«Київський бронетанковий завод» розробив комп»ютеризований бойовий модуль

42

 Нова комп’ютерна система управління вогнем є головною особливістю сучасного бойового модуля у складі бронетранспортера

na.mil.gov.ua

Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» пропонує потенційним замовникам дві нові розробки: бойовий модуль, який ще навіть не має назви, а також БМ-3М «Штурм-М».

Перший зразок, який є повністю новою розробкою, можна встановлювати на легкоброньовані транспортні засоби для боротьби з наземними й низьколітними цілями. Також модуль може використовуватися автономно як нерухома вогнева точка в оборонних цілях і для оснащення баштових установок на морських судах.

Заступник директора ДП «Київський бронетанковий завод» з якості Валерій Пітек розповів, що озброєння модуля становлять 30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 (2А72) з боєкомплектом 400 пострілів, спарений з нею кулемет 7,62-КТ (ПКТ) з боєкомплектом 2000 патронів, 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17, а також 81-мм комплекс постановки димових завіс «Хмара». Слід зазначити, що в цьому модулі відсутній ПТРК, що певною мірою зменшує його вартість. Однак на вимогу замовника цей вид озброєння може бути встановлений.

Головною особливістю сучасного бойового модуля є його нова комп’ютерна система управління вогнем «Каштан». Вона розроблена київським «НВП «АТ-система» і може використовуватися для управління озброєнням як встановленого на бронетехніці, так і автономного, дистанційно керованого бойового модуля.

Можливості системи «Каштан» дозволяють вести оглядове спостереження за ціллю вдень на відстані до 8000 м, а вночі відстань зменшується до 600–2000 м. При цьому час виявлення цілі типу БМП у смузі 150 м з високою ймовірністю на дальності 500–4000 м становить лише 15 с. Варто також додати, що «Каштан» здатний вражати цілі на відстані до 5000 м.

Крім системи «Каштан», ще однією особливістю нового модуля є розміщення його оптико-електронного блоку не збоку, а між гарматою і пусковими установками комплексу постановки димових завіс. Це неабияк підвищує рівень живучості блока зокрема і ефективність бойового модуля загалом.

Система стабілізації озброєння бойового модуля на сьогодні є опцією. Зокрема, за потреби модуль може бути обладнаний електромеханічним цифровим двоплощинним стабілізатором СВУ-500–10Р виробництва київського ПАТ «НВО КЗА ім. Г.І. Петровського».

Своєю чергою БМ-3М «Штурм-М» представлений після внесення в нього близько 100 змін. Зокрема, в оновленому «Штурмі» є сучасний бортовий комп’ютер, встановлений пульт управління вогнем за стандартами НАТО. Система управління вогнем була зведена в один блок, доповнений унікальним інтерфейсом. Завдяки йому екіпаж бойової машини може побачити всі необхідні для стрільби дані просто на екрані бортового комп’ютера.

Крім цього, було змінене й загальне компонування бойового модуля. Так, прицільні системи отримали додатковий захист, а стик між баштою і корпусом став стійкішим до влучання снарядів, завдяки чому поворотний механізм бойового модуля тепер працює без заклинювань.

Ще однією новинкою модуля «Штурм-М» є так звана мультиспектральна сітка, виробництва польської компанії Lubawa S.A. За словами представників КБТЗ, цей засіб маскування дозволяє приховувати не тільки бойовий модуль, а й саму бойову броньовану машину або ж інший об’єкт у тепловізійному і радіодіапазоні.

Озброєння модернізованого модуля, по суті, залишилося таким же, як і в його попередника БМ-ЗМ «Штурм»: 30-мм гармата ЗТМ-1, 7,62-мм кулемет КТ-7,62, 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117, ПТРК «Бар’єр». Систему управління вогнем становлять стабілізатор озброєння у вертикальній і горизонтальній площинах СВУ-500, телевізійний, цілодобовий, із вбудованим лазерним далекоміром прицільно-спостережний комплекс «Трек» і телевізійна система панорамного огляду «Панорама-2Б». Також на башті встановлено шість ПУ системи постановки димових завіс «Хмара».

Сергій ВОРОНКОВ

Поделиться:
Загрузка...