Категории: Мир

Води Балтійського моря покинула ескадра з 6 великих десантних кораблів РФ

Міноборони РФ сьогодні прозвітувало про такий епізод діяльності своїх військ в окупованому Криму.

Підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту РФ провели навчання на полігоні Опук, для яких було задіяно «близько 500» військовослужбовців та «порядка 50» одиниць військової техніки. За сценарієм навчань, морські піхотинці ЧФ РФ провели висадку на необладнане побережжя, зайняли там позиції та відбили атаку десанту «умовного противника».

Висадка морської піхоти із БДК «Саратов», ілюстративне фото з відкритих джерел
.

Як прямо випливає із повідомлення Міноборони РФ, усі ці «близько 500» військовослужбовців та «порядка 50» були висаджені із великого десантного корабля «Саратов». Цей БДК належить до проекту 1171, прослужив уже 55 років, відтак має «славу» найстарішого десантного корабля Чорноморського флоту РФ.

Завантаження морпіхів та техніки на цей БДК відбувалось в бухті Козача поблизу окупованого Севастополя, мис Опук знаходиться поблизу Керчі. І схоже, що цю дистанцію БДК «Саратов» пройшов із «перегрузом».

БДК «Саратов» в акваторії окупованого Севастополя, ілюстративне фото з відкритих джерел
.

За довідковими даними з відкритих джерел, кораблі проекту 1171 можуть брати на борт до 47 одиниць БТТ та до 313 морських піхотинців. І так уже виходить, що російські окупанти в Криму вирішили випробувати «перегрузом» свій 55-річний десантний корабель.

Крім того, не слід виключати, що по мірі старіння БДК «Саратов» в нормальному режимі може брати на бори значно меншу кількість піхотинців та техніки, аніж за «паспортними» характеристиками. І таким чином, випробування «перегрузом» для 55-річного десантного корабля може виявитись критичним.

На ходовому містку БДК «Саратов», ілюстративне фото з відкритих джерел
.

Схоже, російські військові влаштували такі ризиковані навчання, аби «підручними засобами» вирішити проблему нестачі десантних кораблів. В строю Чорноморського флоту РФ зараз є лише шість БДК, і цього мало для висадки повноцінного десанту проти України.

Водночас, Кремлю великі десантні кораблі потрібні не тільки для агресії проти нашої країни, але й також – для підтримки «Сирійського експресу».

В одному кадрі — усі 5 боєздатних БДК Чорноморського флоту РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел
.

Як пишуть західні ЗМІ, води Балтійського моря зараз покинула ескадра в 5 великих десантних кораблів проекту 775 та один корабель проекту 11711. Точка призначення цієї ескадри, що зараз йде до Атлантичного океану – поки що невідома.

І припущення, що ці кораблі можуть йти до берегів України – поки лишається лише припущенням.

Найстаріший десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Саратов» на маршруті «Сирійського експресу», ілюстративне фото з відкритих джерел
.
P.S.
За повідомленням ВМС Швеції, на даний момент 6 ВДК Північного та Балтійського флотів рф слідують курсом в Північне море.
Шведи дають інформацію, що скоріше за все ці всі судна рухаються в сторону чорноморського регіону.
Відомий і склад даної групи:
-ВДК «Петр Моргунов» (пр.11711)
-ВДК «Оленегорский горняк» (пр.775)
-ВДК «Георгий Победоносец» (пр.775)
-ВДК «Минск» (пр.775)
-ВДК «Королев» (пр.775)
-ВДК «Калининград» (пр.775)
Mykhailo Makaruk

P.S.

Британські видання повідомили 19 січня 2022 року, що декілька російських десантних кораблів мають намір найближчим часом пропливати повз Великобританію. За допомогою моніторингових ресурсів кораблі помітили ще 17 січня, коли група із трьох великих десантних кораблів (ВДК – авт.) Балтійського флоту ВМФ РФ почала покидати акваторію Балтики.

