У 2022 році Військово-Морські Сили України та оборонна промисловість нашої країни планують почати монтаж систем озброєння американського виробництва на всі наявні патрульні катери типу Island в строю українського флоту.
Про це розповів Командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.
За словами Неїжпапи, мова про установку артсистем калібру 30 мм та «ракети різної дії».
«Наразі маємо остаточне рішення щодо їх доукомплектування, деякі боєприпаси уже отримані, тож наступного року ми приступимо до установки цих систем на всі 5 катерів», — розповів Командувач ВМС України.
Для озброєння катерів типу Island в строю ВМС України є одразу декілька варіантів.
Один із них має позначення «американський», або ж «безкоштовний» та передбачає установку артсистем Bushmaster II Mk44 калібром 30 мм та ракетної системи APKWS, що базується на керованій ракеті з лазерним наведенням Hydra 70. Але чи саме такий варіант озброєння буде в підсумку постановлений на українські «Айленди» — достеменно невідомо.
Також Командувач ВМС України розповів, що в 2022 році США почнуть передачу нашому флоту перших патрульних бойових катерів Mark VI. На ці бойові катери, за словами Неїжпапи, «можуть бути встановлені невеликі протимінні комплекси, для підтримання сприятливого оперативного режиму для забезпечення основних дій флоту».
Загалом, як каже Командувач ВМСУ Неїжпапа, український флот має отримати п’ять катерів типу Island та 12 патрульних катерів типу Mark VI, які будуть використовуватись в рамках концепції Sea Control — для забезпеченння ефективного контролю над прибережними водами, захисту акваторій та інфраструктури морських портів, для оборони гирл річок, що впадають у Чорне море тощо.
Зокрема, майбутній дивізіон «Айлендів», що базуватиметься в порту «Південний», буде забезпечувати свободу мореплавства у ближній та прибережній морських зонах, захищатиме комунікації та морські торгівельні шляхи, оборонятиме порти Чорного моря та води навколо острова Зміїний.
— Будівництво корвета типу ADA розпочалося у квітні 2021 року і на сьогодні вже збудовано близько 80% корпусу корабля. У перспективі — на початку наступного року корпус буде готовий до спуску і до кінця 2022 року наш корвет прийде на добудування в Україну як готова одиниця. Протягом 2023 року він буде дообладнаний відповідним озброєнням та військовою технікою і пройде державне випробування, щоб у 2024 році увійти до складу ВМС ЗС України, — розповів командувач національного флоту.
— Як і у випадку з корветом типу ADA, у Великій Британії будуватимуть лише перші два катери, інші планується спорудити в Україні. Це дає змогу не лише взяти на озброєння корабель, а й привезти ці технології до нас. Ми не перші, хто йде таким шляхом. Наприклад, Туреччина свого часу підписала контракт з Німеччиною на будівництво фрегатів і за рахунок цих технологій розвила свою суднобудівну галузь, — розповів контрадмірал Олексій Неїжпапа.
— Це важливо, бо у берегів як Азовського, так і Чорного морів, які ми зараз контролюємо, невеликі глибини, тому існує загроза застосування противником активних мінних загороджень. Ми повинні контролювати підводний простір, тому придбання у Великої Британії двох протимінних кораблів є необхідним і важливим кроком. До слова, тральники типу Sandown увійшли до складу ВМС Великої Британії у 2000-х. На той час вони були найефективнішими «мисливцями за мінами». Нині, після їх дообладнання сучасними комплексами та модернізації, згідно з контрактом, ці тральники будуть одними з найсучасніших серед протимінних кораблів на Чорному морі, — підкреслив очільник ВМС ЗС України.
Перемога в морі починається з берега. Тому, звичайно, жоден флот не може існувати та функціонувати без військово-морських баз. ВМС ЗС України продовжують здійснювати впевнені кроки щодо розбудови флотської інфраструктури. У Бердянську та Очакові створюються військово-морські бази, а у порту Південний буде дислокуватися дивізіон патрульних катерів типу «Айленд».
— За підтримки керівництва держави ми від інших державних структур отримали гідротехнічні споруди та землю на узбережжі для будівництва військово-морських баз поблизу Очакова та у Бердянську. Таке вперше — раніше мали тільки те, що залишилось у спадок від розподілу Чорноморського флоту в 1990-х роках. Тобто всі роботи проводяться фактично «з нуля». До слова, у Бердянську буде єдина база на Азові, звісно разом з пунктами базування Маріуполь, Генічеськ, Очаків, Миколаїв. Там, не очікуючи кредити, ми вже почали будувати адмінбудівлі для розміщення особового складу. Також ми отримали майже 27 гектарів для будівництва головної військово-морської бази біля Очакова. Там будуть розміщені основні ударні сили флоту — ракетні катери, десантні кораблі й розвиватиметься відповідна інфраструктура, — розповів очільник національного флоту. — Зауважу, що участь британців не лише у фінансуванні — вони мають колосальний досвід будівництва баз, тому це спільна робота вітчизняних підприємств й наших партнерів.
armyinform.com.ua
Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…
Я називаю це сенсацією, бо не зміг пригадати щоб хабарницькі справи НАБУ проходили так близько до червоних ліній Зеленського. Я…
Видання Die Welt оприлюднило деталі 17-сторінкової стамбульської капітуляції. Під крики Єрмака і Зеленського, що "ми точно не Порошенки, Мінську-3 не…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
ПТАХИ МАДЯРА. Як полюють на російську піхоту? Бойове чергування з екіпажем FPV під Покровськом