Президент України Володимир Зеленський вважає найбільшою помилкою української політики за 30 років те, що не було збудовано сильної системи безпеки.
«Ми в Україні протягом 30 років не будували сильної системи безпеки, тому що ми не очікували від них настільки агресивних кроків. Це була найбільша помилка нашої країни, української політики», — сказав він в інтерв’ю чеському телебаченню.
Василь Щербаков:
Це вже на рівні підсвідомості.
І, мабуть, непоправне.
Після того, як ти три роки свідомо:
— знищував оборонку;
— скорочував ЗСУ;
— відводив війська з укріплених позицій;
— розміновував головні напрямки оборони;
— переслідував тих, хто як раз і
займався безпекою країни,
а коли широкомасштабне вторгнення було вже «на носі»:
— запрошував всіх на шашлики, а
— допрезидентське твоє життя проходило в праздності і розхитуванні державності України, в угоду Рфії і
— війна для тебе почалася тільки в 24.02.2022 року, а не 20.02.2014 року,
то визнати те, що після трьох років твого правління, головним фактором вторгнення був ти,
ПРОСТО НЕМОЖЛИВО .
І, як на мене, це біда для України.
Вахтанг Кіпіані:
1 400 000 000 (один мільярд чотириста мільйонів) гривень влада закладає у бюджет фінансованого з податків російськомовного каналу «Дом», ефективність якого 0 (нуль цілих хрін десятих). Вони ох*їли. Не вперше, але знову.
Юрій Бутусов:
В одному світі кожної години у стрічці біль та кров, гинуть на фронті, йдуть у бій, збирають по 100 гривень на машини та дрони на фронт, на зимову форму, на оптику, на операції, на все.
В іншому світі керівник Дніпропетровської облдержадміністрації разом з заступником голови офісу президента оформлюють на фірму подруги голови ОДА 1,5 мільярди для ремонту шляхів в одній області під час тотальної війни, тому що з приватної фірми заробляють потрібні люди у владі.
В іншому світі президент України кожного вечора благає про допомогу та гроші у всього світу та у громадян, але зачитуючи красиві тексти президент чудово знає, що гроші платників податків йдуть не на армію, а на компанії його підлеглих.
Як це в принципі можливо під час війни за виживання цілої нації?
Чи Верховний голвнокомандувач не знає, що віддали 2,3 мільярди фітнес-тренеру, в той час коли влада не здатна забезпечити людей на фронті в окопах під вогнем багатьма необхідними речами? Чи можна повірити, що президент не знає, яка фірма отримала найбільше грошей від його великого будівництва? Влада мусить:
1. Відсторонити негайно усіх причетних на період розслідування, зупинити усі витрати на партійно-дорожнє будівництво під час війни.
2. Негайно повернути усі гроші, які ще не витратила пані тренерка, на забезпечення та озброєння армії!
Хочу подякувати журналістам за оприлюднення фактів, і НАБУ та САП за швидкий початок розслідування. Думаю, наші західні партнери хочуть побачити, що ті гроші, які потрапляють у бюджет, йдуть на виживання та перемогу, а не на такі схеми. Бо тут усі ознаки корупції. Бо це може призвести до підриву довіри наших союзників та друзів.
Думаю, Захід перестав закривати очі на корупцію в українській владі під час війни, і не дозволить витрачати гроші іноземної допомоги на чергові схеми. Якщо у владі зараз прокинеться самозбереження, то сам президент має має підтримати САП та НАБУ, і зробити цю історію максимально прозорою.
Володимир В’ятрович:
Ця влада — невиправна.
Навіть жахлива війна і потреба концентрації всіх зусиль задля перемоги не змусили «слуг народу» вгамувати свою жадібність і нахабство.
Викриті НАБУ й журналістами-розслідувачами факти, починаючи від розкрадання очільниками Запорізької ОДА ешелонів гуманітарки і закінчуючи «прихватизацією» заступником керівника офісу президента волонтерського автомобіля для армії — лише невеличка верхівка айсберга.
Маючи більшість у парламенті, вони використовують для мародерства в грандіозних масштабах бюджетні кошти, що надходять від українських платників податків і держав Європи та США.
В проєкті держбюджету на 2023 рік, внесеному урядом на другоге читання, не знайшлося грошей на зарплату 8 антикорупційних прокурорів. Хоча це чітка вимога ЄС, без грошей якого ні про який нормальний держбюджет не могло б бути й мови.
Уряд «слуг народу» прикривається війною, щоб розповідати, що «нема грошей» на боротьбу з корупцією на найвищому рівні. Так само у «нема грошей» на культурну дипломатію і взагалі українську культуру, яка через фінансовий зашморг, накинутий владою, не може задовольнити величезний запит на все українське. Зате у уряду чарівним чином з’являються десятки мільярдів на спецфонди, щоі розподіляються в ручному режимі.
Але найбільш обурливим є вперте бажання влади використовувати народні гроші на власний піар. Місяць тому при розгляді бюджету-2023 в першому читанні Верховна Рада провалила спробу додатково запхати в нього 1,4 млрд.гривень видатків на так звану «інформацію для державних потреб» у теле- й радіоефірі. Здавалося б, чудова можливість спрямувати ці кошти на потреби армії чи інші важливі цілі. Але як же діячам з офісу президента і «слугам народу» загалом піарити себе, коханих, якщо не вливати гроші в усім остогидлий телемарафон чи ерзац-іномовлення у вигляді каналів «Дом» і «Freedom»?!
І от уряд, наплювавши на голосування парламенту, знову пхає ці 1,4 мільярда на «доми»-«фрідоми» в держбюджет, який протягуватимуть у Раді вже цього тижня. Такі ось демократія, парламентаризм і пріоритети бюджетної політики.
Володимир Ар‘єв:
Не хотів щось писати про верховного головнокомандувача, але ж ця заява про «ми в Україні протягом 30 років не будували сильну систему безпеки»…
Пане Зеленський, по-перше, не ми, а ви. З 2014 до 2019 питання відновлення армії було номером один. Після 2019 оборонні програми були згорнуті, ДОЗ зривався, а вся безпека була в асфальті.
По-друге, думаєте зараз щось змінилось? На 2022 у бюджеті виділено 20 мільярдів гривень на держгарантії під програми, пов‘язані з підвищенням обороноздатності України. Витрачено — нуль, оскільки Кабмін досі (листопад) не затвердив паспортизацію програм! Дев‘ятий місяць війни.
Тому, почніть з себе, пане верховний головнокомандувач. Не перекладайте відповідальність на інших