Журналісти вказують, що китайці активно створюють спільні з РФ компанії та шукають громадян на окупованих територіях для роботи на таких підприємствах. Зараз відомо про понад десяток таких компаній із Піднебесної.
Ряд приватних компаній з Китаю почали активно працювати на тимчасово окупованих українських територіях, де налагоджено постачання необхідного обладнання та почалося відновлення зруйнованих заводів. Про це повідомляє NV .
ЗМІ пише, що китайські бізнесмени, швидше за все, отримали санкцію від керівництва Компартії на таку роботу і впевнені, що залишаться без будь-якого покарання. Відомо, що низка підприємців із Піднебесної, які представляють різні галузі — від енергетики та сільського господарства до легкої промисловості — їздять на окуповані території, створюють там спільні російсько-китайські фірми та шукають місцевого населення для роботи.
«Наразі росіянам не вистачає грошей для розвитку захоплених українських земель. Тому Кремль намагається залучити китайські компанії до інвестування в окуповані райони України», — сказав директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський .
Починаючи з весни 2023 року на так званому «Кантонському ярмарку» у китайському Гуанчжоу були компанії з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Так «радник генерального директора» окупаційної «державної компанії «Надра» з так званої «ДНР» Артем Жихарєв відвідав низку заводів із виробництва гірничодобувного обладнання у Пекіні, Чженчжоу, Цзінані та Тайюані. Вже в 2024 році китайська компанія Liming Heavy Industry Science & Technology має ряд видів промислового обладнання, серед яких були стаціонарні дробильні установки, вібраційні живильники та інше додаткове обладнання.
ЗМІ зазначає, що китайці допомагають росіянам не лише відновлювати зруйновану промисловість на Донбасі, а й постачали обладнання для захоплених росіянами шахт у Торезі, Сніжному та Хрестівці. Крім того, РФ намагається залучити автомагістраль «Ростов-на-Дону — Маріуполь — Мелітополь — Сімферополь», яку РФ активно будує, до міжнародного транспортного коридору «Європа — Західний Китай».
Також, як стверджує видання, зараз відбуваються контакти представників КПК та російських окупаційних адміністрацій, а китайська влада залучає до робіт осіб, які перебувають під слідством в Україні та міжнародними санкціями. Одним із таких за даними журналістів є помічник генерального директора, секретар партійного осередку та генеральний директор спрямування інвестицій та фінансування Heilongjiang Construction Investment Group Ван Дунтао .
Експерти повідомили виданню, що у першому півріччі 2023 року викрадене майно та ресурси з окупованих територій Донбасу йшли на експорт до Китаю. Водночас уже понад 60% імпорту у тимчасово окуповану Луганщину складали товари з Піднебесної.
На думку фахівців, РФ не здатна самостійно відбудувати зруйновану промисловість Донбасу, тому активно намагається залучити китайські підприємства. Крім того, завдяки цьому Росія намагається таким чином переконати бізнес із КНР, що окуповані території України залишаться під контролем росіян.
«Кремль пропонує якісь вигідні умови Пекіну, китайському бізнесу на окупованих територіях. А КНР у відповідь через усі дипломатичні канали просуває тезу, щоб окупована частина залишалася під контролем РФ. По суті це техніка бізнес-лобізму, але саме для легалізації військової агресії Путіна на міжнародному рівні», — вважає політолог Петро Олещук .
Посилення політичних репресій у нашій країні - знайома ознака скорої зміни влади. Здавалось би, антиконституційне введення санкцій щодо Порошенка було…
Найближчими днями буде дуже цікаво. Після гігантських втрат всього світу на біржах під час війни тарифів Трампа, виявилося, що хтось…
Вендетта буде! Безчинства у Часовому Яру обернуться для них дорогою до пекла! 🧟 🏙️ Оборона міста триває. Вже який місяць…
Російські війська змогли просунутись біля чотирьох населених пунктів у Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Дружби, Розлива, Роздольного та…
9 квітня в Брюсселі відбулося 10-те засідання Ради асоціації між Україною та ЄС у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС . Єврокомісар розповіла, що…