Наступного дня зазначені кораблі, пройшовши протоки Ересунн (поділяє Данію і Швецію – авт.) та Скагеррак (поділяє Данію і Норвегію), увійшла до акваторії Північного моря.

За інформацією з моніторингових ресурсів, того ж дня в Північному морі «балтійська» група ВДК зустрілась із іншою групою з трьох великих десантних кораблів з Північного флоту ВМФ РФ.

Десантні кораблі «Мінськ», «Корольов» і «Калінінград» (БФ), «Оленьогорський горняк» та «Георгій Побідоносець» (ПФ), є кораблями проекту 775. Це кораблі 2-го рангу, які збудовані ще в 80-90х роках для ВМФ СРСР на верфі у Гданську (Польща). Кораблі призначені для висадки морських десантів на необладнане узбережжя. У ВМФ РФ 16 подібних ВДК і їх вважають основою десантних можливостей російського флоту.

Крім двох кораблів 775-го проекту, з Північного флоту РФ до групи увійшов зовсім новий (у складі ВМФ з грудня 2020 року – авт.) великий десантний корабель проекту «Кайман» 11711 «Петр Моргунов». Це корабель 1-го рангу і за своїми характеристиками може перевозити 13 основних бойових танків масою до 60 тон, БТР чи БМП (до 36 машин), вантажівки (до 30 машин) або до 300 морських піхотинців десантників.
.

Військові розвідки флотів Данії і Швеції висловили припущення, що ця корабельна група прямує навколо Європи через Гібралтар, Середземне море і «турецькі» протоки безпосередньо в Чорне море, і увійде до складу сил, які накопичує Росія навколо України.

Карта, що показує маршрут, яким шість десантних кораблів, можливо, можуть рухатися від російської бази в Балтійському морі Кронштадт до України перед «повномасштабним вторгненням». Судна були зафіксовані під мостом Грейт Бельт у Данії в понеділок і, якщо прямуватимуть до України, ймовірно, вже пройшли через Ла-Манш.

Чорноморський флот ВМФ РФ у своєму складі має ще сім ВДК, з яких «Саратов», «Орск» и «Ніколай Фільчинков» проекту 1171, «Тапір» і «Цезарь Куніков», «Новочеркасьск», «Ямал» і «Азов» згаданого вже проекту 775. Крім того, в одній з бухт Севастополя стоїть «полонений» український «Костянтин Ольшанський» (проект 775 – авт.), який за певною інформацією цілком придатний до використання.

Дані факти вказують, що в акваторії Чорного моря може утворитися серйозне угруповання російських десантних кораблів. Застосувати їх планують для проведення масштабної операції з висадкою численного морського десанту.

Враховуючи характеристики даних кораблів, можна визначити масштаби такої операції. Загалом (не рахуючи «Ольшанського» – авт.) в угрупуванні буде дев’ять БДК проекту 775, три «Тапіри» проекту 1171 і один ВДК «Кайман» 11711. Всього 13 десантних кораблів.

ВДК -775 беруть на борт 10 танків чи 12 БМП і 340 чоловік особового складу десантників. «Тапіри» проекту 1171 можуть вміщувати до 20 основних бойових танків, або 45 БТРів, або 50 вантажних автомобілів, і 300-400 чоловік десанту. І «Кайман» проекту 11711, як йшлось вище, 13 танків або 300 осіб десанту.

За приблизними підрахунками таке угрупування десантних кораблів здатне взяти на борт і перевезти близько 160 основних танків, або до 280 бойових бронемашин і близько 4,5 тисяч морських десантників. Фактично – бригаду морської піхоти, підсилену двома танковими батальйонами та механізованими і артилерійськими підрозділами. У складі Чорноморського флоту ВМФ Росії є така бригада – це 810-та окрема бригада морської піхоти (Севастополь) і окремий 382-й батальйон МП (входить до складу 810-ї бригади, дислокація — Темрюк).

