Отже, заплановані на 2 дні переговори в Туреччині закінчилися за 3 години. Дуже загальна оцінка на основі заявленого делегацією від опи:
1. Чи відбулася сьогодні зрада? Ні, не відбулася, бо нічого взагалі не домовлено й вирішено нічого не підписувати.
2. Чи є передумови після цих переговорів до припинення вогню й виведення рашистських військ з України. Ні. Це не обговорювалося, а якщо тему й заторкнули, то про це не повідомили на брифінгу. Рішень узагалі нема. З боку ворога звучать запевнення про намір відвести війська з київського та чернігівського напрямів, але це більше схоже на перегрупування. Під Києвом для Раші є один котел і назріває другий. Не обговоренні питання відводу, очевидно окремо будуть нас дотискати щодо випуску з оточення угруповання ворога в Бучі (там скоєні страшні воєнні злочини проти мирного населення). Інших рішень про припинення вогню нема. Харків-Суми, східний напрям та південь ніхто з рф не обговорює. Ще раз, про північ — це не частина цих переговорів. Щодо припинення вогню й виводу військ навіть до меж 24 лютого нема взагалі нічого. А це мало бути головне питання переговорів.
3. Про що домовилися? Ні про що. Взагалі. Тільки процедурно заявлено, що мають відбутися переговори Зеленського з пуйлом, де буде йтися про статус ОРДЛО. Що про це можна обговорювати? Донбас зараз не обговорювався, тому в раші розв’язані руки для нарощування там наступальних дій і терору. Вони кинуть усі сили для захоплення всієї території Луганської та Донецької областей. Переговорники з України, очевидно, це усвідомлюють, але не коментують. Отже, жодних погоджень нема навіть щодо улюблених для Зеленського меж до 24 лютого.
4. Що з Кримом? Фактично, пом’якшені умови, але позиція повністю від раші. Вони готові спілкуватися щодо статусу Криму упродовж 15 років. Але не повертати, не демілітаризувати, не визнавати окупованою територією. Нічого. А про що тоді 15 років вести переговори??? Ще: сторони домовилися не використовувати збройні сили для зміни статусу Криму. Але це односторонні зобов’язання лише для України. Півострів уже незаконно анексована територія. Рано чи пізно ми могли б його повернути. Або внаслідок успіхів у цій війні, або після якихось катаклізмів на раші в майбутньому. Якщо це рішення буде закріплене між Зеленським і путіним, ми, фактично, визнаємо на 15 років право раші на Крим і не сміємо навіть думати про його визволення. Жодних питань про внутрішню ситуацію в Криму на цей період ставитися не може. Маємо відкликати позови в міжнародних судах?
5. Стосонво шести ультиматумів путіна. Про «демілітаризацію», «денацифікацію», «статус другої державної» не говорили. Ніби за замовчуванням рашистська делегація ці питання зняла. Але не зняв путін. Заяви, що раша більше цього не вимагає, не прозвучало ні від кого. Два останні пункти про офіційне визнання незалежності динири-линири та про статус Криму: рішення має бути винесене остаточно після переговорів пуйла із Зеленським, на основі чого має бути підписана відповідна угода.
6. Що з НАТО. Українська делегація повністю погодилася на вимоги РФ про абсолютну й остаточну відмову від членства в НАТО та закріплення статусу нейтралітету. Але курс на НАТО закріплено в Конституції, просто так цього не перескочиш. Треба дві сесії й 300 голосів у парламенті. Їх не буде. Або референдум. До нього в нас точно розгорнуть таку ошалілу антинатівську кампанію, що під облудливі запевнення про гарантії, народ поведеться. Щодо «гарантій» далі. А тут щодо процедури. Референдум спочатку, а вже потім угоди про гарантії. Вітаю з кидком! Запевнення, що референдум буде не в якійсь Дії чи під час воєнного стану, а після закінчення бойових дій, скасування ВС та повернення біженців. Але це слова лише якогось Арахамії. За таких умов можна кинути нас, а можна й киданути рашу. Але для того треба спершу перемогти, а перемогу нам, схоже, скасують.
