Категории: Украина

Універсальний і всепогодний. Що таке вертоліт Мі-8МСБ-В

 Він здатний транспортувати як вантажі та техніку, так і особовий склад, а також може бути задіяний у пошуково-рятувальних операціях

Середній транспортно-бойовий вертоліт Мі-8МСБ-В, створений в інтересах вітчизняного оборонного відомства в акціонерному товаристві «Мотор Січ». Суттєва перевага цього вертольота в тому, що на ньому встановлений сучасний двигун — ТВ3–117ВМА СБМ 1В 4Е серії. Аби створити запас потужності, двигун спеціально дефорсували, при чому вдалося зберегти наявний редуктор.

Тепер навіть за виходу з ладу одного з двигунів вертоліт зможе виконувати поставлене завдання на другому, працюючи в режимі так званої «надзвичайної ситуації». До того ж цей тип двигуна має високу прийманість, яка визначає здатність вертольота швидко відриватися від землі за максимальної завантаженості. А завдяки тому, що двигун не зазнає «кисневого голодування», вдалося вирішити проблему базування вертольотів на висоті понад 2000 метрів.

До речі, у серпні позаминулого року був встановлений новий світовий рекорд з набору висоти для вертольота Мі-8МСБ-В — 9150 метрів. Причому льотчикам-випробувачам знадобилося для цього 29 хвилин 30 секунд. «З новими двигунами від «Мотор Січ» вертоліт може використовуватися і в холод, і в спеку, і в умовах високогір’я. Перебуваючи на великій висоті, навіть в умовах розрідженого повітря або за температури навколишнього середовища 52 градуси за Цельсієм двигуни зберігають потужність. Фактично вийшла універсальна, всепогодна машина», — зазначив екіпаж вертольота після приземлення.

Гелікоптер здатний транспортувати як вантажі та техніку, так і особовий склад — десант з озброєнням або лежачих поранених на ношах, а також може бути задіяний у пошуково-рятувальних операціях. З нього можна ефективно знищувати броньовану техніку, вогневі точки та живу силу противника. Для цього на гвинтокрилі встановлене потужне озброєння — кероване та некероване ракетне, бомбардувальне, стрілецько-гарматне — й система мінування.

При цьому для оперативного бойового застосування некерованих засобів ураження та виконання стрільби з нерухомих артилерійських установок вертольота вночі при спостереженні наземної цілі за допомогою окулярів нічного бачення на Мі-8МСБ-В встановлена лазерна система формування прицільної марки «Адрос» ФПМ-01КВ. Вона забезпечує можливість оперативного бойового застосування некерованих засобів ураження і виконання стрільби з нерухомих артилерійських установок вертольота вночі при спостереженні наземної цілі за допомогою окулярів нічного бачення. Може використовуватися як самостійно, так і як резервна система прицілювання при використанні тепловізійних систем типу FLIR.

Варте уваги й те, що досконало продумана система бортового захисту вертольота. Так, на Мі-8МСБ-В встановлена станція оптико-електронного пригнічення (ОЕП) «Адрос», яка забезпечує високоефективний активний захист вертольота від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів. Зокрема, ОЕП відводить випущені по ньому керовані ракети з траєкторії їхнього польоту з подальшим зривом супроводження через помилку наведення в контурі керованої ракети, що поступово збільшується. При цьому станція не вимагає інформації про тип та частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пуску ракет.

У контексті цього не можна не сказати і про комбінований прилад створення перешкод «Адрос» КУВ 26–50. Він призначений для розміщення та викидання з одного приладу хибних теплових цілей та протирадіолокаційних пасивних перешкод калібру 26 та 50 міліметрів. Це призводить до появи хибної інформації про координати вертольота, через що ракети, випущені по ньому, не влучають у ціль.

Розробники також передбачили і захист вертольота від ракет з тепловими головками самонаведення. Для цього був встановлений екранно-вихлопний прилад АШ-01В, який підвішується до гвинтокрила з обох боків неподалік вихлопних патрубків двигунів. Ця функція здійснюється завдяки екрануванню інфрачервоного випромінювання, яке створюють нагріті частини вихлопних трактів двигунів, а також шляхом зниження температури та зміни напряму виходу газів.

Последние новости

Україна отримала від США офіційний дозвіл на застосування американського озброєння для ударів по РФ

Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив дозвіл Україні застосовувати американську зброю для ударів по військових цілях на території РФ. Про…

2 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.06.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.06.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

3 часа назад

Ракетно-авіаційний удар по Україні: Знищено 35 із 53 ракет та 46 із 47 «Шахедів», — Повітряні сили

У ніч на 1 червня 2024 року російські окупанти завдали потужного ракетно-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури в різних регіонах…

3 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 31.05.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 31.05.2024 1. Дефіцит федерального бюджету росії за січень-квітень 2024 року становив…

12 часов назад

ОФІС НЕПРОСТИХ РІШЕНЬ

Офіс президента активно піарить форум миру у Швейцарії, що має відбутися в червні. Дійшло до того, що тиждень тому президент…

12 часов назад

Готувалися вони… Захід їм не допомагав…

Не можу не запостити. Аж надто гарно пам'ятаю як провалювали військові закупівлі, як знущалися з гасла "Армія. Мова. Віра" і…

13 часов назад