Європейський Союз ухвалив десятий пакет санкцій проти Росії. Він зокрема, передбачає експортні обмеження на 11,4 млрд євро.
Про це йдеться у заяві Європейської комісії.
Під санкції потрапили додаткові електронні компоненти, що використовуються в російських системах озброєнь (безпілотники, ракети, гелікоптери, інші транспортні засоби), а також заборони на конкретні рідкоземельні елементи та тепловізори військового призначення.
Також до санкційного списку додано 96 організацій, пов’язаних з російським військово-промисловим комплексом, що доводить загальну кількість військових кінцевих користувачів, включених до списку, до 506.
Зокрема, вперше включено сім іранських організацій, які використовують компоненти ЄС і надають Росії військові безпілотники для атак на цивільну інфраструктуру в Україні.
Додаткові заборони на експорт також накладені на товари, які можуть бути легко перенаправлені для використання, зокрема, для підтримки російських військових дій.
Серед них важкі вантажівки, які ще не заборонені (та запчастини до них), електрогенератори, біноклі, радари, компаси; конструкції для будівель баштового типу, вилочні навантажувачі; електроніка, деталі машин, насоси, обладнання для обробки металів; товари, що використовуються в авіаційній промисловості (турбореактивні двигуни).
Також новий пакет заходів накладає заборону на імпорт бітуму і супутніх матеріалів, таких як асфальт; і синтетичного каучуку та технічного вуглецю.
Водночас три російські банки були додані до списку суб’єктів, на які поширюється заморожування активів і заборона надавати кошти та економічні ресурси.
Нові обмеження також передбачають заборону громадянам Росії входити до складу керівних органів компаній критичної інфраструктури держав-членів ЄС.
До того ж російським громадянам та юридичним особам забороняється бронювати потужності для зберігання газу в ЄС (за винятком LNG)
Десятий пакет накладає нові зобов’язання щодо звітності про активи російського Центрального банку. Це особливо важливо у зв’язку з можливим використанням державних російських активів для фінансування відновлення України після поразки Росії.
Крім того, авіаційні оператори повинні будуть повідомляти про нерегулярні рейси свої національні компетентні органи, які потім інформуватимуть інші країни-члени ЄС.
Рада ЄС також ініціювала процес призупинення ліцензій на мовлення ще двох ЗМІ: RT Arabic та Sputnik Arabic.
Також Євросоюз запровадив персональні санкції проти близько 120 фізичних та юридичних осіб. Серед них високопосадовці, члени уряду та військові керівники, причетні до війни в Україні, а також ставленики Росії на окупованих територіях.
Під обмеження також потрапили відповідальні за викрадення українських дітей та вивезення їх до РФ, а також організації та особи, які забруднюють публічний простір дезінформацією.
Заходи також вживаються проти осіб в Ірані, які беруть участь у розробці безпілотників і компонентів, що підтримують російську армію. Крім того, під приціл потрапляють члени і прихильники російської групи «Вагнера» та її діяльність в інших країнах, таких як Малі або Центральноафриканська Республіка.
biz.censor.net
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 02.05.2025 1. російська економіка стрімко втрачає оберти — зростання практично зупинилося.…
Розвідка: Лише за перші чотири місяці 2025 року Росія могла втратити близько 160 тис. військових Росія, ймовірно, зазнала близько 950…
Велика Британія передала Україні всі наявні самохідні артилерійські установки AS-90, тим самим завершивши їх експлуатацію у своїх збройних силах. Про…
Депутат Петренко вирішив передати СВОЮ дачу ДІТЯМ! І тепер у ЙОГО дітей буде СВОЯ дача! Бородатий радянський анекдот епохи пізньої…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
2 травня 2025 року спецпідрозділом ГУР МО України у взаємодії з СБУ та Силами оборони України у Чорному морі ліквідовано…