????????????????????????????????????
Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України відвідав один із ремонтних заводів оборонно-промислового комплексу України.
Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.
Під час візиту генерал армії України Віктор Муженко ознайомився з ходом виконання ремонту військової техніки для потреб Збройних Сил України та перспективними варіантами її модернізації.
Державне підприємство, яке раніше займалося виключно ремонтом існуючих систем озброєння, сьогодні намагається перейти на наступний рівень, а саме — виробництво нових, модернізованих зразків. За словами керівництва заводу, завдяки армійським замовленням останніх років, підприємство поступово нарощує виробничий та інженерно-технічний потенціал і стає одним із провідних роботодавців регіону.
Спілкуючись із заводчанами, керівник Генштабу зазначив, що поряд із плановим поповненням військ відремонтованою технікою, Збройні Сили України зацікавленні в отриманні нових систем озброєння з покращеними технічними характеристиками та вищою ефективністю дії.
«Сьогодні українська армія, як головний стратегічний замовник підприємств національної оборонки, вимагає від вітчизняного ОПК якісного прориву в питаннях розробки та постачання у війська концептуально нових систем озброєння та військової техніки. Це ваше головне завдання і саме цим вимірюється національний індустріальний патріотизм», — наголосив Віктор Муженко.
P.S.
ДП “Шепетівський ремонтний завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, за власні обігові кошти відновив цех, збудований ще у 1939 р., який або підлягав ліквідації або потребував значної реконструкції.
Новий виробничий майданчик дозволить збільшити об‘єми ремонту та модернізації артилерії для українського війська, а також розширити випуск нових бойових машин.
Для зменшення виробничих витрат особливу увагу приділили системам енергоощадження: встановили нову економічну систему освітлення, провели утеплення, тощо.
Розміри реконструйованого виробничого майданчика дозволяють відновлювати та модернізувати всі артилерійські системи, що стоять на озброєнні Збройних Сил України, в тому числі: 300-мм реактивну систему залпового вогню “Смерч” та 203-мм гаубицю “Піон”, а також працювати над виготовленням перспективних зразків.
Також завод працює і над розробкою та виготовленням нових артилерійських систем. Зокрема інженери заводу беруть участь у розробці високоточної “Вільхи”, систем РСЗВ “Верба” та “Берест”.
uprom.info
P.P.S. Шепетівський ремонтний завод готує другий зразок пускової установки «Вільха»
ДП «Шепетівський ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», найближчим часом підготує другий зразок модернізованої самохідної пускової установки українського ракетного комплексу з коригованим боєприпасом «Вільха».
Про це розповів начальник цеху №1 ДП «Шепетівський ремонтний завод» Дмитро Мартинюк журналістам телеканалу ZIK під час запису програми «Стежками війни».
«Я думаю, що цей екземпляр буде найближчим часом. Ми готуємось, вже машина підготовлена в нас є. Готовимо її до подальшої модернізації. Вона буде от на днях, ця машина», – повідомив Дмитро Мартинюк.
А от перший тестовий зразок самохідної пускової установки «Вільха» чекає ремонту після пусків, що здійснювались під час інтенсивної програми випробувань, що здійснювалася останні два роки. Несправності машини враховують у Конструкторському бюро й в наступному зразку їх буде усунуто.
Нагадаємо, розробкою нової вітчизняної системи займалися фахівці з КБ «Луч», а на «Шепетівському ремонтному заводі» до випробувань готували саму машину, тобто самохідну пускову установку. Зняли стару апаратуру підготовки пуску та отримали від київського КБ «Луч» нову – модернізовану.
«Програма модернізації починалась з Конструкторського бюро «Луч» – КБ «Луч». Вони розробили цю систему, ми є підрядним підприємством», – пояснив начальник цеху №1 ремонтного заводу.
«Ми встановили цю апаратуру на даний виріб й потім брали участь у випробуваннях. Також є підрядна організація, ще одна, яка займалась навігацією. Це «Орізон-Навігація», місто Сміла», – зазначив Дмитро Мартинюк.
Окрім елементів управління пуском, довелось змінювати й усю електроніку для гідравлічних та електричних приводів прототипу «Вільхи» (комплекс розроблений на основі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч») та створювати їх «з нуля» в Україні. Адже базу для РСЗВ виготовляли в РФ ще при СРСР й за багато років вона почала виходити з ладу. Поки що елементи були скопійовані зі старих креслень.
«По нашій документації вони виготовили нам оці плати. Це повністю нова елементна база», – підкреслив представник «Шепетівського ремонтного заводу».
Виготовленням нових плат, для потреб підприємства, займалися на київському ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Соти».
Проте надалі конструктори планують перевести Вільху на сучасну електроніку вітчизняного виробництва, а також змінити старе шасі (МАЗ-79111 або МАЗ-543М) на вітчизняне. Як нещодавно повідомив міністр оборони України Степан Полторак, «Вільха» у фінальному варіанті, скоріш за все, буде базуватися на вітчизняному шасі виробництва «КрАЗ». Одним з найбільш вірогідних варіантів такої платформи є шасі КрАЗ-7634НЕ з колісною формулою 8х8.
«Я думаю що … це буде український носій. Це буде скоріше за все КрАЗ… У них зараз є багато напрацювань на КрАЗі (по шасі) і я думаю що вони будуть здатні виконати це замовлення і задачу яку ми ставимо перед ними», – зазначив Степан Полторак.
Як повідомлялось раніше, вперше про перспективний український комплекс заявили на початку 2016 року. Після цього проводилися чисельні запуски нових ракет. У березні 2018 року розпочались державні випробування «Вільхи», а у жовтні Генеральний конструктор – Генеральний директор КБ «Луч» Олег Коростельов повідомив, що ракетний комплекс «Вільха» прийнято на озброєння ЗСУ та направлено в серійне виробництво.
Підтвердив його слова й Секретар РНБО Олександр Турчинов, під час передачі військової техніки та зброї військовим на «Київському бронетанковому заводі» 15 листопада ц.р.
«Ви знаєте, що прийняли ми на озброєння ракетний комплекс Вільха, який на відміну від російського аналога має керовані ракети. Тобто 12 ракет в пусковій установці це 12 різних цілей, яки можуть синхронно бути знищені», – зазначив він.
«Наші конструктори вже працюють над модернізованою Вільхою, яка буде мати більшу потужність і дальність ураження цілей», – додав Секретар Ради національної безпеки і оборони України.
Нагадаємо, наразі створено версію ракети з 250-кілограмовою бойовою частиною та дальністю 70 км. Надалі планується створити версію ракети для ураження цілей на відстані в 120 км, але маса бойової частини в неї буде зменшена до 170 кг.
Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…
Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…
Я називаю це сенсацією, бо не зміг пригадати щоб хабарницькі справи НАБУ проходили так близько до червоних ліній Зеленського. Я…
Видання Die Welt оприлюднило деталі 17-сторінкової стамбульської капітуляції. Під крики Єрмака і Зеленського, що "ми точно не Порошенки, Мінську-3 не…