Весною 2020 року Росія перекинула «для участі у навчаннях із захисту Криму» десантні катери і морських піхотинців із Каспійської флотилії ВМФ. Хоча насправді в тих навчаннях відпрацьовувались зовсім не оборонні дії, скоріш навпаки, а швидкісні десантні катери з невеликою осадкою якнайкраще відповідали намірам здійснити операцію із висадкою морського десанту на мілководне українське узбережжя Азовського моря.

Наявні на той час в складі ЧФ великі десантні кораблі для таких завдань не підходили, адже на Азові їм дуже мілко. «АрміяInform» розповідала досить детально про можливі причини перекидання десантних катерів з Каспію.

Тепер Росія хоче зосередити в акваторії Чорного моря саме великі десантні кораблі. Осадка таких кораблів – 3,7–4,5 метрів, тобто їм потрібно, щоб біля берега, на який здійснюватиметься десантування, була відповідна глибина. Подібні умови на цьому театрі військових дій можна знайти на чорноморському узбережжі західніше Перекопського перешийку, починаючи від Лазурного і Залізного Порту й далі на захід.

Якщо у Росії є наміри проведення операції із захоплення плацдармів навколо Одеси, то без ВДК в такому випадку йому не обійтись. Саме тому зараз угрупування десантних кораблів зі складу Балтійського і Північного флотів ВМФ РФ прямують в Чорне море.

До анексованого українського Севастополя із Північного моря понад 7,5 тисяч кілометрів, або близько 4700 морських миль. Беручи до уваги середню швидкість, з якою можуть рухатись ці десантні кораблі (14-15 вузлів – авт.), в Чорному морі вони будуть приблизно за два тижні.

Тобто, дані факти про накопичення Росією сил і засобів для морської десантної операції підтверджують, що це не лише гіпотетичні припущення військових експертів. Тим більше, що і термін можливого широкомасштабного вторгнення в Україну теж співпадають.

Влад Волошин

Військовий корабель Північного флоту «Георгій Побєдоносець» у понеділок проходить через міст Великий Бельт у Данії разом із п’ятьма іншими десантними суднами, що викликало припущення, що вони мають намір «повномасштабного вторгнення» в Україну.

Десантний корабель «Калінінград» був помічений у понеділок біля моста Великий Бельт у Данії, за кілька днів до того, як Київ попередив, що президент Путін «майже завершив» нарощування військ уздовж кордону.

Військовий корабель Північного флоту Росії «Оленегорський гірняк» у понеділок проходить через міст Великий Бельт у Данії

Судно Балтійського флоту Росії «Корольов» у понеділок проходило через міст Великий Бельт у Данії

 

 

Последние новости

Росіяни просунулися біля Білогорівки, Розливу та в Успенівці, — DeepState

Російські загарбники мають просування на Луганщині та Донеччині. Про це повідомляють аналітики моніторингового проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Білогорівки (Луганська область),…

1 час назад

Путін оголосив про Великоднє перемир’я

Російський диктатор Володимир Путін нібито оголосив про Великоднє перемир'я. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на російські ЗМІ. Також зазначається, що…

5 часов назад

Українські військові вперше знищили російський локомотив

Військові 152-ї окремої єгерської бригади вперше знищили російський локомотив на окупованих територіях. Про це йдеться на сторінці бригади. Воїни 152-ї…

5 часов назад

Упродовж 2000-2019 років «кудись поділася» більшість із 225 систем ППО України, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у 1992 році Україна мала 225 систем протиповітряної оборони. Однак за роки незалежності більшість…

6 часов назад

Депутат-слуга повідомив, що посол Маркарова відкрила в США ресторани

Депутат Верховной Рады Юрий Камельчук (бывший "Слуга народа") заявил, что посла Украины в США Оксану Маркарову никто всерьез не воспринимает,…

8 часов назад