У Сухопутних військах Збройних Сил України оголосили напрям розвитку ракетних систем, які мають стати основою глобальної системи стримування від нападу на Україну.
Мова йде про можливість високоточного ураження цілей на відстані до 500 км завдяки оперативно-тактичним комплексам з балістичними та крилатими ракетами.
Саме таке бачення розвитку було оголошено командуванням Сухопутних військ представникам оборонно-промислового комплексу України.
Концепція розвитку ракетних комплексів для ЗСУ походить із глобальної системи стримування. Коли існує можливість завдати удар по об’єктам військової інфраструктури противника на високій дальності.
З огляду на це у рамках перспективного переозброєння, Сухопутні війська вбачають у своєму складі не тільки оперативно тактичні комплекси «Сапсан», з дальністю знищення цілей на відстані до 500 км, а і комплекси з крилатими ракетами аналогічної дальності.
Варто зазначити, що два види ракет дозволяють значно гнучкіше підоходити до питання подолання протиракетної оборони противника. Якщо для балістичної ракети головна ставка робиться на мінімізації часу реакції комплексів ПРО, то крилата ракета спирається на малопомітність та можливість обходження районів ППО.
На перший погляд, безперечним «першим кандидатом» є «Нептун». Принаймні про розвиток проекту Коршун-2 від КБ «Південне» нічого наразі невідомо. Проте перероблення протикорабельної ракети на знищення наземних цілей насправді доволі непроста задача.
Зокрема, заміни потребує система наведення, яка в аналогічних крилатих ракетах має систему TERCOM. Суть цієї системи полягає в тому, у бортовий комп’ютер закладаються детальні зображення місцевості з координатами, які під час польоту зрівнюються з тим, що «бачить» ракета.
У поєднанні із супутниковою навігацією та інерційною системою цього вже достатньо для знищення стаціонарних об’єктів. Для більшої точності в ракету може бути встановлена теплова або радіолокаційна головка самонаведення. Наприклад, у Naval Strike Missile використовується теплова ГСН та система TERCOM.
Слід зазначити, що для ОТРК «Сапсан» вже розроблена і система TERCOM, і радіолокаційна ГСН 3-х мм діапазону і навіть комбінована головка, яка поєднує оптичний та радіолокаційний канали.
Також удосконалення має пройти автопілот, який має «навчитися» летіти у режимі огинання рельєфу місцевості. Наостанок, дальність «Нептуна» необхідно збільшити майже вдвічі.
Тобто в цьому випадку вітчизняний протикорабельний комплекс від ДККБ «Луч» необхідно розглядати, все ж таки, як дуже потужне, але напрацювання. У будь-якому випадку реалізація цих проектів потребує суттєвого та стабільного фінансування, консолідації технологічних та промислових можливостей вітчизняного ОПК.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України спільно зі Збройними Силами України розробили ракетну програму, яка розрахована на 10 років та передбачає фінансування на рівні близько 250 млрд грн. Наразі вона знаходиться на затвердженні в Раді національної безпеки та оборони України. З огляду на плани включення в неї всіх перспективних розробок, вкрай важливим буде чітке надання пріоритетів для найбільш реалістичних проектів з можливістю реалізації у короткі строки.
Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…
Росіяни окупували населений пункт Надіївка в Донецькій області. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Надіївку", - йдеться в повідомленні. Остап Грицишин…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.04.2025 1. російська економіка продовжує занепад: виробництво цивільної продукції впало до…
Я називаю це сенсацією, бо не зміг пригадати щоб хабарницькі справи НАБУ проходили так близько до червоних ліній Зеленського. Я…
Видання Die Welt оприлюднило деталі 17-сторінкової стамбульської капітуляції. Під крики Єрмака і Зеленського, що "ми точно не Порошенки, Мінську-3 не…