P.S. Президент утворив Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань

2 березня 2022 року — 22:06

Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо створення Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань, який допомагатиме громадянам у подоланні складних життєвих обставин у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Через військове вторгнення Росії в деяких українських містах і селах склалася вкрай важка гуманітарна ситуація. Чимало людей втратили свої домівки або залишилися без доступу до води, їжі, ліків, предметів першої необхідності.

Щоб ефективно надавати постраждалим громадянам допомогу, Глава держави створив Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань, який оперативно координуватиме волонтерські ініціативи, міжнародні гуманітарні організації та фінансування зі спеціально створеного Нацбанком рахунку для пожертв на гуманітарні потреби.

Штаб працюватиме у трьох напрямках:

  • гуманітарна допомога від урядів іноземних держав і міжнародних організацій;
  • допомога від великого бізнесу військовим адміністраціям і громадам;
  • допомога від органів влади військовим адміністраціям і громадам.

Головою Координаційного штабу визначено керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

До складу штабу увійшли: заступник керівника Офісу Президента з питань соціальної політики та охорони здоров’я, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, по одному представнику від Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики.

Діяльність Координаційного штабу висвітлюватиме радник керівника Офісу Президента з питань комунікацій Дарія Зарівна.

Згідно з указом, Кабінет Міністрів України має забезпечити оперативну взаємодію представників обласних військових адміністрацій із Координаційним штабом. Також уряд повинен налагодити ефективну співпрацю з дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав, міжнародними організаціями, іноземними донорами щодо надання гуманітарної допомоги Україні.

Національному банку України рекомендовано відкрити спеціальний рахунок з метою збору коштів для надання гуманітарної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

500 тонн гуманітарного вантажу гниє з весни минулого року на складах в Києві.
Зараз працюють правоохоронці. Хоча про «забутий» вантаж практично з самого початку повідомляв один їх охоронців складів.
Пакунки з військовою амуніцією, продуктами, медичним обладнанням, медикаментами, ношами для військових, військовими пайками, гуманітарними боксами — все це надсилали безкоштовно іноземці. Чомусь зберігалось на приватних складах…
Обсяг схованої гуманітарки — поза межами здорового глузду. Кажуть, не менше 25 великих фур. І це тоді, коли в перші дні нападу буквально все було на вагу золота
Орендарі тих складів намагались все вивезти. Охоронці не дозволяли. Бо їм не змогли надати необхідні документи.
Немає слів. Купа всього вже зіпсована, по продуктам бігають криси.
Минулого року проковтнули баригів з Запоріжської ОДА, які розікрали практично всю гуманітарну допомогу. На мільйони доларів США. А там було немало:
22 морських контейнери;
389 залізничних вагонів;
220 вантажних автомобілів.
Гуманітарку продавали в торгівельних мережах.
Називали причетних — голова ОДА, заступниця голови ОДА, депутат облради та секретар міськради.
Знаєте, чим закінчилось? Обласний прокурор змінив підслідність справи про розкрадання гуманітарної допомоги, що завело розслідування у глухий кут.
Минулого року вітчизняні виробники бронежилетів виявили свої вироби в «Епіцентрі». За 12 500 гривень. В той час, як вони їх передавали безкоштовно через Черкаську ОДА.
В.о. міського голови містечка Пустомити намагався за 100 тисяч гривень продати авто, яке Фінляндія надала безкоштовно. Його затримали. Вийшов під заставу в 1 мільйон гривень.
Колишній чиновник Львівської ОДА був затриманий при спробі продати бронежилети і каски на суму в 500 тисяч гривень.
Керівник лікарні в Чернівцях намагався привласнити 5 карет швидкої допомоги, які мали поїхати на фронт. Вийшов під заставу в 200 тисяч гривень. Правда, звільнили.
Волонтери кажуть, що і досі продається те, що встигли натирити на початку війни. Коли був хаос, і Україна отримувала безпрецедентну кількість допомоги.
Розкрадання гуманітарки і військової амуніції не є масовим явищем. На щастя.
Але і адекватних оцінок виявленим фактам не спішать надавати.
Будемо слідкувати за цими 500 тоннами. Кого покарають? І чи покарають за таке свавілля?
Zoya Kazanzhy

Мутних вкраїнчиків не обманеш — Порох барига, Зеля молодець, чесний парєнь з народу
~~~
ЗЕ зрада