Запущений на доручення Зеленського український супутник досі не запрацював

Із запущеним на орбіту 13 січня українським супутником Січ-2-1 («Січ-2-30») досі не вдалося встановити стійкий зв’язок.

Про це йдеться в офіційному коментарі пресслужби КБ «Південне», яке є розробником супутника.

«Після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури. Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв’язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації», – йдеться в повідомленні.

В КБ «Південне» уточнили, що наразі орієнтація супутника залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом.

«Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата. Закладені ще на етапі розроблення та створення космічного апарата інженерні рішення й алгоритми роботи дозволили «Січ-2-1″ провести самостійне перезавантаження та поновити свою працездатність в енергозберігальному режимі», – уточнюється у повідомленні.

Водночас розробники супутника запевняють, що за результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено.

«Моделювання динаміки руху космічного апарата по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарата з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної», – зазначається у повідомленні.

Раніше видання dev.ua повідомляло, що супутник «Січ-2-30» досі не був ідентифікований підрозділом космічних сил ВПС США, відповідальним за ідентифікацію орбітальних об’єктів.

Відсутність такої інформації може свідчити про відсутність стійкого (або зовсім ніякого) зв’язку з супутником.

Як повідомлялося, 13 січня Ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX успішно вивела на орбіту український супутник «Січ-2-30». Загалом на борту ракети знаходилось 105 космічних апаратів майже 30 операторів із двох десятків країн світу.

За наявними даними, супутник має далекі від сучасних характеристики, проте ініціатором його запуску ракетою компанії Ілона Маска був президент Володимир Зеленський. Сам запуск коштував держбюджету близько $2 млн.

Про встановлення зв’язку з супутником після його запуску на орбіту особисто повідомив Володимир Зеленський.

«Січ-2-30» – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті, за виключенням експерементальних наносупутників, розроблених КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Призначення супутника «Січ-2−30» – моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо. 

Последние новости

Бій з російськими окупантами на південному напрямку. ВIДЕО

Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…

9 часов назад

Німеччина передала артилерію та зенітні установки Україні

Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як  півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…

9 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 17.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

21 час назад

Росіянам вдалось просунутись біля Котлярівки та Запоріжжя на Донеччині, — DeepState

Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…

21 час назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…

1 день назад