Півдюжини американських балістичних ракет, випущених Україною, потрапили до складу боєприпасів приблизно за 75 миль від російського кордону у вівторок вранці, викликавши нові вибухи, що пофарбували небо в червоний колір.
Наступного ранку 10 наданих Великобританією крилатих ракет завдали удару по околицях кремлівського санаторію, який, очевидно, використовувався як військовий штаб, зруйнувавши кілька об’єктів у місті Мар’їно, розташованому в Курській області Росії, приблизно за 20 миль від лінії фронту.
Ці два удари, які стали першими, завданими Києвом із використанням ракет західного виробництва після отримання дозволу від США та союзників, демонструють діапазон військових цілей, доступних тепер Києву.
США та їхні союзники дозволили використовувати потужні і важкоперехоплювані ракети в критичний момент для України, яка щосили намагається стримати російські наступи, що посилюються, вздовж 800-мильної лінії фронту. Удар глибше в тил допоможе Україні уповільнити військову машину Росії, перш ніж вона перекине більше військ, запасів і бомб на лінію фронту, де вони є найбільш небезпечними.
Наскільки суттєвими будуть нові можливості на полі бою, залежить від того, скільки ракет отримає Україна і наскільки ефективно вона їх застосує.
Дозвіл прийшов пізно для Києва, який зробив перші запити на удар по території Росії з використанням Великобританії Storm Shadow і американської армійської тактичної ракетної системи (ATACMS) цієї весни. Він уже мав дозвіл на запуск артилерії меншої дальності по Росії.
Обережність США щодо дозволу використання ракет, яку вони пояснили страхом ескалації, дала Москві час прибрати деякі з найбільш важливих цілей, таких як літаки та вертольоти, із зони досяжності. Чим далі російська військова техніка від фронту, тим більше часу потрібно для її розгортання на полі бою і тим менше часу вона може там провести, враховуючи обмеження з палива.
Навіть попри це для України залишається багато перспективних цілей.
Російські аеродроми, склади боєприпасів і навчальні полігони більше не в безпеці, оскільки Україна обирає, на що націлюватися.
Інститут вивчення війни (ISW), аналітичний центр зі штаб-квартирою у Вашингтоні, склав карту близько 200 військових цілей у зоні дії ракет ATACMS, дальність дії яких становить до 190 миль, та Storm Shadow, дальність поразки яких становить близько 155 миль.
Карта відображає лише частину цілей, які можна вивести із загальнодоступної інформації, каже Джордж Баррос , аналітик ISW. Україна також може діяти на основі інформації від розвідувальних агенцій, щоб переслідувати командні штаби та інші об’єкти, що змінюють місцезнаходження.
«Знищення штабу бригади чи дивізії може на кілька днів збентежити сотні російських солдатів», — каже Баррос.
Раніше комфортно почуваються на своїй території, росіяни тренують війська, ремонтують техніку, створюють центри зв’язку і керують логістичними маршрутами — все в межах досяжності ATACMS і Storm Shadows. У той час, як Україні доводилося маневрувати, щоб доставити техніку своїм військам на передовій, Росії цього не доводилося робити, що давало їй перевагу на полі бою.
Однією з найбільших концентрацій, потенційно на яку може націлитись Україна, є Ростовська область на півдні Росії. Там принаймні чотири аеропорти знаходяться в межах досяжності, хоча деякі з них також є цивільними аеропортами і навряд чи стануть метою. Ростов є місцем висадки великої кількості військ, що перевозяться на великих військових літаках, оснащених, занурених до автобусів та відправлених на окупований схід України. Удар у регіоні може бути руйнівним та розкидати ключовий плацдарм для розгортання російських військ.
На даний момент не вдалося визначити, чи Вашингтон наклав будь-які обмеження на типи цілей або регіони, які Київ може обирати.
У четвер Росія вперше в історії запустила балістичну ракету середньої дальності, здатну нести ядерний заряд, українським містом Дніпро. Це було сприйнято багатьма як відповідь на удари України цього тижня.
Після удару російської БРСД Зеленський заявив, що використання західної зброї є законним правом України на самооборону.
«Путін бреше, коли каже, що використання Україною далекобійної зброї — це нібито наш новий крок», — заявив він.
Збройні сили України вже застосовували цю зброю на окупованих територіях, у тому числі в Криму, де вони бомбардували судна, які Росія використовує для доставки вантажів через Керченську протоку на окупований український півострів із материкової частини Росії. Вони також провели низку атак на російські системи ППО, вразивши ракетні установки та радари.
Для мене фото президента з українськими біженками у Чехії – одне з найсумніших фото цієї великої війни. Щоб передати весь…
У Львові відвідувачка банку накинулась із образами на ветерана, якого зголосились обслуговувати поза чергою, як того вимагає закон. Вона спершу…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 04.05.2025 1. У 2025 році військові витрати росії сягнуть майже 15,5…
Кабінет безпеки Ізраїлю під головуванням прем’єр-міністра Нетаньягу вчора ввечері одноголосно схвалив оперативний план наступного етапу кампанії в секторі Газа, який…
В понеділок, 5 травня, через рішення країн ОПЕК+ збільшити квоту на видобуток нафти, ціни на ф’ючерси передових брендів втратили по…