Категории: Мир о нас

Американские пилоты готовы защищать украинское небо — подполковник ВВС США Дэн Хэмптон

Участник войн в Персидском заливе, Косово и Ираке Дэн Хэмптон уверен, что боевые самолеты F-16 изменят ход большой войны в Украине и выразил готовность помочь украинцам защищать страну.

Об этом он заявил в интервью «Голосу Америки».

«Украина борется против России. Это черно-белый конфликт: добро против зла, здесь нет вопросов, кто прав, а кто виноват», – рассказал он в интервью.

Один из лучших американских пилотов F-16, подполковник в отставке Хэмптон, считает, что боевые самолеты F-16 могут значительно изменить ход войны России с Украиной. В то же время, по его словам, все зависит от пилотов.

«Украинские пилоты — отличные пилоты, но это совсем другой тип современного истребителя, чем тот, к которому они привыкли. Я думаю, нужно немного времени, чтобы пройти обучение, освоиться и овладеть новым типом, особенно таким передовым, как F-16», — объяснил Хэмптон.

По его словам, до войны украинский пилот в среднем имел 40-50 часов полетов в год. В то же время, американский пилот имеет около 200-300 часов в год, не считая боевых действий, а период обучения составляет около 2,5 лет. Подготовка одного пилота стоит до 10 миллионов долларов.

Украинских пилотов, по убеждению Хэмптона, можно научить за 4-6 месяцев при владении ими английским.

Впрочем, по мнению пилота, даже такие сжатые сроки для воюющей страны — очень долго. Так что американский пилот советует рассмотреть вариант нанять опытных пилотов для полетов на современных истребителях. По его словам, достаточно американских пилотов, которые готовы защищать украинское небо.

«По крайней мере, подумайте над тем, что нанять частных подрядчиков для выполнения полетов над Украиной — именно над Украиной, а не где-нибудь. Я даже готов поехать сам. Можете рассчитывать на меня», – добавил Хэмптон.

Дениел Джеймс Хэмптон-младший — подполковник ВВС США в отставке, служил с 1986 по 2006 год. Он совершил 151 боевой вылет на F-16 Fighting Falcon компании General Dynamics и наработал 726 боевых часов. Подполковник Хэмптон наиболее известен как «Дикая ласка», или убийца ракетных объектов земля-воздух (SAM). Хэмптон участвовал во многих войнах, включая войну в Персидском заливе, войну в Косово и войну в Ираке. Он также руководил воздушным патрулированием во время террористических атак на Всемирный торговый центр и Пентагон 11 сентября 2001 года. Кроме того, он являлся генеральным директором MVI International, частной военной компании, расположенной в Колорадо.
————-

P.S. У Повітряних силах розповіли, для чого Україні необхідно отримати винищувачі F-16.

За словами речника командування ПС ЗСУ Юрія Ігната, винищувачі F-16 необхідні Україні для захисту від російських ракетних обстрілів по містах та критичній інфраструктурі.

Про це він заявив в інтерв’ю “24 каналу”.

Винищувачі мають посилити, зокрема, українську протиповітряну оборону.

Юрій Ігнат наголосив, що Повітряним силам слід зосередитись на єдиному типі багатоцільового бойового літака. І, за його словами, саме F-16 – найпоширеніший у світі літак свого класу з-поміж тих, що відповідають потребам України.

.

“Такі літаки насамперед потрібні нам для захисту від терористичних ракетних атак Росії по наших містах і критичній інфраструктурі. Вони стануть вагомою складовою загальної протиповітряної оборони”, – сказав речник.

Ігнат пояснив, що винищувачі типу МиГ та Су, які зараз перебувають на озброєнні ПС ЗСУ, не можуть ефективно збивати крилаті ракети та іранські дрони-камікадзе.

За його словами, періодично їм це все-таки вдається зробити, але це скоріше виключення, ніж правило. А от F-16 має потужний радар і сучасні ракети. Це дозволить збивати повітряні цілі дійсно ефективно.

.

Також сучасні західні літаки змогли б завоювати перевагу в повітрі над російською бойовою авіацією і завдавати ударів по ворожих наземних цілях на тимчасово окупованій території. F-16 може використовувати сучасні авіаційні боєприпаси – ракети і кореговані авіабомби та інше озброєння.

Речник Повітряних сил додав, що F-16 доступні у деяких країнах, які наразі переозброюються на новіші літаки. Проте Юрій Ігнат підкреслив, що дозвіл на передачу цих винищувачів від будь-якої країни мають погодити США. Він додав, що питання передачі винищувачів непросте і потребує чимало часу й низки погоджень, але, за його словами, певні зрушення вже є.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що американські сенатори тиснуть на Пентагон щодо передачі Україні бойових літаків F-16. Вісім сенаторів з обох партій надіслали до міноборони США лист, у якому вимагають роз’яснити, що потрібно для відправки винищувачів в Україну.

Сенатори попросили голову Пентагона Ллойда Остіна надати їм до кінця цього тижня оцінки факторів, необхідних для успішної передачі винищувачів F-16 Україні. Також вони привітали оцінку навичок українських пілотів, які наразі перебувають на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штату Арізона.

mil.in.ua

Последние новости

Віце-спікер государствєнной думи рф Пьотр Толстой накинувся на Казахстан

Віце-спікер государствєнной думи рф Пьотр Толстой накинувся на Казахстан з заявою, що Казахстан через свою національну політику "в случає побєди…

4 часа назад

Глава держави не має ніякого права називати потенційного президента США «лузером»

Комусь з українців може не подобатись Трамп, комусь Байден, комусь обидва. Хтось може прихильно ставитись до обох. Усі можуть писати…

4 часа назад

ДніпроГЕС у критичному стані

Дніпровська ГЕС перебуває у критичному стані після атаки російських загарбників у ніч на 1 червня. Про це в етері телемарафону…

5 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 02.06.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.06.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

5 часов назад

На Вінниччині сили ППО знищили 25-й «шахед», — Повітряні сили

Зранку 2 червня сили ППО у Вінницькій області сили ППО знищили останній з "шахедів", якими вночі атакували росіяни. Про це…

5 часов назад