Категории: ВПК

В Україні розробляють нову БМП

Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У оснастять дизельним двигуном потужністю 735 к. с. та автоматичною трансмісією. За задумом виробників, у нової бойової машини піхоти рівень захисту буде вищим, аніж у БТР-4

Над створенням бойової машини піхоти нового покоління працюють фахівці ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова» (далі — ДП «ХКБМ»). За їхнім задумом, БМП-У має надійти до війська на заміну застарілим БМП-1 та БМП-2. Про актуальність цього питання для Збройних Сил укотре заговорили після аналізу результатів проведення антитерористичної операції на Сході України. Висновок очевидний: для ефективного ведення бойових дій військо необхідно забезпечувати високотехнологічною технікою загалом і сучасною бронетехнікою зокрема. Адже, як засвідчив досвід бойових дій, найбільш затребуваними виявилися саме БМП, які мають гусеничну ходову частину, що стійка до пошкодження кулями й осколками, а також значно кращий, порівняно з БТР, бронезахист.

Щоб забезпечити потребу в цьому типі бронетехніки, необхідно нарощувати парк БМП. Робота в цьому напрямку ведеться шляхом капітального ремонту машин, що експлуатуються у військах. Але слід брати до уваги, що БМП-1 — це машина, що базується на технічних рішеннях шістдесятих років минулого століття, а БМП-2 — на рішеннях вісімдесятих. Тобто їх необхідно або модернізувати, або розробляти принципово нові зразки.

До речі, свого часу ДП «Житомирський бронетанковий завод» здійснив модернізацію БМП-1У до рівня БМП-1УМ із бойовим модулем «Шквал-А» за такими напрямками, як захист, рухливість та ергономіка. Зокрема було збільшено висоту кормового відсіку, що дозволило замінити двостулкові двері на апарель із широким прорізом у задній стінці десантного відділення. Відтак з’явилася можливість десантуватися з машини майже в повен зріст, а також завантажувати, наприклад, ноші з пораненим та пересувати по апарелі важкі вантажі.

Основний комплекс озброєння бойового модуля КБА-105 ТБ «Шквал-А» залишився без змін. Основна його відмінність від попередника — БМ «Шквал» — збільшений до 6 ракет боєкомплект ПТРК, наявність оптико-електронної системи спостереження, прицілювання і керування вогнем «Тандем-2». Виявлення цілей, прицілювання й коригування вогню в ній здійснюється за допомогою телевізійних камер й оптико-електронного модуля. У разі виходу з ладу прицільного комплексу або знеструмлення машини в оператора модуля є оптичний канал для спостереження і прицілювання, а для ведення вогню передбачено механічний спуск гармати ЗТМ-1.

Але однією модернізацією оновлення парку БПМ не обмежується. Так, нині провідні конструктори та інженери ДП «ХКБМ» уже завершили розробку конструкторської документації нової вітчизняної БМП-У. Ця бойова машина піхоти призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Завдяки тому, що моторно-трансмісійне відділення розташоване у передній частині корпусу, вона забезпечує більший рівень захисту трьох членів екіпажу та сімох десантників. Загалом, за попередніми розрахунками, БМП-У матиме на 10–12% вищий рівень захисту, ніж БТР-4.

Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У оснастять дизельним двигуном потужністю 735 к. с. та автоматичною трансмісією. З урахуванням того, що маса нової бойової машини піхоти 25–27 тонн, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27–29 к. с./т. Цей показник значно перевищує аналогічний у БМП-1 (21–23 к. с./т). Також передбачається, що БМП-У буде здатна плавом долати водні перешкоди.

На БМП-У встановлять новий бойовий модуль БМ-8 із покращеними характеристиками. Він оснащуватиметься 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також двома керованими протитанковими ракетами «Бар’єр».

Загалом нова БМП-У створюється за модульним принципом із можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. Так, на базі БМП-У в подальшому планують створити командирську, командно-штабну, розвідувальну, медичну, ремонтно-евакуаційну та інші машини.

Виготовлення дослідного зразка та проведення початкового комплексу випробувань БМП-У заплановано на наступний рік. А вже після 2020 року цю нову бойову машину піхоти передбачається представити на державні випробування.

Сергій ВОРОНКОВ

P.S.

Тактико-технічні характеристики БМП-У:
Вага – 25-27 тон
Екіпаж – 3+7 (екіпаж+десант)
Двигун – дизельний двигун 735 к/с
Можливість подолання водних перешкод – наявна

Озброєння БМП-У:
За оприлюдненою інформацією БМП-У буде озброєний новим бойовим модулем БМ-8.
Бойовий модуль БМ-8 включає в себе:
– 30-мм автоматичну гармату (ЗТМ-2, ЛВГ-30, КБА-113 – що є аналогами радянської гармати 2А42)
– 2 протитанкові керовані ракети “Барьєр” (розробки КБ “Луч)
– 30-мм автоматичний гранатомет АГ-30 (АГС-30 у варіанті для бойових модулів)
– 7,62 спарений кулемет

Відмінністю бойового модуля БМ-8 від БМ-7 “Парус” є зміна конфігурації озброєння – в якій автоматичний гранатомет АГ-30 тепер знаходиться не в корпусі модуля, а з правого боку (замість прицільного комплексу).

Це підвищує живучість прицільного комплексу, який у БМ-8 тепер захищений корпусом модуля.

Головною особливістю БМ-8 є введення в його склад двох прицільно-спостережних комплексів – командира та навідника:

Вони дозволяють вести спостереження за полем бою та прицілювання. При цьому прицільно-спостережний комплекс навідника має огляд у передній-лівій напівсфері. А прицільно-спостережний комплекс командира має огляд 360 градусів – тобто круговий огляд. Це полегшує виявлення цілі:

Теги: БМПУ

Последние новости

Зеленський ввів санкції проти колишнього радника Єрмака

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Зокрема під них…

8 часов назад

Угода між Україною та США про копалини охоплює 57 мінералів

Підписана між Україною та США угода про корисні копалини охоплює 57 видів мінералів і встановлює політичні рамки двосторонньої співпраці. Про це повідомляє…

20 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

20 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025 1. росія збільшує військові витрати, але ціною тотального зубожіння. -…

2 дня назад

Росіяни окупували Суху Балку та просунулись біля ще трьох населених пунктів

Росіяни окупували Суху Балку поблизу Нью-Йорка та просунулись біля ще трьох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Суху…

2 дня назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 30.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 дня назад