7. Про «гарантії». Власне, саме цьому присвятили весь брифінг учасники з укрбоку. І це зайвий доказ, що ні про що не домовилися. Цим запудренням мізків перебили відсутність домовленостей про припинення вогню та виведення військ. Гарантій не існує. Про них не вели переговори. Але коли здали перед рашистами тему НАТО, то просто поінформували, їхню делегацію про вимогу на визнання таких гарантій. На рівні екс-міністра культури рф та нинішнього їхнього подоляка Мединського це було ніби сприйнято, як щось прийнятне. Він же з барського плеча сказав, що не проти, аби Україна йшла в ЄС, аби тільки не в НАТО. Я вже це чув на межі 2009-10 років від Гризлова. Дослівно: «Мы не против вашего сближения с ЕС и договора об асоциации. Всё, что хотите. Мы даже поддержим. Главное, официально откажитесь от НАТО». Коли при Януковичі НАТО викинули з Основних засад внутрішньої та зовнішньої політики, почався страшний пресинг та торгівельні війни, щоб не допустити зближення з ЄС та Угоди про асоцацію. Зеленський наступає на ті самі граблі Януковича!
8. Щодо гарантів. Укрсторона повідомила своїх «партнерів», що вони хочуть бачити у списку гарантів Великобританію, Китай (???), США, Туреччину, Францію, Канаду, Італію, Польщу та Ізраїль. Набір країн абсолютно хаотичний. А чому ще не Мозамбік? З жодною з країн, крім чисто теоретично Туреччини, це гарантовано не обговорювалося взагалі. Це якась замальовка в дитячому зошиті. Знаючи наперед про певні заготовки, в США вже напередодні негативно висловилися про наслідки переговорів. Увесь зміст цих гарантій — це якась казочка. Ніхто нічого подібного нам не надасть. Це схоже на запудрювання мізків нашим обивателям, щоб під цю невизначеність проголосували проти НАТО (референдум же спочатку). Повторювати ахінею, яку ніс Арахамія та спеціальний гість із минулого Олександр Чалий (з антинатівського пулу Глазьєєва-Семиноженка) зараз розписувати не буду, бо це просто фантазії. Головне для москви, що поступилися НАТО.
9. Що вимагала та отримала Україна на цих переговорах?
— Припинення вогню — просила — не отримала.
— Виведення рашистських військ — просила — не отримала, окрім не зовсім певного повідомлення про відвід від Києва й Чернігова, де вже крах рашистського вермахту, й перекидки їх на Донбас.
— припинення терору проти мирного населення — невідомо — але, якщо й просила, підтверджень не отримала.
— гуманітарних коридорів для евакуації населення, в містах і селах, які раша й надалі буде знищувати — ніби просили — ніби щось пообіцяно.
— Репарацій, виправлення завданої шкоди — не просила.
— Покарання воєнних злочинців — не просила.
— Повернення депортованих на рашу українців, а особливо ж викрадених дітей — не просила.
— демілітаризації Криму та прилеглих до України областей — не просила.
=======
Можна ще багато про це писати. Вистачить для початку цього. Зрозуміло, що все переноситься на ймовірну зустріч пуйла та Зеленського. Там будуть щось підписувати, узгоджувати. І це вже буде політичний нокаут Україні, а путіну передишка, змога перегрупуватися та трошки відсіяти найбільш болючі санкції. Україна не могла програти на полі бою, але вже програє на зрадницьких переговорах.
Зовсім на фініш: у московії результатом задоволені. Різко змінили тональність пропагандистів, уже нема тут нацистів, усі договороспособні, і Зеленський уже не нацик, а Бубочка… США й Великобританія вже висловилися щодо невдоволення цими переговорами. Про результати ще не заявляли. Думаю, буде холодна реакція: це ваш вибір, робіть, як хочете, але про «гарантії» змовчать. Їх не буде. Як і масштабного «Плану Маршалла». Заплатимо за договорняки всі разом. Якщо все не розсиплеться за найближчі тиждень-два через непоступливість пуйла чи жорсткість Байдена.
