того, в яких умовах перебувають українські військовополонені в росії.

ЗАКРИТА ЗОНА

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 27.06.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.06.2024 1. Польща, Литва, Латвія та Естонія хочуть звести вздовж кордонів…

3 дня назад

​​ОПУ ЗІ СМАКОМ СТАЛІНІЗМУ

На "Українській правді" вийшов доволі цікавий матеріал про Андрія Єрмака. Матеріал справді вартий уваги. Хто ж такий Андрій Єрмак? А…

3 дня назад

Татарову самое время готовиться на выход

Статья на «Украинской правде» об особенностях и завоеваниях Андрея Ермака имеет очень простую причину. Госдеп США в категорической форме требует…

3 дня назад

​​УКРАЇНЦІ БАЧАТЬ ТАК

Центр Разумкова оприлюднив результати дослідження "Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інституцій...", з дуже, як на мене цікавими результатами.…

3 дня назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 26.06.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.06.2024 1. Російський газопровід «Сила Сибіру» постачає газ із родовищ Іркутської…

3 дня назад