Категории: Мир

В США дорвалися до керма ідіоти

Тепер вже остаточно зрозуміло, що в США дорвалися до керма ідіоти. Кумири реднеків і малограмотних дебілів, які думають, що світ — це ферма з кукурудзою і ціни ростуть через Китай. Люди з інтелектом табуретки тепер лізуть правити глобальною економікою, якби це був їхній сарай. Без фахової освіти, без розуміння, без сорому. Просто тупо, нахабно, агресивно — і з вірою, що крики про «велику Америку» замінять знання.
Дональд Трамп, людина без жодної економічної освіти й з мисленням умовного продавця на борщагівському базарі, вирішив, що розуміється на світовій торгівлі. Він уявив, що глобальні ланцюги поставок — це як базар, де хтось обманув на ціні, і тепер треба «покарати» всіх митами. Насправді ж він ламає десятиліттями побудовану систему економічної співпраці, створену на балансі, взаємній вигоді й інвестиційній довірі. Через його тупі дії — світ переформатовується, але вже без участі США. Люди з калькуляторами, а не з капелюхами з фольги, просто йдуть далі без нього.
У його уявленні, якщо США мають торговий дефіцит у товарах, то хтось їх «обкрадає». Це логіка рівня сільради. У 2023 році Штати мали дефіцит у торгівлі товарами на рівні 1 трильйона доларів — і Трамп кричить, що Америка втрачає. Але він забуває, або просто не розуміє, що у 2023-му США показали профіцит у торгівлі послугами — +400 мільярдів. Такі дрібниці, як фінансові, IT чи логістичні послуги — сфери, де США фактично домінують у світі — для нього не існують. Бо в голові лише примітивне: продали-купили.
Він живе в парадигмі середньовічного меркантилізму. І поруч з ним — такі самі фанатики: Пітер Наварро, його головний торговельний радник, автор несамовитої антиглобалістської писанини з однозірковим рейтингом на Amazon. Цей чоловік вважає, що вся світова торгівля — зло. Так, він реально це пише. І саме з таких книжок Трамп черпає свою «економічну стратегію».
Торговий дефіцит у товарах — 1 трильйон баксів у 2023 році? Значить, крадуть! Але він навіть не здатен вкурити, що одночасно Америка мала величезний профіцит у торгівлі послугами — IT, банкінг, логістика — вся та складна хрінь, яку Трамп просто не розуміє. Бо для нього світова економіка — це як продавати стейки у власному готелі. Якщо не помацав — не існує.
І що він робить? Вводить тарифи. Бо думає, що світ працює, як фермерський базар в Огайо. З таким рівнем мислення — це вже навіть не деменція, це відверте слабоуміє. Всі ці його радники — Пітер Наварро, псевдоекономіст з Amazon, у якого книжки читають тільки фанати фольги на голові — радять рубати все, що пов’язане з глобальною торгівлею. Чуваки реально вірять, що відкритий ринок — це зло. І це не жарт. Вони хочуть зруйнувати ланцюги доданої вартості, з яких зроблений весь сучасний світ — від iPhone до звичайного велосипеда. До речі, 10% американського експорту — це товари, зроблені з імпортних компонентів. І що тепер — відрізати собі пальці, бо нігті виросли не на своїй території?
Світ тим часом розуміє, що з Трампом домовлятись — як з божевільним у палаті №6. Тому всі просто почали об’єднуватися без нього. ЄС і Канада посилили CETA, ЄС і Меркосур оживили перемовини, навіть Австрія вийшла з коми і зняла вето.
ЄС і Канада — CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement):
Це угода про вільну торгівлю між Європейським Союзом і Канадою. Вона фактично прибирає митні збори на більшість товарів, відкриває ринки державних закупівель, спрощує інвестиції, захищає авторські права й стандарти. Після того, як Трамп почав свою протекціоністську тарифну істерику, ЄС і Канада не просто «залишились друзями» — вони ще й прискорили імплементацію і розширення цієї угоди, фактично показуючи: «Добре, США випадають із гри? Ми самі створимо нові правила». CETA стала одним із символів анти-трампівської глобалізації.
ЄС і Меркосур — угода, що ожила:
Меркосур — це торговий блок країн Південної Америки (Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай). Перемовини про торговельну угоду з ЄС тривали понад 20 років, але постійно буксували через політику, екологію, сільське господарство. І раптом — у відповідь на торгову війну Трампа — ці сторони оживили діалог і заявили: досить зволікати. Світ змінюється, і ми не будемо чекати на США. Ця угода дає обом сторонам потужний новий ринок — 770 мільйонів споживачів.
Австрія довгий час блокувала ратифікацію угоди між ЄС і Меркосур. Причина — екологічні занепокоєння, зокрема через політику Бразилії щодо Амазонії. Але під тиском зростаючої загрози протекціонізму (зокрема з боку США), а також розуміючи, що залишатися осторонь — це втрачати економічні можливості, Австрія почала згортати вето. Це, по суті, політичне «пробудження», бо поки США граються в економічну ізоляцію, Європа хоче бути в центрі нового глобального укладу.
А найсмішніше — Китай, Японія і Південна Корея, які ще вчора гризлись між собою, тепер спокійно сідають за стіл переговорів про вільну торгівлю. Трамп настільки токсичний, що змушує геополітичних ворогів об’єднуватися.
А ще цей геній вважає, що сильний долар — це проблема. Він реально думає, що Boeing не може продавати літаки, бо курс долара не той. А не тому, що в конкурентоспроможності є, на секундочку, 150 факторів, згідно з Global Competitiveness Index. Але ні, Трампу це не треба. Він живе в світі, де все вирішує митниця та шлагбаум.
Америка досі тримає 25% світового ВВП, але з таким «лідерством» це ненадовго. Бо інші 75% світу вже зрозуміли: з цим пацієнтом краще не сидіти за одним столом. Вони йдуть далі — без США, без Трампа, без його істерик і зіркових нападів ностальгії за XIX століттям.
Підсумок? Трамп — це економічний вірус. Ламає все, до чого торкається. Повертає США в епоху середньовічного протекціонізму, ніби справді вірить, що можна закрити кордони і стати великою державою. Він не читає історії. Бо якби читав, то знав би: саме такі дебільні тарифи в 1930-х загнали світ у Велику депресію. Але йому ж не до книжок — він зайнятий. Пише в Twitter (чи диктує свої геніальні думки) і дихає ротом.
Ігор Савчук

