Категории: Мир

Два J-15 cели и взлетели с «Ляонина» ФОТО+ВИДЕО

Китайский военный портал mil.news.sina.com.cn сегодня, 25 ноября, опубликовал скрины репортажа китайского государственного телевидения о посадке истребителя J-15 (б/н 552) на палубу авианосца «Ляонин»

Фото militaryparitet.com

Фото militaryparitet.com

Фото xinhuanet.com

P.S. На сьогоднішній день для проведення випробувань було вироблено близько 20 літаків J-15.

Майже протягом останнього десятиліття Китай займався розробкою палубного винищувача J-15, який є палубної версією радянського Су-27. У Росії є своя палубна версія цього літака, що отримала назву Су-33. Свого часу Росія відмовилася продавати Су-33 до Китаю, коли з’ясувалося, що Китай виробляє нелегальні копії Су-27 (відомі як J-11) і не бажають замовляти Су-33 у великих кількостях, а лише два літаки для їхньої «оцінки» . У кінцевому підсумку в 2001-му році Китай отримав Су-33 з України, яка успадкувала невелику кількість цих літаків при розпаді Радянського Союзу у 1991-му році.

Розробка перших прототипів J-15 зайняла близько двох років, а два роки тому цей літак здійснив свій перший політ. Росія була не у захваті від такого розвитку подій. Російські експерти авіації відкрито висміювали J-15, ставивши під сумнів спроможність китайських інженерів повторити ключові особливості Су-33. Це ще належить з’ясувати, оскільки китайці в минулому вже облажалися у копіюванні російських військових технологій. Однак китайці мають великий досвід крадіжки іноземних технологій, так що J-15 цілком може виявитися як мінімум не гіршим за Су-33. Тим часом сама Росія перестала використовувати Су-33 на користь більш дешевих МіГ-29К (який також використовуються Індією).

33-тонний Су-33 більше ніж 21-тонний МіГ-29К. Обидва ці літака призначені для використання з палуби 65000 тонного авіаносця типу «Кузнєцов», побудованого Радянським Союзом у 1980-их роках. На момент закінчення холодної війни у 1991-му році, тільки «Кузнєцов» був близький до завершення. Другий корабель цього класу — «Варяг» — був проданий Китаю і перебудований у «Ляонін». Корабель меншого розміру «Горшков» був відновлений і проданий Індії (яка вважає, що менший МіГ-29К є більш підходящим для цього авіаносця).

wartime.org.ua

Последние новости

Під вогнем Харків та 17 населених пунктів Харківщини, є пошкодження і жертви

У Великодню ніч ворожі війська атакували Харків "Шахедами". Внаслідок ударів горів будинок та господарчі споруди в Основ’янському районі міста. Про…

11 часов назад

​​ПОРОШЕНКА ДЕМОНІЗУЮТЬ СВІДОМО

Російське МВД оголосило в розшук в один день Володимира Зеленського і Петра Порошенка. Іронія долі неймовірна. П'ять років ЗЕ силиться…

11 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 05.05.24

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.05.24 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22…

11 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 4 травня 2024 року

Всім привіт! Короткий огляд найважливіших подій за останні кілька днів. DEAD – українською Оскільки я захоплююся повітряною війною, однією з…

23 часа назад

Чому на Банковій хочуть знищити «Суспільне»?

Чорний рот Марʼяни Безуглої озвучив нову ідею Зе-Банкової. Знищити "Суспільне" і подати це під виглядом економії грошей. Руда помилка природи…

1 день назад

Українські воїни на сході отримали 1200 FPV-дронів, детектори та пересувний шиномонтаж, а військові будівельники — два екскаватори

Петро Порошенко під час поїздки на Донеччину зустрівся з представниками бригад ДШВ, артилеристами та військовими інженерами та допоміг військовим із…

1 день назад