9 квітня в Брюсселі відбулося 10-те засідання Ради асоціації між Україною та ЄС у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС .
Єврокомісар розповіла, що від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Єврокомісія вже виділила для України 144 млрд євро.
За її словами, підтримка України є не лише обов’язком, а й довгостроковою стратегічною інвестицією у безпеку Європи. Вона запевнила, що Європа є найбільшим і найстабільнішим прихильником України.
«Україна просуває важливі реформи. Товарообіг України з ЄС росте четвертий рік поспіль. Чудове досягнення, яке демонструє стійкість України за часів лихоліття», — заявила Марта Кос.
Також вона додала, що може відкрити всі кластери переговорів щодо членства України у блоці до кінця 2025 року ЄС.
«Це національне перетворення, і ЄС пишається тим, що йде цим шляхом з Україною», — заявила Марта Кос.
Нагадаємо, вчора Єврокомісія виплатила Україні черговий транш у розмірі 1 млрд євро .
P.S. Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова пояснила, як будуть використані 2,1 млрд євро, згенерованих замороженими активами центробанку Росії, що невдовзі будуть надані з боку ЄС Україні.
Про це повідомила посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Цього тижня Європейська комісія отримає 2,1 млрд євро непередбачених доходів від знерухомлених активів російського центрального банку, що зберігаються в центральних депозитаріях. Більша частина коштів буде використана на закупівлю зброї, боєприпасів та засобів протиповітряної оборони для України у вигляді грантів», — сказала пані посол.
Як пояснила посолка, зокрема, йдеться про те, що частина коштів піде країнам-членам ЄС на закупівлю боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.
Загалом з 2,1 млрд євро 1 мільярд євро піде за «данською моделлю» на українську оборонну промисловість. Матернова нагадала, що в серпні минулого року ЄС вже вклав 400 мільйонів євро в оборонну промисловість України.
«А цього разу ЄС надасть 1 мільярд євро у вигляді грантів на оборонну промисловість. Наразі триває підготовка контрактів», — додала вона.
Матернова підкреслила важливість 10-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що був по суті присвячений практичним питанням інтеграції та обговоренню інтеграції України до ЄС.
«Це важливий захід, який зазвичай проводиться раз на рік. У нас була дуже хороша дискусія. Як ви знаєте, було кілька оголошень про підтримку України. Одне з них стосувалося додаткового виділення 1 мільярда євро в рамках Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA)», — сказала посолка.
Крім того, вчора в Брюсселі було підписано п’ять нових угод між Україною та ЄС. Серед них три фінансові контракти на суму 300 мільйонів євро між Європейським інвестиційним банком та Україною. Фінансування дозволить місцевим суб’єктам швидко відновити основну інфраструктуру, таку як системи водопостачання та енергоефективні об’єкти, зменшивши тиск на державну адміністрацію та забезпечивши при цьому ефективну реалізацію проєктів. Ці проєкти, що підтримуються ЄС через Український фонд, відображають нашу непохитну відданість відновленню України та її довгостроковій стійкості.
Комісія також підписала угоду про участь України в компоненті «Коперник», а також у підкомпонентах Space Weather Events та Near-Earth Object Космічної програми ЄС.
Як повідомила раніше високий представник ЄС із закордонних справ Кая Каллас, Європейський Союз, як очікується, наприкінці квітня перерахує Україні другий транш коштів на суму 2,1 млрд євро, отриманих з доходів від знерухомлених російських активів.
Нагадаємо, 13 березня Україна отримала перший транш від Канади обсягом 2,5 млрд канадських доларів у межах ініціативи ERA. А 7 березня Україна отримала перший такий транш від Великої Британії – обсягом 752 млн фунтів стерлінгів (майже $1 млрд).
20 березня Україна отримала другий мільярд євро від Європейського Союзу у межах ініціативи країн «Великої сімки» ERA.
У червні 2024 року лідери країн «Великої сімки» погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 млрд за рахунок використання заморожених російських активів.
Згідно з цим планом, ЄС і США візьмуть на себе по близько $20 млрд кожен, а решту $10 млрд розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада. Зокрема, Канада надасть Україні 5 млрд канадських доларів ($3,7 млрд) у межах фінансової підтримки країн «Великої сімки» за програмою ERA.
Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…
Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…