Первую мою просьбу Трамп выполнил: отметка в 5000 на S&P пробита (S&P наиболее иллюстративен, хотя с таким же успехом можно отслеживать другие индексы – они идентичны с точки зрения масштабов обрушения). Следующая цель – 4000. Чтоб вы понимали: за несколько дней рынок в США потерял почти столько же, сколько потерял в течение нескольких месяцев во время кризиса 2008 года, то есть от 700 до 1000 пунктов. В тот раз весь мир стоял на ушах, опасаясь чуть ли ни экономического конца света. С тех пор, как видите, рынки США здорово прибавили, так что нынешнее падение воспринимается лишь как начало катастрофы, а не её апогей.

За 17 лет объёмы капитализации американских рынков десятикратно выросли, тогда как с 1990-го по 2008 – пятикратно. Темпы роста ускорились. Почему? Глобальная кооперация с разделением труда: Азия впахивает на заводах, США генерируют идеи, население за пределами евроатлантического миллиарда стремительно растёт, «материальный» труд дешевеет. Трамп только что, по сути, сказал своему народу: теперь дешёвым трудом будете заниматься вы, а не труженики различных малоинтересных рэднеку частей света. Нет? Тогда извольте пожаловать в прекрасный мир с более зелёной травой прошлого, где не каждый мог позволить себе автомобиль и стиральную машинку. Да, тот самый мир, за который проголосовала инфантильная половина американского населения. Я вовсе не против того, чтобы США и Европа возвращали себе индустриальность, отказываясь от дешёвого рабского труда авторитарных держав.

Однако в том-то и проблема, что Трамп бьёт не по врагам цивилизованного мира – он бьёт по всем без разбора и внятной стратегии. Ужасающая некомпетентность, помноженная на лоялизм в окружении Трампа, а также его неумение и нежелание внимать экспертным заключениям прямо сейчас ведут Штаты к той самой катастрофе, которую я пророчил в прошлом году, когда наблюдал за тем, как американский народ собирался проголосовать за эту крикливую оранжевую безвкусицу. Единственный действительно значимый успех в этом деле – это обрушение российской марки нефти Urals чуть ли не ниже 50 долларов. В мире, где американцам не нужны китайские товары, самим китайцам не нужна российская нефть.

Alexandr Kushnar

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…

10 часов назад

Російські окупанти просунулись біля Надіївки та Сухої Балки

Силам оборони вдалось відкинути росіян біля Покровська, водночас окупанти просунулись біля Надіївки та Сухої Балки. Про це пишуть DeepState. "Сили Оборони…

10 часов назад

Новости из США. 15 апреля 2025

Новости из США. Вторник, 15 апреля 2025. • Америка вступила в период конституционного кризиса • Как относиться к заявлениям Трампа…

11 часов назад

Трамп відмовився продавати Україні системи Patriot – Bild

Журналісти пишуть, що президент США настільки сфокусований на переговорах з Путіним, що навіть не хоче «заробити грошей на Україні» Президент…

12 часов назад

Олег Григоров стане новим очільником Сумської ОВА

Сім’я Григорових володіє двома автомобілями: Mazda CX-5 2021 року випуску та Audi Q7 2016 року Сьогодні, 15 квітня, уряд погодив кандидатуру генерал-майора…

12 часов назад