Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У оснастять дизельним двигуном потужністю 735 к. с. та автоматичною трансмісією. За задумом виробників, у нової бойової машини піхоти рівень захисту буде вищим, аніж у БТР-4
Над створенням бойової машини піхоти нового покоління працюють фахівці ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова» (далі — ДП «ХКБМ»). За їхнім задумом, БМП-У має надійти до війська на заміну застарілим БМП-1 та БМП-2. Про актуальність цього питання для Збройних Сил укотре заговорили після аналізу результатів проведення антитерористичної операції на Сході України. Висновок очевидний: для ефективного ведення бойових дій військо необхідно забезпечувати високотехнологічною технікою загалом і сучасною бронетехнікою зокрема. Адже, як засвідчив досвід бойових дій, найбільш затребуваними виявилися саме БМП, які мають гусеничну ходову частину, що стійка до пошкодження кулями й осколками, а також значно кращий, порівняно з БТР, бронезахист.
Щоб забезпечити потребу в цьому типі бронетехніки, необхідно нарощувати парк БМП. Робота в цьому напрямку ведеться шляхом капітального ремонту машин, що експлуатуються у військах. Але слід брати до уваги, що БМП-1 — це машина, що базується на технічних рішеннях шістдесятих років минулого століття, а БМП-2 — на рішеннях вісімдесятих. Тобто їх необхідно або модернізувати, або розробляти принципово нові зразки.
До речі, свого часу ДП «Житомирський бронетанковий завод» здійснив модернізацію БМП-1У до рівня БМП-1УМ із бойовим модулем «Шквал-А» за такими напрямками, як захист, рухливість та ергономіка. Зокрема було збільшено висоту кормового відсіку, що дозволило замінити двостулкові двері на апарель із широким прорізом у задній стінці десантного відділення. Відтак з’явилася можливість десантуватися з машини майже в повен зріст, а також завантажувати, наприклад, ноші з пораненим та пересувати по апарелі важкі вантажі.
Основний комплекс озброєння бойового модуля КБА-105 ТБ «Шквал-А» залишився без змін. Основна його відмінність від попередника — БМ «Шквал» — збільшений до 6 ракет боєкомплект ПТРК, наявність оптико-електронної системи спостереження, прицілювання і керування вогнем «Тандем-2». Виявлення цілей, прицілювання й коригування вогню в ній здійснюється за допомогою телевізійних камер й оптико-електронного модуля. У разі виходу з ладу прицільного комплексу або знеструмлення машини в оператора модуля є оптичний канал для спостереження і прицілювання, а для ведення вогню передбачено механічний спуск гармати ЗТМ-1.
Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У оснастять дизельним двигуном потужністю 735 к. с. та автоматичною трансмісією. З урахуванням того, що маса нової бойової машини піхоти 25–27 тонн, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27–29 к. с./т. Цей показник значно перевищує аналогічний у БМП-1 (21–23 к. с./т). Також передбачається, що БМП-У буде здатна плавом долати водні перешкоди.
На БМП-У встановлять новий бойовий модуль БМ-8 із покращеними характеристиками. Він оснащуватиметься 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також двома керованими протитанковими ракетами «Бар’єр».
Загалом нова БМП-У створюється за модульним принципом із можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. Так, на базі БМП-У в подальшому планують створити командирську, командно-штабну, розвідувальну, медичну, ремонтно-евакуаційну та інші машини.
Виготовлення дослідного зразка та проведення початкового комплексу випробувань БМП-У заплановано на наступний рік. А вже після 2020 року цю нову бойову машину піхоти передбачається представити на державні випробування.
P.S.
Вага – 25-27 тон
Екіпаж – 3+7 (екіпаж+десант)
Двигун – дизельний двигун 735 к/с
Можливість подолання водних перешкод – наявна
Озброєння БМП-У:
За оприлюдненою інформацією БМП-У буде озброєний новим бойовим модулем БМ-8.
Бойовий модуль БМ-8 включає в себе:
– 30-мм автоматичну гармату (ЗТМ-2, ЛВГ-30, КБА-113 – що є аналогами радянської гармати 2А42)
– 2 протитанкові керовані ракети “Барьєр” (розробки КБ “Луч)
– 30-мм автоматичний гранатомет АГ-30 (АГС-30 у варіанті для бойових модулів)
– 7,62 спарений кулемет
Відмінністю бойового модуля БМ-8 від БМ-7 “Парус” є зміна конфігурації озброєння – в якій автоматичний гранатомет АГ-30 тепер знаходиться не в корпусі модуля, а з правого боку (замість прицільного комплексу).
Це підвищує живучість прицільного комплексу, який у БМ-8 тепер захищений корпусом модуля.
Головною особливістю БМ-8 є введення в його склад двох прицільно-спостережних комплексів – командира та навідника:
Вони дозволяють вести спостереження за полем бою та прицілювання. При цьому прицільно-спостережний комплекс навідника має огляд у передній-лівій напівсфері. А прицільно-спостережний комплекс командира має огляд 360 градусів – тобто круговий огляд. Це полегшує виявлення цілі:
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Зокрема під них…
Підписана між Україною та США угода про корисні копалини охоплює 57 видів мінералів і встановлює політичні рамки двосторонньої співпраці. Про це повідомляє…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025 1. росія збільшує військові витрати, але ціною тотального зубожіння. -…
Росіяни окупували Суху Балку поблизу Нью-Йорка та просунулись біля ще трьох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Суху…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…