Категории: ВПК

Тиск влади на підприємства вітчизняного ОПК підриває обороноздатність України, — нардеп Забродський

Тиск на підприємства вітчизняного оборонно-промислового комплексу та преференції іноземним виробникам підривають обороноздатність України, вважає народний депутат (фракція «Європейська солідарність»), генерал-лейтенант Збройних сил України Михайло Забродський.

«Це стосується абсолютно всього. У цю проблему безпосередньо впирається і проблема нестачі боєприпасів. Та сама проблема і з протикорабельним ракетним комплексом «Нептун» та іншими окремими зразками», — заявив Забродський у програмі Юрія Луценка «Прямим текстом» в ефірі «5 каналу», пише «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що зовнішні постачання озброєнь та військової техніки становлять великі ризики, пов’язані, зокрема, із затримкою або відсутністю тих чи інших озброєнь.

«Країна, яка погоджується на системні постачання іноземних зразків озброєнь, має чітко розуміти, що завжди зберігатиметься ця залежність. А, наприклад, в умовах масштабного конфлікту ця залежність може виявитися критичною», — наполягає Забродський.

«Цю політику можна назвати не більше і не менше як політика, яка межує з підривом нашої обороноздатності та навіть з державною зрадою», — вважає він.

Забродський додав, що вітчизняні виробники зазнають тиску з боку влади та силових структур, що негативно впливає на їхню роботу.

«У зв’язку з цим можна згадати недавні події, наприклад, на суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському». Ці маски-шоу в стилі найкращих часів президента Януковича щодо вилучення певних документів, необхідних нібито для розслідування неправомірно завищених цін, та інші демонструють чітко ставлення влади саме до вітчизняного виробника», — зазначив нардеп.

Забродський також нагадав, що рішення про виробництво малих броньованих артилерійських катерів та десантно-штурмових катерів ухвалювалося в складних умовах 2016-2017 років, і завод «Кузня на Рибальському» впорався з цим завданням — пілотні проекти цих катерів запущені і наразі триває їх удосконалення до того стану, який вимагає командування Військово-Морських сил та Міністерство оборони України.

«А такими діями влада, по-перше, порушує процес виробництва та подальшого вдосконалення, по-друге, вона ставить у дуже неприємну та навіть складну ситуацію колектив самого заводу. Це пов’язано з вилученням документів і неможливістю відстоювати свої права потім у суді», — пояснив він.

Последние новости

​​СЛУГА ЗІ ШПИГУНСЬКИМ ПІДТЕКСТОМ

Видання "Схеми" розповіло практично шпигунську історію про депутата від "Слуги народу". І про не менш цікаву байдужість президентської фракції до…

3 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025 1. росія залишилася без станків: власне виробництво не покриває навіть…

4 часа назад

Андрій Рева: МИСТЕЦТВО ВСЕ ПРОСР@ТИ

Дональд Трамп вважає себе генієм укладання угод. В це повірила більшість американців. І переобрала його на другий президентський термін. Бо…

4 часа назад

Мирні перемовини у Лондоні зірвані через небажання України віддати РФ свої території, — Washington Post

Мирні переговори у Лондоні були зірвані через небажання України віддати Росії свої території.  Про це із посиланням на джерела пише Washington Post.…

4 часа назад

США припинили розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера і союзників до відповідальності за…

12 часов назад

США відмовляться від посередництва між РФ та Україною, якщо нашу пропозицію відхилять, — Венс

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять. Про…

12 часов назад