Якщо вірити «переговірнику» О. Чалому — росія розпочала війну і вчинила бійню, виключно щоби Україні надали гарантії безпеки.
Це не просто маразм, це така порція лайна, яку хочуть скормити українцям, що принизить нас до стану дійсно «404».
Насправді набір запропонованих «умов» з «нейтралітетом», «позаблоковістю» та «триденними консультаціями» — це гарантований квиток на новий напад та знищення української держави як такої.
Як перекреслення всього спротиву, жертв, звитяги, мрій про Україну в складі Вільного світу можна продати як перемогу — в голові не вкладається.
Але вони спробують, схоже такий план.
Не буду коментувати результат перемовин, чи публічно заявлену запитну позицію Української сторони.
Скажу коротко: вважаю, що все це не реально для імплементації, зі всіма витікаючими наслідками…
В мене тільки є кілька «технічних» питань:
1. Яким є офіційний склад делегації України? Яким документом він затверджений?
2. В якому статусі є делегати, які не займають офіційних посад? Чи оформлені належним чином допуск і доступ до закритої інформації?
3. Чи підписані Директиви на переговори?
4. Хто є керівником делегації: Міністр оборони України чи глава однієї з парламентських фракцій?
5. Яку роль в переговорах мають діючі дипломати і МЗС загалом?
6. Чому в переговорах не беруть участь профільні заступники Глави Офісу Президента України, зокрема його дипломатичні радники?
7. Який склад групи юридичних радників, керівника якої представили нам вже після переданого проекту міжнародного договору?
8. Чому переговорну позицію та результат переговорів озвучують кілька учасників (і навіть не учасників).
9. Чому публічно озвучується дозована і суперечлива інформація про пропозиції Української сторони?
10. Коли буде представлено Парламенту України проект міжнародного договору?
А так да — говорити зараз ні про зраду, ні про перемогу немає ніякого сенсу…
Ще раз про «нейтральність»
1. Нейтральність у 20 ст не врятувала жодну країну. І Гітлер і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників.
2. Україна і в 2014 і в 2022 була по суті без’ядерною і позаблоковою. Це не завадило анексії та окупації частини територій, вбивствам і руйнуванням.
3. Нам пропонують якісь колективні гарантії. Мовляв, через 3 дні після агресії за нас вступиться Китай та Ізраїль, Польща та Італія, Туреччина і Британія. Як вони це будуть робити в чужій країні з невідомою логістикою та ландшафтом, при різних стандартах та інтересах? Тим більше, що навчання можуть проводитися лише при згоді всіх країн-гарантів. Читай — з дозволу країни-агресора Росії.
4. Проводити референдум в умовах війни, окупації, 10 млн біженців — абсурд. Робити це все до виводу рашистських військ — злочин.
5. НАТО — єдина гарантія безпеки і незалежності невеликих країн перед ядерними монстрами. Саме тому там Чорногорія і Словенія, Голландія і Чехія.
Знаєте що мені найбільше зараз нагадують ці переговори. Ну от без будь-якого політичного забарвлення, а що називається, підсвідомо?
Вони мені нагадують часи Майдану. Пам’ятаєте як там було, після того як влада усвідомлювала що одним лише криком і виглядом страшної фаланги «Беркуту» Майдан не здолати?
Починалися переговори. І політики про щось там домовлялися. І Майдан волав «Ми не приймемо», а Антимайдан горлав: «Прастєлілсь пад бандеравцев!» Потім янучари кидали… і все починалося знову. У нові переговори…
А потім без будь-яких переговорів — ключова баталія. І перемога.
І просто для розуміння. Наші бойові генерали це все теж дуже гарно знають. Що «ослабили тиск під Києвом і Черніговом» може бути перекиданням сил на Донбас або просто пасткою, вони чудово знають. Тільки військові керуються не заявами політиків і не повідомленнями ЗМІ. Бойові генерали керуються звітами розвідників. Про що вони говорять, ми не знаємо — і нам не треба.
Нам треба нерви собі не палити. Вони нам ще знадобляться.